Арештовану яхту путіна спустили на воду в Італії

СВІТ
07.11.2023, 08:50
Арештовану яхту путіна спустили на воду в Італії

Чи дозволить італійський уряд сховати арештовану яхту кремлівського диктатора?

Про це повідомляє російський ФБК кримнашиста Олексія Навального.

Зазначається, що у травні 2022 року яхту заарештували в Італії, де вона стояла на ремонті.

«Ремонт закінчено, за нього хтось заплатив мільйони євро. Російський екіпаж судна не було звільнено, він досі на зарплаті. Все це говорить про те, що будь-якої миті яхта може вийти в море» — йдеться у повідомленні.

Арештовану яхту путіна спустили на воду в Італії_1

Голова Фонду боротьби з корупцією Марія Пєвчих заявляє, що «втеча» яхти стане суттєвим ударом по санкційній політиці ЄС.

«Якщо італійський уряд з якоїсь причини дозволить «Шехерезаді» втекти, це буде найбільшою ганьбою, яку тільки можна собі уявити. Найсуттєвіший удар по санкційній політиці ЄС. Цього не має статися. Ви не можете повернути путіну його яхту; це просто божевілля» — каже вона.

Про те, що «Шехерезада» належить путіну, стало відомо після розслідування команди ФБК. Розслідувачі вивчили список усіх, хто працює на яхті. Список був складений у тому ж італійському порту, де виявили яхту — Marina di Carrara. У документі були імена кожного члена екіпажу та всі дані: від дати народження до номера візи. Усі імена були російськими, багато пов'язані з Федеральною службою охорони (ФСО). На будівництво яхти путіна було витрачено 583,1 млн євро.

Яхта «Шехерезада»

Побудована німецькою компанією Luerssen у 2020 році 140-метрова яхта має два вертолітні майданчики, басейн та кінотеатр, згідно з даними сайту SuperYachtFan.

З вересня минулого року судно було пришвартовано для проведення ремонтних робіт на корабельні у містечку Марина-ді-Каррара у передмісті Тоскани.

Арештовану яхту путіна спустили на воду в Італії_3Арештовану яхту путіна спустили на воду в Італії_4Арештовану яхту путіна спустили на воду в Італії_5Арештовану яхту путіна спустили на воду в Італії_6Арештовану яхту путіна спустили на воду в Італії_7Арештовану яхту путіна спустили на воду в Італії_8

У травні яхту заарештував уряд Італії.

Фінансова поліція встановила «наявність значних економічних та ділових зв'язків бенефіціарного власника човна «Шехерезада» із видатними представниками російського уряду».

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Наразі російські дипломати можуть вільно пересуватися по всій території Шенгенської зони.
06 лютого, 09:18
Економіка
Франція, Китай та Японія заморозили участь в найбільшому газовому проєкті московії «Арктик СПГ-2».
25.12.2023, 10:29
Спорт
Всі російські клуби та збірні відсторонені від міжнародних змагань через військову агресію проти України.
02.12.2023, 21:00
Війна
Одну з них ремонтують на корабельні НАТО.
20.11.2023, 18:30
Економіка
Російська нафта через Туреччину потрапляла на грецький НПЗ. Уже звідти нафту продавали до Пентагону, незважаючи на міжнародні санкції.
14.11.2023, 19:25