Арктика — новий фронт у протистоянні ЄС із РФ

Опінії
18 жовтня, 08:48
Арктика — новий фронт у протистоянні ЄС із РФ

Україна і Кавказ не єдині терени, на які Москва прагне посилити свій хворобливий постімперський вплив.

Українська журналістка, політичний технолог, кандидат політичних наук

Після газової кризи Захід і Росія можуть перейти до протистояння в Арктиці. Мова йде про те, що новий фронт політичної напруженості між ЄС і РФ може виникнути через пропозиції Брюсселя заборонити видобуток нафти, вугілля і газу в Арктиці.

Таким чином Євросоюз воліє запобігти глобальним наслідкам зміни клімату. Росія в особі віцепрем'єра Алєксандра Новака, ясна річ, схарактеризувала цю пропозицію як політично умотивовану.

ЄС не є членом Арктичної ради, хоча до неї входять такі країни-учасниці союзу, як: Данія, Швеція і Фінляндія. Вірогідно, що Брюссель намагається посилити свою роль у вказаному північному регіоні.

Крім того, неозброєним оком видно, що між країнами Арктичної ради (постійні учасники — Данія, Ісландія, Канада, Норвегія, РФ, США, Фінляндія, Швеція, а також країни-спостерігачі) вже давно триває протистояння. Хто ж вийде переможцем у цій складній геополітичній грі, стане ясно згодом.
 

Читайте також:
Кожного з викритих агентів Кремля змішаного етнічного походження позбавили волі на 4 роки. Тепер вони сушитимуть сухарі на "єврозоні".
16 листопада, 13:32
Японський воєнізований підрозділ радіоелектронної боротьби розмістили на острові Йонаґуні, що поруч із Китайською республікою.
15 листопада, 07:51
Незвичайні об'єкти, схожі на кораблі, здатних нести важке озброєння включно з винищувачами, зафіксували на північному заході КНР.
12 листопада, 10:24
Здається, на 8-му році неоголошеної російсько-української війни американці таки готові відкрито воювати з Кремлем.
06 листопада, 16:42
Москва намагається марно розхитати усталену державну систему у США. Вашинґтон натомість готується відповідати новими санкціями.
06 листопада, 12:15
Путінській Московії варто закрити доступ до західних ринків, заборонити продавати енергоносії та відібрати всі збереження олігархів.
30 жовтня, 09:42