Apple заплатить $ 25 мільйонів штрафу уряду США

ЕКОНОМІКА
10.11.2023, 16:26
Apple заплатить $ 25 мільйонів штрафу уряду США

Компанія не охоче надавала роботу американцям та надавала перевагу працівникам-іммігрантам.

Apple Inc заплатить 25 мільйонів доларів для врегулювання позовів Міністерства юстиції США про те, що компанія незаконно надала перевагу працівникам-іммігрантам перед громадянами та власниками грін-карт на певних роботах.

Про це повідомило агентство Reuters.

У заяві Міністерства юстиції сказано, що Apple не набирала громадян США або постійних жителів на роботу, яка відповідала федеральній програмі, що дозволяє роботодавцям спонсорувати іммігрантів для грін-карт, що є порушенням федерального закону, який забороняє дискримінацію за громадянством.

Угода є найбільшою в історії Міністерства юстиції, пов’язаною з позовами про дискримінацію за ознакою громадянства, повідомляє агентство.

Уряд вимагає від Apple виплатити 6,75 мільйона доларів цивільних штрафів і 18,25 мільйона доларів невизначеній кількості постраждалих працівників.

У своїй заяві Apple заявила, що «навмисно не дотримувалася стандарту Міністерства юстиції».

«Ми запровадили надійний план відновлення, щоб відповідати вимогам різних державних установ, оскільки ми продовжуємо наймати американських працівників і розвиватися в США» — заявили в компанії.

За даними Міністерства юстиції, Apple не рекламувала на своєму вебсайті вакансії, які відповідають вимогам урядової програми, відомої як програма постійної трудової сертифікації або PERM, як це зазвичай робиться для інших посад. Компанія вимагала від претендентів на ці вакансії надсилати паперові заявки поштою, хоча вона зазвичай дозволяє електронні заявки, повідомили у департаменті.

«Ці менш ефективні процедури працевлаштування майже завжди призводили до небагатьох або повної відсутності заявок на посади PERM від претендентів, у яких термін дії дозволу на роботу не закінчився» — повідомили у департаменті.

Іноземна робоча сила часто може бути дешевшою, ніж найм американських робітників, і іммігранти, які покладаються на отримання грін-картки від своїх роботодавців, рідше звільняються та йдуть на іншу роботу.

Разом із виплатою Apple погодилася узгодити свій набір персоналу на роботу в PERM зі своєю звичайною практикою. Згідно з угодою, компанія буде зобов’язана проводити більш масштабний набір персоналу та навчати працівників антидискримінаційним законам.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
У зв'язку з широкомасштабною воєнною агресією проти України та мобілізацією з РФ втікають сотні тисяч кваліфікованих кадрів.
21.11.2022, 18:12
Економіка
Україна програє боротьбу за трудові ресурси
14.02.2022, 12:43
Світ
Міністр внутрішніх справ Естонії Март Гельме вважає, що українці становлять для його країни загрозу не меншу від мігрантів з Азії та Африки.
16.10.2020, 08:59
Політика
Громадянам України заборонили виїжджати за державні межі без спецдозволу від міністерства закордонних справ.
12.05.2020, 12:06
Світ
Уряд Великої Британії презентував новий порядок еміграції — до країни не будуть впускати заробітчан і тих, хто не володіє англійською мовою.
21.02.2020, 11:35
Економіка
Власники, виручка та російський слід в діяльності
вчора, 10:31