Астронавти NASA розгорнуть на поверхні Місяця теплицю

СВІТ
31 березня, 14:53
Астронавти NASA розгорнуть на поверхні Місяця теплицю
Фото: NASA

Вирощення рослин на єдиному природному супутникові Землі скоро стане дійсністю. Науковці вже готують нову космічну місію.

Відповідне оголошення оприлюднило американське Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору. Зазначається, що у лабораторіях США збирають теплицю, яку із рослинами доправлять ракетоносіями на Місяць.

Співробітники NASA обрали три наукові пристрої, які астронавти майбутньої місії «Артеміда III» (Artemis III) мають розгорнути на супутнику у 2026 році. З-поміж них прилад «LEAF», призначений для вивчення впливу екстремальних умов Місяця на сільськогосподарські рослини.

По суті, це — мінітеплиця, в якій хочуть провести експеримент із дослідження процесу фотосинтезу, росту рослин, реакції земної флори на місячні умови за наявності космічного випромінювання і низької гравітації. Результати допоможуть науковцям зрозуміти, як вирощені на Місяці рослини поводяться і чи можна використовувати їх як їжу на майбутній місячній базі.

Два інші пристрої, які мають доставити астронавти, — «LEMS» (Станція моніторингу місячного середовища) та «LDA» (Місячний діелектричний аналізатор). Завдяки їм астронавти відстежуватимуть місяцетруси протягом двох років, складуть мапу структури кори та мантії природного супутника Землі та вимірюватимуть здатність місячного реголіту поширювати електричне поле.

Між іншим, раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла читачів про те, що американські та німецькі астрономи вперше знайшли воду на поверхні астероїдах. Йдеться про космічні тіла Ірис, Партенопа, Мельпомена та Масалія, котрі вивчаються за допомогою стратосферної обсерваторії SOFIA.

Читайте також:
Світ
Раніше її планували втілити наприкінці 2025 року.
10 січня, 10:46
Світ
Мова йде про літаки серії 737 MAX авіакомпаній Lion Air та Ethiopian Airlines.
15:27
Світ
Це перший випадок, коли росія і Китай здійснили спільне патрулювання бомбардувальників біля Аляски.
11:35
Світ
Виступ супроводжувався масовими протестами біля будівлі Капітолія та кількома арештами.
10:33
Світ
Сам Трамп неодноразово заявляв, що всі кандидати в президенти повинні проходити когнітивний тест.
10:07
Світ
В Анкарі вирішили скинути всі маски миротворчості й заговорити мовою агресії. Реджеп Тайїп Ердоган наслідує поведінку путіна і сатаньягу.
вчора, 19:21