Американські науковці розробили «розумний пластир»

25 січня, 06:08
Американські науковці розробили «розумний пластир»

Технологічна інновація управляється дистанційно зі смартфона і може робити ін'єкції. Наразі тестується пристосування штучного інтелекту.

Про свою розробку на шпальтах галузевого видання Nature Communication повідомили дослідники з Університету Північної Кароліни у США. Зазначається, що винайдений і випробуваний на піддослідних добровольцях пристрій є гнучкою мікросхемою, обладнаною дрібними голками.

Кожна мікроскопічна голка містить невелику дозу тих чи інших ліків, які потребує пацієнт, який носить пластир. Голки вкриті плівкою із золота, яка розчиняється при нагріванні, а затим відбувається внутрішньовенне введення препарату.

Новинка отримала назву «Просторово-часовий пластир на вимогу» (Spatiotemporal On-Demand Patch). Винахід є різновидом трансдермальних терапевтичних систем, які вже застосовуються у медицині, оснащених мікроголками, дозволяючи вводити в організм фармацевтичні та косметичні речовини.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що головним науковим проривом 2023 року визнано дослідження препаратів від ожиріння на базі глюкагоноподібного пептиду-1 (GLP-1). Йдеться про «Ozempic», який допомагає хворим на діабет.

Читайте також:
Життя
Раніше перехід зими у весну, а осені в зиму не вдавалося зазнімкувати із земної орбіти через рухливість супутників. Нині ситуація змінилася.
31 березня, 19:08
Економіка
Інноваційні смартфони від південнокорейського виробника мають здатність синхронно передавати телефонні дзвінки. Це приголомшує клієнтів.
18 січня, 21:37
Економіка
Сі Цзіньпін активно підтримує свого кремлівського бункерного васала путіна. Зокрема, у галузі військової промисловості та технологій.
05 січня, 07:01
Політика
Маск виступить на московській конференції та покаже свій чат-бот.
14.11.2023, 06:47
Економіка
Поки Зе-влада жебрає і ніяк не активізує вітчизняний ВПК, японський бізнес працює. Toyota інвестує $8 млрд у завод акумуляторів у США.
31.10.2023, 21:38
Світ
Після вступу Суомі до Північноатлантичного альянсу тамтешні майстри взялися з ентузіазмом виробляти інноваційні пристрої смерті для ворогів.
15.09.2023, 17:22