Алістер Кроулі та українське питання

КНИГИ
20.12.2024, 14:52
Алістер Кроулі та українське питання
Фото: Facebook

Відомий анґлійський окультист, поет і церемоніальний маг цікавився проблемою України на початку XX століття. Але досі про це мало знають.

1919 року у Лондоні вийшла книга, під назвою «The Ukraine: a lecture delivered on ukrainian history and present-day political problems». У ній було обґрунтовано право України на незалежну державу.

Чи не вперше для західного читача надавалися пояснення про регіони проживання українців — про діаспору в Сибіру, Канаді та США. Цікавим є список українських імен, які надає автор:

  • Микола Гоголь;
  • Тарас Шевченко;
  • Петро Чайковський;
  • Микола Костомаров;
  • Михайло Драгомиров (автор «Підручника з тактики» 1879 року);
  • Володимир Короленко;
  • Михайло Грушевський;
  • Єгор Ковалевський (вчений-географ, геолог і мандрівник-сходознавець).

Автором проукраїнської книги був такий собі «Бедвін Сендз». За цим псевдонімом ховався Джордж Рафаловіч (1880-1958) — родич ірландської письменниці Софі Рафаловіч і французького поета Марка-Андре Рафаловіча.

«Бедвін Сендз» відомий окультистам своїми контактами з Алістером Кроулі, засновником фанаточної секти «Телема». Писав статті для його часопису The Equinox, зокрема, есе про Храм Соломона.

Закінчилося смішно — Кроулі звинуватив Рафаловіча у підробці підписів під чеками. Магія магією, але ніщо так не псує сатаністів як грошове питання, натомість Алістера Кроулі, до речі, звинувачували в агентурній роботі й навіть висилали з Італії та Франції.

Власне, у чому ж цікавість книги «Бедвіна Сендза»? Наведемо лише 3 показові пункти, які становлять каркас писемної праці:

  1. Окреслено мапу територій потенційної незаленої держави Україна.
  2. Доведено окремішність української нації від росіян, себто московитів.
  3. Вказано пантеон героїв — Хмельницького, Мазепи, Франка та Шевченка.
Сторінка із книги «Бедвіна Сендза» про Україну
Сторінка із книги «Бедвіна Сендза» про Україну

Спілкування Рафаловіча із Кроулі пояснюєється тим, що публікуватися на шпальтах видання The Equinox на початку минулого століття було модно. Десь так, як у наші часи у Playboy чи Vogue.

Лайфстайл і трішки магії. Така собі контркультура 1910-х років, не більше.
Автор : Петро Охотін
Читайте також:
Історія
Губернатор індійського штату Таміл Наду оголосив про рекордну винагороду. Її отримає особа, котра перекладе загадковий клинопис.
02 лютого, 19:52
Історія
Унікальний артефакт датовано серединою XIII століття, тобто коли Скандинавія була охрещена. Наразі знахідку вивчають науковці.
16 січня, 07:19
Історія
Археологи виявили у Туреччині можливе місце поховання християнського священника грецького походження. Його переслідували у Римській імперії.
11.12.2024, 14:54
Історія
Без перебільшення — знахідка століття! Вітчизняні архівісти відшукали у підвалах Варшави друковані зображення князів Кия, Щека і Хорива.
10.11.2024, 17:30
Історія
Починаючи з 1997-го щороку на зламі жовтня-листопада українці відзначають особливе свято. Воно уособлюється із ченцем Печерського монастиря.
27.10.2024, 12:54
Світ
Власник приватної оселі неподалік Парижа випадково виявив невеликий цвинтар під час ремонту. Там 700 років тому ховали ґерманців.
16.10.2024, 06:09