Американський військовий експерт відповів Зеленському

ВІЙНА
23 січня, 10:35
Модифікований Т-72 з Марокко (навіть Марокко працювала над покращенням свого ОБТ)
Модифікований Т-72 з Марокко (навіть Марокко працювала над покращенням свого ОБТ)

Вказавши при цьому, що обов'язок забезпечувати ЗСУ усім необхідним мають президент, КМУ, та інші державні інституції України

Найактивніший лобіст України на Заході ще з 2014 року, президент аналітичного центру Potomac Foundation, відомий американський військовий експерт з питань оборони, військової стратегії, ядерної зброї та національної безпеки, професор Філліп Карбер, який свого часу працював зовнішнім радником прем’єр-міністра Великої Британії Маргарет Тетчер та генерального секретаря НАТО Менфреда Вернера, очолював департамент стратегії у Пентагоні, розповів, зокрема, про надання Україні західної зброї.

Про це він розповів в інтерв’ю "ФАКТАМ", передає медіа агенція Останній Бастіон.

На запитання, чому Україні дають зброї стільки, щоб ми трималися, але не йшли у наступ, він відповів:

"Так, вам дійсно потрібно набагато більше озброєння. Ви отримуєте його дрібними партіями. Наприклад, вам дали 15 французьких танків. Можливо, незабаром отримаєте вісім британських Challenger. Ще вам дадуть 50 американських Bradley. Ви можете використовувати все, що вам дають. Але мені здається, що ваш міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зробив величезну помилку кілька місяців тому, коли почав критикувати Захід за недостатню підтримку.

Т-72АМТ єдиний український танк, який захищений ДЗ «Щит» нового покоління
Т-72АМТ єдиний український танк, який захищений ДЗ «Щит» нового покоління

Розумію, що вам надають не стільки, щоб це мало суттєвий ефект на хід бойових дій. Але дійсно хочу ще раз наголосити на моменті, який доводить мене до шалу. "О, ви даєте стільки, щоб ми могли встояти, але недостатньо того, щоб перемогти. Ви на Заході дивитесь, як Україна стікає кров'ю".

От тут я буду жорсткішим. Це не наша провина, що ви, хлопці, продавали у країни третього світу вироби своєї оборонної промисловості для отримання прибутку замість того, щоб розбудовувати власні Збройні Сили. Навіть після семи років з початку цієї війни ви продовжували це робити. Ви виробляли ракети дальнього радіуса дії. Однак зробили лише чотири штуки. А тепер кажете, що ми вам даємо недостатньо. Але це ви ж не робили нічого, щоб у вас це все було. Ви маєте стидатися.

Карбер наголосив, що він завжди був найбільшим українським лобістом, щоб ми могли отримувати "багато чого". Проте, за його словами, у підсумку ми отримали навіть більше, ніж він розраховував.

"Але розумію, що інших на Заході реально дратуєте, що ви просите, оскільки ви не розбудовували власні сучасні технології й не виробляли озброєння.
Наприклад, ваш Харківський танковий завод — один з кращих заводів у світі. Ваші конструктори взяли танк Т-72, у якого була дуже вразлива вежа, поставили на неї німецьку гармату, а місце для боєприпасів зробили ззаду за вежею. І зробили з нього відмінний танк, який ідеально підходить для вашої місцевості. На мою думку, він був би чудовим не тільки для вас, а, наприклад, для країн Балтії. Але ви його не почали виробляти, це був тільки прототип
", - зауважив Карбер (Чудова, а головне правомірна критика, яка знищує тезис "не на часі", війна завжди на часі, війна час розбудови, інновацій та розвитку збройних сил - Ред. Останній Бастіон).

Крім того, він наголосив, що Україна могла б робити бойові машини піхоти, до того ж набагато кращі за Bradley: "У вас були для цього технології. Але ви цього теж не робили. Тому не звинувачуйте нас. Я вже мовчу про те, що ви не мобілізувалися й не готувалися, коли ще за шість місяців до вторгнення були очевидні всі ознаки майбутньої війни".

Читайте також:
Опінії
Відсторонення кількох високопосадовців з уряду України у вівторок після звинувачень у корупції надало цим занепокоєнням нову гостроту
вчора, 11:25
Опінії
Навздогін попередній нашій подачі про брехуна з тими ж яйцями заувага про строкатість життя, суспільства і яєць
вчора, 10:25
Світ
До України прибули інспектори з метою покращити незалежний нагляд за допомогою США Україні.
вчора, 09:25
Опінії
Після скандалу із закупівлями Міноборони вирішило перейти на закупівлю "раціонів", щоб не показувати ціну за одиницю продуктів
27 січня, 18:15
Новини
Прибуття аудиторів до Києва має "підтримати важливі реформи та антикорупційні заходи українського уряду по всій країні"
27 січня, 17:25
Політика
Сьогодні корумпований «особіст» із одеської митниці передає свій кримінальний досвід поліції Полтавщини.
27 січня, 14:05