Агенти в рясах

КРИМІНАЛ
15 лютого, 12:18
Мирослав Носа
Мирослав Носа

Суд на Полтавщині зобов'язав чоловіка спростувати коментар у мережі щодо УПЦ МП (РПЦ ФСБ).

У коментарях однієї з Facebook-груп місцевий мешканець розкритикував відмову осередку УПЦ МП (РПЦ ФСБ) Градизької ОТГ на Полтавщині переходити до ПЦУ, наголосивши, що протоієреєм місцевої церкви московського патріархату є батько голови селищної ради Мирослава Носи – Юрій Носа. 

Після цього рішенням Глобинського районного суду за позовом голови Градизької ОТГ місцевого мешканця змусили «спростувати» свій коментар і попросити вибачення.

Про це йдеться у статті «Агенти в рясах. Коли священники УПЦ МП припинять почуватися в Україні як удома» на сайті «Ділова столиця».

Видання зазначає, що осередки УПЦ МП продовжують активно діяти на місцях, при цьому ухвалений парламентом закон про заборону російської церкви працює недостатньо ефективно через пасивність або свідомий саботаж органів місцевої влади.

«З початку війни СБУ відкрила понад 100 кримінальних проваджень щодо священників УПЦ МП (РПЦ ФСБ). «Агенти в рясах» після трьох років війни продовжують доносити наративи Кремля до парафіян, здають позиції ЗСУ, наводять ворожі обстріли, агітують за «русскій мір». І навіть ухвалений закон не може змінити цю ситуацію. Деякі з ОТГ звертаються щодо заборони приходів УПЦ МП (РПЦ ФСБ) та відмовляються продовжувати їм оренду земельних ділянок, але є й такі, які публічно підтримують священників московського патріархату», – йдеться у публікації.

Видання наводить ситуацію, що склалася у Градизькій громаді Полтавської області, де головою громади є Мирослав Носа, а його батько Юрій Носа – священник Свято-Георгіївської церкви УПЦ МП (РПЦ ФСБ).

«У населеному пункті одночасно діють дві релігійні громади, які правлять служби у різних церквах – ПЦУ та УПЦ МП. Усі незадоволені ситуацією, коли неподалік від лінії фронту продовжують працювати «агенти в рясах» московського патріархату. Але місцева влада намагається усіляко уникати публічності. Зокрема, коли мешканець селища у Facebook описав ситуацію, що склалася, то незабаром з'явилося рішення суду, в якому дописувача зобов'язали видалити поширену інформацію», – зазначається у публікації.

Зокрема, згідно з рішенням Глобинського районного суду, місцевого мешканця змусили спростувати такий коментар: 

«Побував у Православній українській церкві, де священнослужитель Іван правив першу молитву за наших воїнів, за Україну в новому храмі, ще не закінченому з будівництва. Так, це перша ПЦУ у Градизькій ТГ. На жаль, відвідувачів поки що мало. Є конкуренти УПЦ МП, та її покриває голова Градизької ТГ Носа М.Ю. Батько його править в одній із церков Градизька (сімейний бізнес), брат – служитель Ростовської МП». 

Після ухвалення відповідного рішення місцевий мешканець опублікував пост із вибаченнями.

Автор статті нагадує, що голова сільради Мирослав Носа вже має проблеми з законом: його звинувачують у зловживанні службовим становищем зі збитками місцевій громаді на понад 1,5 млн грн.

17 січня Градизькому селищному голові Мирославу Носі оголосили нову підозру. Носу підозрюють у привласненні бюджетних коштів на суму понад 1,5 мільйона гривень.

Згідно з даними слідства, упродовж жовтня 2022 — травня 2023 років селищний голова за бюджетні кошти за цінами, які були завищеними, закупив навантажувач та чотири мікроавтобуси. Усі тендери проводилися для єдиного учасника, якого визнавали переможцем. Як наслідок, територіальній громаді спричинено збитки на понад 1,5 мільйона гривень, повідомляє обласна прокуратура.

Селищному голові повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки за частинами 1, 2 статті 364 Кримінального кодексу України.

