Американський дід Джо дотиснув норовливого німецького Олафа

Опінії
05 березня, 20:50
Американський дід Джо дотиснув норовливого німецького Олафа
Фото: Google

Президент Байден і федеральний канцлер Шольц домовилися спільно підтримувати Україну. Вашинґтон і Берлін дотискатимуть Москву.

Українська журналістка, політичний технолог, кандидат політичних наук

Днями відбувся візит голови уряду Німеччини Олафа Шольца до США і зустріч із президентом Джозефом Байденом. Годинна розмова, як пишуть ЗМІ, відбулася за зачиненими дверима, і жодних пресконференцій лідери потім не давали.

Але... але з огляду на різні публічні заяви напередодні візиту, а також загальний контекст подій у міжнародній площині, можна прогнозувати, що наступні теми були предметом уваги та обговорення. Наведемо по пунктах:

  • Масштаби військової допомоги Україні.

Відомо, що європейські країни у прийнятті рішення щодо надання Україні того чи іншого виду озброєння сприймають позицію США як маркер. Так було з наданням ППО та танків, так, можливо, буде і у питанні надання винищувачів.

  • Стратегія щодо війни.

Тут йдеться щодо ризиків відносно розтягування війни у часі. У наступному році відбудуться вибори в США і якась частина республіканців уже зараз висловлюється за скорочення допомоги Україні.

Європа побоюється, що з часом трансатлантична єдність може зменшитися. Тому ratio в тому, щоби зараз погодити свою позицію щодо темпів допомоги, та й взагалі розуміння того, що таке мир і як його досягти – безумовно, є.

Тим більше, що й у самій Німеччині час від часу проходять мітинги праворадикальних сил (хоч і мало численні), спрямовані проти антиросійських санкцій та проти надання військової допомоги Україні. Ліві, до слова, теж організовують подібні шабаші.

  • Китайська народна республіка як глобальна загроза.

Останнім часом влада країни активізувався зі своїми ініціативами, але паралельно з'явились підозри щодо того, що комуністичний Китай може постачати озброєння/комплектуючі для виробництва зброї РФ. Окрім того, якщо США критично поставилися до так званого "мирного плану" КНР, то Франція і Німеччина, приміром, сприймають деякі пункти (щодо ядерних загроз, зокрема) позитивно.

Тому очевидно, що назріло питання вироблення спільної позиції – як щодо застосування санкції (у разі того, якщо Китай постачатиме озброєння РФ), так і щодо позиції та пропозицій Китаю по війні. (Як відомо, найближчим часом має відбутися візит Сі Цзіньпіна до Москви та зустріч із Владіміром Путіним).

Читайте також:
Політика
Спецслужби Словаччини викрили спробу росії втрутитися у майбутні парламентські вибори
вчора, 13:10
Світ
Мозамбік погодився на відкриття українського посольства у столиці – Мапуту, владу ж далекої республіки запрошено до участі у формулі миру.
26 травня, 18:54
Політика
"Це - українська війна; це не війна між США і росією, між НАТО і росією", - Марк Міллі
26 травня, 06:50
Світ
Кривавий тандем азійських деспотій в особі Пекіна та Москви зміцнює відносини, адже поодинці вони не здатні протистояти колективному Заходу.
24 травня, 16:38
Опінії
Москва відверто маніпулює на кожному засіданні Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй. Тому настав час реформ міжнародного рівня!
22 травня, 20:02
Війна
Заява президента Чехії пролунала після того, як країни НАТО оголосили про підготовку до можливої війни з росією.
22 травня, 14:25