Антикитайські тарифи Трампа спонукатимуть Сі Цзіньпіна укласти велику угоду

ЕКОНОМІКА
21 листопада, 14:45
Антикитайські тарифи Трампа спонукатимуть Сі Цзіньпіна укласти велику угоду
Фото: Asia Times

Новий-старий президент США серйозно налаштований боротися із засиллям КНР у світі. Проте як досвідчений бізнесмен здатен вигідно домовитися.

Такий прогноз на найближче майбутнє в американсько-китайських відносинах випустило видання Asia Times. Цілком імовірно, що Дональд Трамп піднесе сюрприз Сі Цзіньпіну після офіційної інавгурації у січні 2025 року.

Загроза запровадження 47-м господарем Білого дому так званого 60%-го тарифу на весь імпорт із КНР виглядає позерством для задурення довірливих виборців. Можливо, нова президентська адміністрація США таким чином готує міцний ґрунт для великої взаємовигідної двосторонньої торгової угоди.

Важко знайти сучасного лідера, який більше дбає про те, що про нього подумають нащадки, ніж Трамп, з яким можуть позмагатися хіба що кремлівський бункерний щур чи криворізький «кварталівець». Тому дідо Донні не хоче, щоби його запам'ятали як призвідника війн, зокрема торгових, які Америка програла під час першого терміну повноважень.

Комуністичний Китай не сплатив за тарифи Трампа; це зробили американські компанії та домогосподарства (нагадує антиросійський санкційний тиск, чи не так? — прим. ред.). 47-й президент США може піти іншим шляхом, тим самим давши нащадкам привід запам'ятати його як угоду з Сі Цзіньпіном, найсильнішим китайським лідером від часів диктатора Мао Цзедуна.

Торгівельна угода між Вашинґтоном і Пекіном, яка призведе до значного збільшення китайських інвестицій у робочі місця у США, принесла б виборцям Трампа нескінченно більше користі, ніж застарілі тарифи. Та чи погодяться на це у новій адміністрації?

Як у союзників, так і у противників США був час побачити, як діє дідо Донні, та адаптуватися до його методів ведення політики, яка вочевидь докорінно змінилась. Ось, чому його погрози розпочати торгову війну можуть не перерости у бойові дії, а підштовхнути до зворотного.

Головне у списку побажань Трампа:

  • ослаблення юаня та зміцнення долара США;
  • Пекін мусить підштовхнути Москву сісти за стіл перемовин із Києвом;
  • китайські компанії повинні відкрити заводи США, а не навпаки;
  • Китай має закупати низку американських товарів, таких як літаки «Boeing», соєві боби та пшеницю, щоби допомогти скоротити рекордний торговий дефіцит США;
  • обіцянка (не гарантії — прим. ред.) Сі Цзіньпіна тримати Кім Чен Ина у вузді задля недопущення війни на Корейському півострові.

Інакший список побажань має товариш Сі:

  • гарантії того, що будь-яка угода зі США пізніше не буде скасована;
  • не запроваджувати нових обмежень, санкцій і тарифів;
  • менша кількість обмежень на напівпровідники;
  • ВМС США мають припинити дислокувати авіаносці у безпосередній близькості від територіальних вод Китаю (які досі не врегульовані із сусідніми країнами — прим. ред.);
  • Вашинґтон повинен припинити смикати за ниточки Тайвань, провокуючи Пекін на агресивні дії.

Натомість медіаагенція «Останній Бастіон» звертає увагу читачів на те, що Казахстан дозволив Китаю розпочати будівництво контейнерного перевалкового пункту на своїй частині морського узбережжя. Каспій більше немає нейтральних вод.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Комуністичний Китай першим здійснив хід конем, не сподіваючись на милість США. Новому-старому господарю Білого дому доведеться відповідати.
06 грудня, 07:19
Політика
Найгіршою зрадою є заклик не західних партнерів, а самих українців до українців замирюватися з агресором. Але перемовин не буде, це ілюзія.
19 листопада, 19:22
Політика
На берегах Потомака от-от вирішиться подальша доля планети. Прикро, що президентські перегони у США настільки доклалися до агресії РФ.
04 листопада, 14:52
Опінії
Сеул продовжить надавати Києву гуманітарну й обмежену фінансову допомогу. Натомість військової техніки та снарядів поки чекати не варто.
01 листопада, 21:45
Світ
Спеціальні служби, армія і флот ресурсної федерації московії посилюють гібридні атаки на Північноатлантичний альянс. Ескалації не уникнути.
30 жовтня, 06:05
Політика
Спілка Москви та Пекіна загрожує не лише Україні, а всьому світові. Північноєвропейські країни зрозуміли це і воліють убезпечитися.
04 жовтня, 12:30