Астронавти NASA застрягли в космосі на пів року через проблеми з кораблем

СВІТ
02.07.2024, 16:01
Астронавти NASA Баррі Вілмор та Суніта Вільямс перед посадкою у капсулу Boeing's Starliner на ракеті-носії Atlas V для подорожі на МКС, мис Канаверал, Флорида. 5 червня 2024.
Астронавти NASA Баррі Вілмор та Суніта Вільямс перед посадкою у капсулу Boeing's Starliner на ракеті-носії Atlas V для подорожі на МКС, мис Канаверал, Флорида. 5 червня 2024.
Фото: REUTERS/Joe Skipper

NASA запевняє, що екіпаж перебуває в безпеці та має достатньо ресурсів на борту МКС

Астронавти Баррі Вілмор та Суніта Вільямс, які мали повернутися на Землю після тижневої місії на Міжнародній космічній станції (МКС), змушені залишатися на орбіті через технічні проблеми з космічним кораблем Boeing Starliner.

Про це пише MailOnline.

Після успішного старту 5 червня та стикування з МКС, під час підготовки до повернення виявилося, що кілька двигунів корабля вийшли з ладу, а також стався витік гелію. Інженери NASA проводять ретельні перевірки та тести, щоб визначити причини несправностей та можливість безпечного повернення астронавтів.

NASA запевняє, що екіпаж перебуває в безпеці та має достатньо ресурсів на борту МКС. Проте, невизначеність щодо термінів повернення викликає занепокоєння. Замість запланованого тижня, астронавти можуть провести на орбіті до 7 місяців, якщо виникне необхідність чекати на інший космічний корабель.

Початково повернення планувалося на 14 червня, але через виявлені проблеми дату кілька разів переносили. Наразі точних термінів не називають, оскільки інженери продовжують дослідження та пошук рішень.

Якщо Starliner буде визнано непридатним для польоту, NASA розглядає можливість використання інших космічних кораблів, зокрема Dragon від SpaceX, для повернення астронавтів на Землю.

Ситуація залишається напруженою, але NASA висловлює впевненість у тому, що знайде оптимальне рішення для безпечного повернення астронавтів додому.

Читайте також:
Світ
Афромігрант і за сумісництвом найбагатша людина світу не припиняє дивувати. Підкорення «червоної планети» перетворилося на настирливу думку.
19 лютого, 12:36
Життя
Програма Artemis ознаменувала новий етап в освоєнні космосу.
08 лютого, 17:53
Життя
Космічний камінь, названий 2024 YR4, має 1,2% ймовірності зіткнення з нашою планетою, за оцінками вчених.
01 лютого, 09:29
Життя
Посадковий модуль компанії Firefly Aerospace зафільмував краєвид Землі під час підготовки до вильоту на місячну орбіту.
25 січня, 13:14
Життя
Супутник Землі тепер у списку спостереження Світового фонду пам'яток. Причина: зростання загроз руйнувань через майбутні комерційні польоти.
21 січня, 13:44
Світ
Blue Origin здійснила перший запуск 100-метрової ракети-носія New Glenn.
16 січня, 11:49