Селищний голова вже є обвинуваченим в іншому кримінальному провадженні за частиною 4 статті 358 та частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України «Використання завідомо підробленого документа та зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки».

У липні 2023 року Мирослав Носа намагався через суд скасувати підозри у вчиненні кримінальних правопорушень. Октябрський районний суд міста Полтави відмовився скасовувати підозру. У жовтні 2023 року Полтавський апеляційний суд залишив у силі ухвалу суду першої інстанції.

4 грудня 2024 року суддя Глобинського районного суду Полтавської області Юлія Свістєльнік повернула обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 12022170000000151 прокурору відділу Полтавської обласної прокуратури Ігорю Степаненку.

Суд дійшов висновку, про невідповідність обвинувального акту вимогам ст. 291 КПК України, позбавляє можливості суд належним чином, у відповідності до вимог ст. 314 КПК України провести підготовче засідання та призначити судовий розгляд.

Прокуратура подала апеляційну скаргу на це рішення суду.

Голові Градизької громади Мирославу Носі 23 січня в Октябрському райсуді Полтави обрали запобіжний захід. Йому призначили особисту поруку.

За Мирослава Носу поручились голови Великорублівської, Козельщинської, Новосанжарської, Опішнянської громад. Прокурор клопотав про запобіжний захід у вигляді застави.

24 січня в Октябрському райсуді Полтави голову Градизької громади Мирослава Носу не відсторонили від посади на час розслідування. Таке рішення ухвалили під час засідання, на якому розглядали відповідне клопотання прокуратури.

Нагадаємо, що Мирослав Носа не єдиний голова ОТГ з Полтавщини, що знаходиться під слідством. 18 лютого Котелевський районний суд Полтавської області розпочне розгляд корупційної справи голови Опішнянської ОТГ Миколи Різника.

Тож не дивно, що обвинувачений в отриманні хабаря Микола Різник прийшов брати на поруки підозрюваного (не безпідставно) в отриманні хабаря Мирослава Носу.

А затриманий на хабарі Мирослав Носа засудив рішення Ради оборони Полтавської області, яка заборонила Різнику, Ямщиковій та іншим головам ОТГ їздити за кордон (за бюджетні кошти), без дозволу ОВА.

Справа буде розглядатися з початку, оскільки Микола Різник, після року розгляду справи у суді, заявив відвід судді.

На початку грудня Останній Бастіон повідомляв про корупційні схеми очільника Терешківської громади Віталія Турпітька.

Нещодавно поліція затримала селищного голову Скороходове Валерія Штепку.

Правоохоронці встановили, що 41-річний голова однієї із селищних рад Полтавського району через посередника (місцевого підприємця-орендаря) вимагав у підрядника понад 60 тисяч гривень за надання дозвільних документів на розчищення земельних ділянок від зелених насаджень.

20 січня 2025 року Октябрський районний суд міста Полтави відсторонив Валерія Штепку від посади голови Скороходівської селищної ради Полтавського району Полтавської області в межах строку досудового розслідування, тобто до 14 березня 2025 року.

«Останній Бастіон» продовжує стежити за подальшим розвитком корупційних справ Мирослава Носи, Миколи Різника, Віталія Турпітька і Валерія Штепки, та буде тримати читачів в курсі подій.

Автор : Максим Рибак
Читайте також:
Опінії
Зеленський у власних інтересах намагається використати суспільне невдоволення позицією Трампа.
09:46
Війна
Парламентар Роман Костенко заявив, що оборонні компанії чекають рішення США щодо України.
09:00
Політика
Андрій Гайченко має родичів, які ведуть бізнес в Криму та співпрацюють з окупаційною владою рф.
вчора, 15:35
Позиція
Красти на дронах – зло у чистому вигляді, яке має бути покаране.
вчора, 09:00
Позиція
Компанія Андрія Матюхи роками уникала податків та працювала без ліцензії.
19 лютого, 10:46
Опінії
Цікаво, чи продовжиться обговорення алгоритмів освоєння українських ресурсів і коли.
18 лютого, 16:04