Андрій Богдан міг тиснути на Конституційний суд на користь Януковича, – Kyiv Post

УКРАЇНА
09.10.2019, 05:43
Андрій Богдан міг тиснути на Конституційний суд на користь Януковича, – Kyiv Post

Керівник Офісу президента Андрій Богдан є фігурантом кримінальної справи про узурпацію влади колишнім президентом Віктором Януковичем.

Про це повідомляють журналісти Kyiv Post.

Після Майдану колишній суддя Конституційного суду Петро Стецюк дав свідчення про те, що у 2010 році Андрій Богдан чинив на нього тиск, щоб змусити винести рішення на користь Януковича.

Мова йде про рішення, яким Конституційний суд дозволив індивідуальне членство депутатів у коаліції фракцій, фактично дозволивши існування депутатів-«тушок», які допомогли Януковичу взяти під контроль парламент. Сам суддя Стецюк тоді не підтримав це рішення.

Про існування такого свідчення Kyiv Post повідомили два джерела, які мали доступ до матеріалів справи. Стецюк відмовився коментувати своє свідчення. Андрій Богдан назвав свідчення «брехнею».

У той час, коли Конституційний суд виніс рішення, Андрій Богдан був уповноваженим з антикорупційної політики в уряді Миколи Азарова. Цю посаду він займав у 2010-2014 роках. За судову систему в адміністрації Януковича тоді відповідав Андрій Портнов, якого Богдан називає своїм давнім другом.