Амазонська сельва виявилася домівкою стародавньої цивілізації

ІСТОРІЯ
16 січня, 19:04
Амазонська сельва виявилася домівкою стародавньої цивілізації
Фото: Science

Посеред лісів у басейні найбільшої річки Південної Америки науковці знайшли долину із руїнами міст. Приблизний вік визначено 2000 роками.

Результати свого приголомшливого дослідження команда еквадорських і перуанських археологів виклала на шпальтах міжнародного видання Science. Зазначається, що у той час, коли у Середземномор'ї ставала на ноги Римська імперія, в Амазонській сельві розквітала 30-тисчна міська цивілізація.

Як стверджують науковці, у виявленій серед джунґлів долині могли мешкати від 10 до 30 тисяч осіб із племені упано. На це вказує скупчення загублених міст та рештки фундаментів різних споруд, які нагадують архітектурні пам'ятки доби до появи імперії інків на сусідніх схилах Андських гір.

«Територію, де знаходяться ці поселення, виявлено ще 20 років тому. Проте через географічні особливості Амазонки було неможливо встановити, що ці об'єкти є стародавніми містами. Тому ми здійснили картографування за допомогою лазерної сенсорної технології. У результаті з'ясувалося, що дороги з'єднували між собою розгалужену мережу поселень із житловими та церемоніальними спорудами, великими сільськогосподарськими полями та дренажними каналами», — коментують знахідку науковці.

Зі слів археологів, засновниками та основними жителями міст були представники стародавнього народу упано, які мешкали на території сучасного Еквадору у період від 500 року до Різдва Христового — до 400 століття після Різдва Христового. Що сталося з ними, дослідникам доведеться ще встановити.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, як під час розкопок в укріпленому поселенні Рупінпікколо поблизу італійського Трієста дослідникам потрапив до рук цінний артефакт. Його вік — приблизно 2500 років.

Ніхіаманч — одне міських поселень племені упано
Ніхіаманч — одне з міських поселень племені упáно
Читайте також:
Життя
Нова 3D-карта Всесвіту може змінити наше уявлення про темну енергію.
06 квітня, 08:33
Життя
Тексти пісень стали простішими та егоїстичнішими.
30 березня, 19:06
Життя
Фізик Рон Маллетт оголосив про створення передового математичного рівняння, що відкриває шлях до подорожей у часі.
26 березня, 15:14
Життя
Популярність комп'ютерних і on-line ігор зростає у всьому світі. Серед шанувальників не лише молодь, а й люди різного віку та інтересів.
20 березня, 14:56
Життя
Ці дослідження мають важливе значення для підготовки до майбутніх космічних місій, де такі технології можуть виявитися необхідними.
19 березня, 18:16
Життя
Мрії переносять нас у стан, схожий на плавання серед хмар, де мозок тимчасово перестає сприймати зовнішній світ.
16 березня, 09:38