Амазонська сельва виявилася домівкою стародавньої цивілізації

ІСТОРІЯ
16 січня, 19:04
Амазонська сельва виявилася домівкою стародавньої цивілізації
Фото: Science

Посеред лісів у басейні найбільшої річки Південної Америки науковці знайшли долину із руїнами міст. Приблизний вік визначено 2000 роками.

Результати свого приголомшливого дослідження команда еквадорських і перуанських археологів виклала на шпальтах міжнародного видання Science. Зазначається, що у той час, коли у Середземномор'ї ставала на ноги Римська імперія, в Амазонській сельві розквітала 30-тисчна міська цивілізація.

Як стверджують науковці, у виявленій серед джунґлів долині могли мешкати від 10 до 30 тисяч осіб із племені упано. На це вказує скупчення загублених міст та рештки фундаментів різних споруд, які нагадують архітектурні пам'ятки доби до появи імперії інків на сусідніх схилах Андських гір.

«Територію, де знаходяться ці поселення, виявлено ще 20 років тому. Проте через географічні особливості Амазонки було неможливо встановити, що ці об'єкти є стародавніми містами. Тому ми здійснили картографування за допомогою лазерної сенсорної технології. У результаті з'ясувалося, що дороги з'єднували між собою розгалужену мережу поселень із житловими та церемоніальними спорудами, великими сільськогосподарськими полями та дренажними каналами», — коментують знахідку науковці.

Зі слів археологів, засновниками та основними жителями міст були представники стародавнього народу упано, які мешкали на території сучасного Еквадору у період від 500 року до Різдва Христового — до 400 століття після Різдва Христового. Що сталося з ними, дослідникам доведеться ще встановити.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, як під час розкопок в укріпленому поселенні Рупінпікколо поблизу італійського Трієста дослідникам потрапив до рук цінний артефакт. Його вік — приблизно 2500 років.

Ніхіаманч — одне міських поселень племені упано
Ніхіаманч — одне з міських поселень племені упáно
вибір редакції
Читайте також:
Життя
Науковці дослідили, як мозок реагує на різні види любові.
26 серпня, 18:15
Історія
Науковці поставили крапку у суперечках про походження Туринської плащаниці.
24 серпня, 10:15
Світ
Майже століття знадобилося археологам і антропологам, щоби з'ясувати таємниці минулого. Команда єґиптологів може святкувати успіх.
07 серпня, 21:42
Життя
Природна екосистема у бразильській сельві, яку часто називають «легенями Землі», у небезпеці. Кліматичні зміни впливають на стан лісів.
22 травня, 21:43
Історія
Знайдений ще 1903 року у печері Чеддер на Туманному Альбіоні кістяк первісної людини — цінний артефакт. Його рідкість у ДНК-коді.
12 травня, 19:49
Історія
Науковці вивчили геноми людей, які жили на території середньовічного Аварського каґанату часів його розквіту. Вперше складено їхні родоводи.
28 квітня, 16:12