Амазонська сельва виявилася домівкою стародавньої цивілізації

ІСТОРІЯ
16.01.2024, 19:04
Амазонська сельва виявилася домівкою стародавньої цивілізації
Фото: Science

Посеред лісів у басейні найбільшої річки Південної Америки науковці знайшли долину із руїнами міст. Приблизний вік визначено 2000 роками.

Результати свого приголомшливого дослідження команда еквадорських і перуанських археологів виклала на шпальтах міжнародного видання Science. Зазначається, що у той час, коли у Середземномор'ї ставала на ноги Римська імперія, в Амазонській сельві розквітала 30-тисчна міська цивілізація.

Як стверджують науковці, у виявленій серед джунґлів долині могли мешкати від 10 до 30 тисяч осіб із племені упано. На це вказує скупчення загублених міст та рештки фундаментів різних споруд, які нагадують архітектурні пам'ятки доби до появи імперії інків на сусідніх схилах Андських гір.

«Територію, де знаходяться ці поселення, виявлено ще 20 років тому. Проте через географічні особливості Амазонки було неможливо встановити, що ці об'єкти є стародавніми містами. Тому ми здійснили картографування за допомогою лазерної сенсорної технології. У результаті з'ясувалося, що дороги з'єднували між собою розгалужену мережу поселень із житловими та церемоніальними спорудами, великими сільськогосподарськими полями та дренажними каналами», — коментують знахідку науковці.

Зі слів археологів, засновниками та основними жителями міст були представники стародавнього народу упано, які мешкали на території сучасного Еквадору у період від 500 року до Різдва Христового — до 400 століття після Різдва Христового. Що сталося з ними, дослідникам доведеться ще встановити.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, як під час розкопок в укріпленому поселенні Рупінпікколо поблизу італійського Трієста дослідникам потрапив до рук цінний артефакт. Його вік — приблизно 2500 років.

Ніхіаманч — одне міських поселень племені упано
Ніхіаманч — одне з міських поселень племені упáно
Читайте також:
Життя
Незвичайний зразок крові медики взяли у вагітної жінки у 1972 році.
04 січня, 12:18
Життя
Учені виявили новий спосіб відстежувати космічне сміття, використовуючи дані сейсмічних станцій.
04 січня, 11:41
Книги
Багатші країни поринають у безграмотність прямо зараз. І не тільки через масові міграційні рухи на планеті, але й стагнацію рівня IQ.
12.12.2024, 21:42
Мистецтво
Завдяки штучному інтелекту компанія Prodigy Education дослідила тексти англійськомовних пісень найкращих виконавців за версією Billboard.
06.11.2024, 21:46
Життя
Практично весь урожай кави у світі відноситься лише до двох його сортів: арабіки та робусти. Інші ж — доволі рідкісні та вкрай дорогі.
27.10.2024, 18:49
Історія
Раби — основне джерело багатства колоніальних компаній Атлантики. Цей грошовий колообіг увійшов до історії під назвою «трикутна торгівля».
06.10.2024, 18:49