97-літній танкіст Захар Скялров порівняв Велику й теперішню війну

ПОЛТАВА
10.05.2016, 07:42

Захар Данилович Скляров, полтавець, нар. 10 травня 1919 року (97 років). На війні з 1939 року. Капітан-танкіст, 1 гвардійської танкової армії. Брав участь у битві під Москвою, Ленінградом, Нікополем, Харковом, Берліном тощо. Нагороджений орденом Леніна, найвищою державною нагородою СРСР, орденом Червоної зірки, За Велику Вітчизняну війну І і ІІ ступеня, Богдана Хмельницького. Має дві медалі «За відвагу», «За бойові заслуги», «За перемогу», «За Берлін» тощо. Нагороди займають увесь фронт піджака. Загальна вага – понад 3 кілограми.

- Війна для України почалася з бомбардування позицій радянської армії на польському кордоні німецькими літаками. Було пів на шосту ранку червня 41-го року. Ми почали наступати у відповідь. Прорвали 18 кілометрів, потім закінчилося пальне. Відступали з Вільного аж до Москви на своїх двох. Рухалися тільки вночі, спали стоячи, притиснувшись до товаришів у строю. Удень же ховалися в лісосмугах.

- Перелом війни стався під час оборони Москви. Відбили німців на пів сотні кілометрів від міста пішки. Сніг тоді був вище коліна.

- Наймасштабніша битва відбулася під Білгородом (у рамках Білгородсько-Харківської наступальної операції). Залучено по шість тисяч танків із кожного боку. Герць тривав п’ять днів. Кількість загиблих і поранених – незліченна. Таких боїв більше не було в історії війни. Після перемоги пішли на Харків. Там – на ешелон – і на Київ.

- Штурм Берліну почався вранці. Чітко розподілили, як має просуватися кожний полк. Висувалися танками з височини неподалік міста. Перед цим його всю ніч обстрілювала авіація й артилерія. 1 травня війна для нас вже скінчилася. 9-го числа перемога була оголошена офіційно. Та інші війська пішли визволяти Австрію, решту територій.

- Війну перемогли завдяки суворій дисципліні. Зараз багато волонтерів. Бійців забезпечують зброєю, провіантом, навіть зубні щітки висилають бійцям. Тоді про таку розкіш і не мріяли. 

Читайте також:
Всього за кілька місяців харківська команда на чолі з колишнім адвокатом Олегом Сінегубовим повністю підім'яла під себе Полтавську область.
17 лютого, 21:54
У селі Максимівка Полтавської області з водойми витягнули тіло чоловіка.
17 лютого, 09:45
Чергову врізку було виявлено у Чутівському районі.
13 лютого, 13:01
13 лютого Полтаву має відвідати прем’єр-міністр Олексій Гончарук.
12 лютого, 17:23
40% родин на Полтавщині одержують держпідтримку під час оплати житлово-комунальних послуг.
12 лютого, 15:05
Договіри оренди земельних угідь між Кременчуцькою районною державною адміністрацією і фермерським господарством визнано недійсним.
12 лютого, 10:00