Агент російських спецслужб планував серію терактів в Одесі

ВІЙНА
11 січня, 09:51
Агент російських спецслужб планував серію терактів в Одесі
Фото: google

Він організував підпал військового автомобіля ЗСУ в Одесі у грудні 2021 року, облив пам’ятник загиблим у війні з РФ українцям

Співробітники Служби безпеки України викрили агента російської військової розвідки, який спланував серію терактів в Одеській області.

Зловмисника затримали «на гарячому», коли він вербував виконавця для майбутніх злочинів.

Агентом виявився іноземець, який періодично приїжджав в Україну за завданням російських спецслужб.

«Його кураторами були представники російської військової розвідки, які діють з території невизнаної «Придністровської молдавської республіки», – повідомили у СБУ.

Головним завданням зловмисника було розхитування суспільно-політичної ситуації в Одеській області через проведення диверсій та терористичних актів.

Уже встановлено, що він організував підпал військового автомобіля ЗСУ в Одесі у грудні 2021 року, облив пам’ятник загиблим у війні з РФ українцям.

Агент російських спецслужб планував серію терактів в Одесі_1

Наступними об’єктами посягання агента мали стати офіси волонтерських та громадсько-політичних структур патріотичного спрямування, а також військова техніка в Одеській області.

«…російські спецслужби хотіли провести інформаційно-психологічні спецоперації в контексті нібито «наявності на території Одеського регіону проросійського підпілля та антиукраїнських настроїв населення», – розказали про мотиви організаторів у СБУ.

Співробітники СБУ затримали організатора під час його зустрічі із виконавцем. Зловмисник ставив нове завдання щодо підпалу військової техніки та передав гроші за попередній підпал автомобіля ЗСУ.

Слідчі СБУ повідомили агенту, що спланував серію терактів, про підозру за ч. 2 ст. 258 (терористичний акт) Кримінального кодексу України. Фігуранту обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до протиправної діяльності.

Читайте також:
Опінії
24 червня 2022 року Служба безпеки України оголосила, що Андрій Деркач є державним зрадником і працює на спеціальні служби росії.
25 червня, 10:18
Світ
Нейтралізований російський шпигун
17 червня, 13:45
Світ
Провідна компанія Фінляндії у галузі комунікаційних й інформаційних технологій тісно співпрацювала з кремлівськими спецслужбами.
28 березня, 19:01
Світ
Розвідка оприлюднила П.І.Б., місце роботи, адреси реєстрації, паспортні дані, марки, моделі та номери автівок співробітників ФСБ
28 березня, 13:55
Кримінал
Його завербував представник терористичної організації «МДБ ДНР» для збору таємної інформації
01 лютого, 10:45
Світ
Він отримав за вкрадену інформацію оплату готівкою на загальну суму 2500 євро
28 січня, 10:15