Актуальні дані щодо коронавірусу знаходяться на офіційних сторінках державних установ – СБУ

ПОЛІТИКА
20 березня, 18:10
Актуальні дані щодо коронавірусу знаходяться на офіційних сторінках державних установ – СБУ
Фото: izbirkom.org.ua

«Російськими ЗМІ ведеться потужна дезінформаційна кампанія стосовно COVID-2019».

Росія намагається підірвати країни ЄС зсередини, проводячи дезінформаційну кампанію навколо ситуації з коронавірусом, повідомила днями газета The Financial Times з посиланням на доповідь Європейської служби зовнішніх зв'язків, призначену для внутрішнього користування.

«Йде значна дезінформаційна кампанія, яка ведеться російськими державними медіа та прокремлівськими ЗМІ стосовно COVID-2019», – цитує видання дані з доповіді.

Мета прокремлівської кампанії – посилити кризу в сфері громадської охорони здоров'я в європейських країнах, в тому числі й в Україні, особливо шляхом підриву суспільної довіри до національних систем охорони здоров'я, і таким чином унеможливити ефективну реакцію на спалах коронавірусу.

Україна не стала винятком. Як відомо, Росія вже багато років веде гібридну війну на території України, вектори якої змінюються в залежності від ситуації. У зв'язку з пандемією коронавірусу в світі, спецслужби РФ активно просувають у вітчизняному інформаційному просторі безліч фейків, спотворюючи реальну ситуацію навколо COVID-2019 в країні.

В Україні активну протидію дезінформаційній кампанії Кремля веде Служба безпеки України. Щодня фахівцями відомства виявляються фейки на різних каналах, включаючи офіційні ЗМІ і соціальні мережі.

Фахівці СБУ з кібербезпеки відзначають, що в зв'язку з введенням ряду обмежувальних заходів для запобігання поширенню хвороби та мінімізації її наслідків активізували діяльність і пропагандисти сепаратизму. Користуючись ситуацією, зловмисники розбурхують паніку і протестні настрої серед громадян, намагаються дискредитувати владу, закликають до порушення конституційного ладу і насильницької федералізації.

Служба безпеки України продовжує припиняти діяльність осіб, які розповсюджують в інтернеті неправдиву інформацію про ситуацію в Україні через поширення коронавірусу COVID 19.

Протягом лише декількох останніх днів Службою разом з Нацполіцією до адміністративної відповідальності за маніпуляції й спроби громадської дестабілізації вже притягнуто 6 чоловік в Чернівецькій, Луганській і Одеській областях.

Крім того, СБУ фіксує появу великої кількості деструктивних спільнот на різних інформаційних майданчиках і появу брехливих публікацій в російських ЗМІ. Наразі вживаються заходи щодо блокування їх діяльності та залучення провокаторів до відповідальності.

Спецслужба в черговий раз закликає громадян не реагувати на провокації, не довіряти інформації з неперевірених джерел й не поширювати її.

Актуальні дані про поточну ситуацію з розповсюдження коронавірусу знаходяться на офіційних сторінках Міністерства охорони здоров'я України та інших державних установ.

Читайте також:
Росіяни намагаються дискредитувати білоруського бацьку.
25 червня, 15:01
Очільник держави-агресора пропонує скликати нову Ялтинську конференцію, щоби наново розділити світ між ядерними потугами.
20 червня, 15:07
Як узяти під контроль країну, де щонайменше для двох третин населення телевізор залишається головним джерелом інформації?
15 червня, 10:45
Брехня, нахабство та бандитизм – відома тактика РФ.
11 червня, 18:47
Кремлівська влада відкрила кримінальне провадження щодо розслідування акту вбивств цивільного населення в Карелії у 1941-1944 роках.
20 квітня, 14:15
За оцінками кіберфахівців, приблизно 70% деструктивних матеріалів про Україну просуваються саме з інформаційного простору РФ.
10 квітня, 17:47