Аграріям Полтавщини експериментально спростили доступ до кредитів і лізингу

ПОЛТАВА
12.10.2014, 08:06
Аграріям Полтавщини експериментально спростили доступ до кредитів і лізингу

Щоби оформити кредит або лізинг достатньо укласти розписку. Так звані «бразильські» (назва – за походженням ідеї) розписки дозволяють аграріям закріплювати широке коло юридичних стосунків: як з банками, так і з окремими особами, від грошового кредитування до взяття техніки в лізинг чи тимчасове використання під заставу врожаю. Полтавська область стала першою і поки єдиною в Україні де почав діяти новий вид юридичних взаємовідносин аграріїв з кредиторами. Результати експерименту державні органи вивчать і, можливо, запровадять «бразильські» розписки для агросектору всієї території України.

Як роз’яснив представник Міжнародної фінансової корпорації (група Світового Банку) Сергій Рабенко, по своїй суті аграрна розписка - це договір між боржником і кредитором, який передбачає заставу майбутнього врожаю і надання або товарно-матеріальних цінностей, або грошових коштів для сільгоспвиробника.

«Кредитувати можуть, як банки, так і виробники товарно-матеріальних цінностей, дестриб’ютори – фактично всі наявні учасники ринку можуть це робити», – зазначив Рабенко.

За його словами саме Полтавщину обрали для пілотного проекту через порівняно кращу впорядкованість землевідносин в регіоні:

«Полтавська область була обрана пілотною, бо в неї найвищі показники по оформленню прав власності на земельні ділянки, присвоєння земельним ділянкам кадастрових номерів реєстрації прав власності та інших прав на земельні ділянки», – зазначив Рабенко.

Директор департаменту економічного розвитку та аграрних ринків Мінагропполітики України Віталій Саблук вважає, що введення роботи з аграрними розписками підвищить конкурентність українських ринків, що наблизить їх до євроспільоноти.

«Аграрні розписки – це один з варіантів, який дає гнучкість ринкову, чого вимагають європейські ринки. Ми по-суті говоримо про альтернативні моделі взаємодії того, хто сіє, хто вкладає, і хто надає матеріальний ресурс», – зазначив Саблук .

Заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий вважає право бути першими у цьому нововведенні є досить почесним для області та переконаний у ефективності результатів запропонованого :

«Таке нововведення набагато спрощує процедури, які виникають при оформленні кредитних програм у банках, бо, наскільки ми знаємо, кредитування в банках доходить у нас до абсурдних відсотків, які виражаються в 25 -30%, і тому зараз з тим, що відбулось у державі - з девальвацією гривні – весь урожай, який зібраний, доводиться просто віддавати на погашення цих відсотків. Тож, з впровадженням нового проекту є сподівання, що ці відсотки понизяться до 10%», – сказав Товстий.

Запровадження проекту здійснюється в рамках проекту Міжнародної фінансової корпорації (IFC, Група Світового банку) з аграрних розписок. Ця робота проводиться за сприяння Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства юстиції України, Державного підприємства «Аграрні реєстри», партнерів з приватного сектору – компаній Syngenta та BASF.


Читайте також:
Всього за кілька місяців харківська команда на чолі з колишнім адвокатом Олегом Сінегубовим повністю підім'яла під себе Полтавську область.
вчора, 21:54
У селі Максимівка Полтавської області з водойми витягнули тіло чоловіка.
вчора, 09:45
Чергову врізку було виявлено у Чутівському районі.
13 лютого, 13:01
13 лютого Полтаву має відвідати прем’єр-міністр Олексій Гончарук.
12 лютого, 17:23
40% родин на Полтавщині одержують держпідтримку під час оплати житлово-комунальних послуг.
12 лютого, 15:05
Договіри оренди земельних угідь між Кременчуцькою районною державною адміністрацією і фермерським господарством визнано недійсним.
12 лютого, 10:00