Американські науковці: тварини, як і люди, здатні передавати у спадок знання та привілеї

20.12.2021, 13:53
Американські науковці: тварини, як і люди, здатні передавати у спадок знання та привілеї
Фото: Google

Науковці з Каліфорнійського університету з'ясували, що у дикій природі звірі дотримуються концепції ієрархічної наступності.

Про це свідчать висновки ґрунтовного дослідження, опублікованого у журналі "Behavioral Ecology", інформує аґенція "Останній Бастіон".

Автори провели кількарічне вивчення поведінки низки видів тварин, зауваживши, що потомство отримує від батьків привілеї, пов'язані з приналежністю до панівної групи у зграї, викликаючи нерівність, яка може зберігатися протягом поколінь.

У своїй роботі американські науковці розуміють під "привілеєм" ніщо інше, як успадкований доступ до наявних у дикій природі ресурсів – землі, продовольства, житла чи знань.

«Певні привілейовані групи є як серед тварин, приміром, леви чи вовки, так і серед комах, риб та птахів. Ми з'ясували, що деякі групи риб-клоунів успадковують "право" переховуватися і розмножуватися серед найбільших (отже, найбезпечніших) морських актиній. А от червоні тетеруки передають своїм синам захищені території, котрі ті мають не тільки оберігати, а й розширювати. Дитинчата плямистої гієни, яка займає високе ієрархічне становище, успадковує соціальний ранг батьків і пріоритетний доступ до їжі», – йдеться у дослідженні.

Науковці з Каліфорнійського університету відзначають, що успадковані від предків переваги зберігаються протягом кількох поколінь та усталюють нерівність, відтак нащадки "непривілейованих" особин отримують менше їжі та частіше наражаються на небезпеку.

«Скажімо, дитинчата деяких видів шимпанзе і мавп-капуцинів отримують від своїх батьків кам'яні інструменти для лущення горіхів та знання, як їх використовувати. Якщо ці набуті навички не передати, потомство надалі кількісно зменшується, а іноді – може взагалі вимерти. Що ж до "привілейованих" груп, то їхні представники передають у спадок ресурси та території, збільшуючи чисельність свого виду», – зазначають автори наукової розвідки.

Американські дослідники переконують, вивчення концепції привілеїв серед тварин допоможе краще зрозуміти "глибоке еволюційне коріння нерівності" й у людському середовищі, але факт його природності вони не оскаржують.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що на загал у тварин добре розвинутий так званий "соціальний інтелект".

Американські науковці: тварини, як і люди, здатні передавати у спадок знання та привілеї_1
Читайте також:
Життя
Музей природознавства в Лондоні опублікував п’ять найкращих зображень дикої природи за результатами голосування громадськості
08 лютого, 17:27
Життя
Жителі Північної Кароліни та Техасу помітили, як алігатори буквально вмерзають в озера.
26 січня, 18:14
Політика
Що не так з реформою лісгоспів і чому бунтують екологи?
27.10.2023, 12:47
Життя
Коли птахи знаходять мертву особину, вони починають видавати спеціальні звуки, щоб привернути увагу.
13.09.2023, 10:37
Життя
Вторгнення цих мурах на нові території часто призводить до економічних втрат та руйнації екосистем.
12.09.2023, 13:48
Життя
Щоб відродити цілу лісову екосистему, знадобився лише один вовк
27.08.2023, 13:40