АМКУ має намір «поховати» розслідування скандальної формули «Роттердам+»

14.12.2020, 11:23
АМКУ має намір «поховати» розслідування скандальної формули «Роттердам+»

Антимонопольний комітет готує закриття справи щодо організованої за президентства Петра Порошенка корупційної схеми в енергетиці.

Причиною цього є не доведення Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, факту порушення дискримінації галузевих компаній.

Йдеться про так звану корупційну схему за формулою "Роттердам+", повідомила представниця "Ліги антитрасту" Галина Верцімаха.

Наразі відомо, що АМКУ інкримінував енергорегулятору "позаконкурентні дії у наданні переваг тепловій генерації", більшість якої складають компанії групи "ДТЕК" олігарха Ріната Ахметова, й створенні несприятливих умов зокрема й для активної державної компанії "Енергоатом".

«Завтра, 15 грудня, відбудеться перше засідання Комітету з розгляду цієї справи. Рішення може бути прийнято одразу або ж Комітет може перенести засідання, якщо отримає додаткову інформацію чи клопотання сторін у справі. Та тільки після публікації остаточної редакції рішення на сайті відомства, ми зможемо повноцінно проаналізувати доказову базу Комітету та висновки, до яких він дійшов», – зазначила Галина Верцімаха.

Представниця "Ліги антитрасту" також наголосила, що прикриваючися пандемією COVID-19, службовці АМКУ навмисно створили такі умови, аби дискусії та аргументація з питання, яке розглядає відомство й має суттєвий вплив на кожного українця, не стали відомі суспільству.

«Якщо інформація з наших джерел про плани закрити справу відповідає дійсності, ми маємо сумніви у повноті проведеного розслідування та врахуванні всіх даних. Прикро, що засідання Комітету сьогодні проводяться фактично в закритому режимі. Тому будемо надавати свою експертизу у міру надходження інформації», – підсумувала Галина Верцімаха.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що не так давно Володимир Зеленський запропонував уряду повернутися до олігархічної схеми "Роттердам+" задля "ефективного та ощадного" формування ціни на паливну складову, а саме вугілля, при виробництві енергії теплоелектростанцій.

Читайте також:
Політика
Найбільше електроенергії було експортовано до Угорщини та Молдови. Найбільше електроенергії Україна імпортувала з Угорщини та Словаччини.
05 травня, 15:26
Опінії
Режим внутрішньої окупації на чолі із «кварталівцями» та кіоскерами планує залишити українців без штанів. «Справедливий мир» буде «руzzкім».
07 лютого, 08:21
Політика
Зеленський публічно підтримав найскандальніше будівництво України.
05 лютого, 17:20
Опінії
Залежність маленької кавказької республіки від російського газу досягла критичного рівня. Сакартвело опинилась у міцних пазурях РФ.
23 січня, 21:42
Світ
Дві нові електростанції будуть введені в експлуатацію в 2027-28 роках.
09 січня, 09:57
Світ
Уряд Молдови з 16 грудня й адміністрація так званої ПМР з 11 грудня ввели режим надзвичайного стану.
02 січня, 17:29