АМКУ має намір «поховати» розслідування скандальної формули «Роттердам+»

14.12.2020, 11:23
АМКУ має намір «поховати» розслідування скандальної формули «Роттердам+»

Антимонопольний комітет готує закриття справи щодо організованої за президентства Петра Порошенка корупційної схеми в енергетиці.

Причиною цього є не доведення Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, факту порушення дискримінації галузевих компаній.

Йдеться про так звану корупційну схему за формулою "Роттердам+", повідомила представниця "Ліги антитрасту" Галина Верцімаха.

Наразі відомо, що АМКУ інкримінував енергорегулятору "позаконкурентні дії у наданні переваг тепловій генерації", більшість якої складають компанії групи "ДТЕК" олігарха Ріната Ахметова, й створенні несприятливих умов зокрема й для активної державної компанії "Енергоатом".

«Завтра, 15 грудня, відбудеться перше засідання Комітету з розгляду цієї справи. Рішення може бути прийнято одразу або ж Комітет може перенести засідання, якщо отримає додаткову інформацію чи клопотання сторін у справі. Та тільки після публікації остаточної редакції рішення на сайті відомства, ми зможемо повноцінно проаналізувати доказову базу Комітету та висновки, до яких він дійшов», – зазначила Галина Верцімаха.

Представниця "Ліги антитрасту" також наголосила, що прикриваючися пандемією COVID-19, службовці АМКУ навмисно створили такі умови, аби дискусії та аргументація з питання, яке розглядає відомство й має суттєвий вплив на кожного українця, не стали відомі суспільству.

«Якщо інформація з наших джерел про плани закрити справу відповідає дійсності, ми маємо сумніви у повноті проведеного розслідування та врахуванні всіх даних. Прикро, що засідання Комітету сьогодні проводяться фактично в закритому режимі. Тому будемо надавати свою експертизу у міру надходження інформації», – підсумувала Галина Верцімаха.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що не так давно Володимир Зеленський запропонував уряду повернутися до олігархічної схеми "Роттердам+" задля "ефективного та ощадного" формування ціни на паливну складову, а саме вугілля, при виробництві енергії теплоелектростанцій.

Читайте також:
Єдине в Україні промислове підприємство, що займається видобутком урану, можуть закрити через збитковість.
13 лютого, 21:07
Кремль учергове зазнав геополітичної поразки, на цей раз – у сфері енергетики та газопостачання.
01 січня, 13:11
Від сьогодні, з 15 жовтня, заклади соціальної сфери Миргородської громади першими будуть отримувати теплоенергію.
15.10.2020, 12:06
Для "гаранта" мільярдні збитки, завдані державі Петром Порошенком і Рінатом Ахметовим, ніщо у порівнянні з власним рейтингом.
09.09.2020, 13:06
У соціальних мережах висміюють пропозицію "гаранта" повернутися до олігархічної схеми "Роттердам+".
15.07.2020, 11:02
Наступного року у мікрорайоні Раківка розпочнуть спорудження 2 сучасних котелень загальною потужністю 44 МВт.
16.06.2020, 11:23