Агенти ФБР будуть розслідувати обхід санкцій російськими олігархами на Кіпрі

КРИМІНАЛ
06.12.2023, 11:10
Агенти ФБР будуть розслідувати обхід санкцій російськими олігархами на Кіпрі

Команда з 24 осіб розпочне «допомогу кіпрській поліції» відразу ж після прибуття на острів у східному Середземномор'ї.

Агенти Федерального бюро розслідувань (ФБР) США, яким доручено розслідування порушень санкцій, прибули на Кіпр. Глобальні репресії проти російських олігархів та мережі посібників, які допомогли приховати їхнє багатство, посилюються.

Про це повідомляє The Guardian.

Офіційний представник уряду Кіпру Янніс Антоніу зазначив, що як тільки будуть вирішені проблеми з допуском до секретної інформації, агенти відразу ж візьмуться за справу.

«Ідея полягає в тому, щоб вони якнайшвидше почали надавати допомогу кіпрським інспекторам. Вони мають ноу-хау».

Кіпрське досьє

Американські слідчі зацікавилися питанням, як місцеві юристи та бухгалтери допомогли захистити пов'язаних з Кремлем бізнесменів від каральних заходів ЄС після вторгнення московії в Україну.

Приводом стала публікація минулого місяця «Cyprus Confidential», розслідування Guardian та міжнародних партнерів з журналістики.

Передбачається, що кіпрська влада, швидше за все, звернеться по особливу допомогу у справі Олексія Мордашова, російського сталеливарного, гірничодобувного та банківського магната, який намагався передати частку в акціях туристичної компанії TU I вартістю 1 млрд фунтів стерлінгів у день, коли він потрапив під санкції.

Угода була розкрита в результаті найбільшого за всю історію витоку фінансових даних на Кіпрі з 3,6 млн файлів з архівів ключових постачальників офшорних послуг на острові.

Витік даних за два десятиліття пролив світло на транзакції, які мали місце протягом тижнів та місяців після введення санкцій проти московії та її олігархів після вторгнення в Україну.

Було встановлено, що бухгалтерська фірма PwC Cyprus, серед клієнтів якої був Мордашов, допомагала магнату у переміщенні активів у день, коли його ім'я було включено до списку санкцій ЄС.

«Це серйозний випадок, і нам потрібно розібратися в ньому, — сказав Антоніу. — Кіпрська влада розслідує цю справу з травня, але є питання, на які необхідно відповісти».

До складу нової американської команди входять експерти з Мережі боротьби з фінансовими злочинами Міністерства фінансів США (finCEN), яка спеціалізується на порушеннях санкцій та відмиванні грошей за допомогою аналізу банківських транзакцій.

Прибуття агентів відбулося менш ніж через вісім місяців після того, як країна-член ЄС постраждала від санкцій США та Великобританії, введених щодо низки фізичних та юридичних осіб за дозвіл транзакцій бізнесменам, які пізніше зазнали санкцій за отримання прибутку та підтримку режиму путіна.

Президент Кіпру Нікос Христодулідіс, який обійняв посаду всього місяць тому, неодноразово заявляв про «нульову толерантність» до порушень санкцій.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
У Південній Кореї рекордно зросла кількість шукачів притулку з росії
26 лютого, 17:36
Війна
Московити зробили додаткову тактичну групу, яка застосовується для пусків саме балістичних ракет із території росії.
21 лютого, 15:56
Мистецтво
Шедеври світового мистецтва, незаконно привласнені московитами, опиняються за безцінь у приватних колекціях. Українська дипломатія мовчить.
20 лютого, 06:07
Війна
ГУР потопили великий десантний корабель окупантів «Цезар Куніков».
14 лютого, 09:05
Війна
путінські олігархи продовжують відмовлятися від громадянства московії
08 лютого, 15:11
Війна
Лише третина росіян готова розділити моральну відповідальність за вбивства мирних українців.
07 лютого, 16:34