На росії підприємствам усе більше не вистачає працівників

ЕКОНОМІКА
21.11.2022, 18:12
На росії підприємствам усе більше не вистачає працівників

У зв'язку з широкомасштабною воєнною агресією проти України та мобілізацією з РФ втікають сотні тисяч кваліфікованих кадрів.

Станом на сьогодні 45% працедавців заявили про дефіцит фахівців, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на Службу зовнішньої розвідки України.

Водночас ще 24% російських підприємств стали скаржитися зниження професійного рівня кандидатів на наявні вакантні посади, куди відмовляються брати трудових мігрантів із Середньої Азії.

Як з'ясувалося, найгостріше проблема відчувається у металургії, радіотехнічній і електронній промисловості, а також ракетно-космічній галузі та приладобудуванні.

«Для того, щоб якось впоратись із ситуацією, кадрові служби почали наймати людей похилого віку, молодь без досвіду роботи та жінок – на традиційно чоловічі робочі місця. Останнє дослідження показало, що 23% роботодавців згодні залучати до виробництва людей старшого віку. Ще 23% – жінок на традиційно чоловічі робочі місця.

Натомість 19% – планують підвищувати оплату праці для того, щоби переманити персонал у конкурентів. Протягом вересня-жовтня роботодавці на 43% збільшили кількість оголошень щодо найму людей без досвіду роботи. Крім того, російські компанії восени 2022 року почали запрошувати на співбесіди претендентів на роботу у віці 14-18 років на 26% частіше, ніж рік тому», – зазначили у пресслужбі СЗРУ.

Але вище викладене ще не свідчить про досягання російською економікою дна, адже з 1 січня 2023 року на росії мають підвищити акцизний збір, що призведе до стрімкого подорожчання низки товарів, зокрема бензину, дизельного палива, алкогольних напоїв, цигарок, електронних пристроїв тощо.

Окремо "Останній Бастіон" радить читачам згадати, що активи Центрального банку РФ можуть спрямувати на відновлення зруйнованої московитами України.

Читайте також:
Економіка
Україна програє боротьбу за трудові ресурси
14.02.2022, 12:43
Світ
Міністр внутрішніх справ Естонії Март Гельме вважає, що українці становлять для його країни загрозу не меншу від мігрантів з Азії та Африки.
16.10.2020, 08:59
Політика
Громадянам України заборонили виїжджати за державні межі без спецдозволу від міністерства закордонних справ.
12.05.2020, 12:06
Світ
Уряд Великої Британії презентував новий порядок еміграції — до країни не будуть впускати заробітчан і тих, хто не володіє англійською мовою.
21.02.2020, 11:35
Економіка
"Великий геополітик" володимир путін зруйнував монополію росії на енергетичному ринку Європи
вчора, 11:45
Економіка
Рим і Триполі уклали важливу стратегічну угоду десятиліття у галузі енергетики на загальну суму $8 мільярдів заради порятунку цілої Європи.
29 січня, 20:28