ATACMS — не «чарівна паличка» для України

05.05.2024, 17:30
ATACMS — не «чарівна паличка» для України

Будь-якої системи озброєнь замало, щоби змінити хід війни. Особливо, коли мова заходить про російсько-український конфлікт.

Про це заявив заступник керівника Генерального штабу Сил оборони Естонії полковник Март Вендла. Виступаючи на щотижневій пресконференції у міністерстві оборони, він сказав, що РФ намагається скористатися перевагою до прибуття західної зброї.

Однак за минулий тиждень окупаційно-терористичному контингенту не вдалося досягти великих успіхів, і їх не передбачається. Єдиноможливим «тріумфом» стане загарбання московитами містечка Часів Яр на плоскогір'ї центральної частини Донецької області.

Говорячи про вплив поставлених американцями ракет ATACMS, які можуть долати відстань до 300 кілометрів, полковник Вендла зазначив: «Ракети із такою дальністю дещо змінять театр воєнних дій. Це доволі реальний сценарій».

Відповідаючи на запитання, чи можливо знищити Керченський міст, який поєднує окуповані московитами Крим із Кубанню, заступник керівника Генерального штабу Сил оборони Естонії підкреслив, що це один із найбільш захищених об'єктів інфраструктури. Тож для його знищення необхідна комплексна атака із застосуванням різних систем зброї.

«Кількість вибухівки, яку несуть у собі ракети типу ATACMS, може виявитися недостатньою для руйнування опор та балок мосту. Також знадобляться морські безпілотники та інші засоби нападу», — додав полковник Вендла.

Говорячи про міцність ліній оборони, які будуються в Україні, кадровий військовик зазначив, що вони можуть дати нашим захисникам більше часу, але спорудження вимагає дуже великих ресурсів: «Їх українці, на відміну, наприклад, від росіян, не мають і це критично».

Крім того, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що МЗС Німеччини працює над таємним планом передачі «Taurus» Україні. Анналена Бербок хоче обійти перепону в особі федерального канцлера.

Читайте також:
Війна
Коліcний дрон «Гулівер» — унікальна мобільна дистанційно керована наземна платформа. Нині він у руках наших захисників на передовій.
вчора, 07:10
Війна
47-та механізована бригада вперше застосувала M712 Copperhead.
17 лютого, 16:03
Світ
Провідна бразильська авіакомпанія виробляє не лише пасажирські й вантажні літаки. На її рахунку також є і сучасні мініштурмовики.
20 січня, 06:07
Світ
Позаблокова, нейтральна альпійська країна осоромилася через торгівлю зброєю з сіоністами. Тепер отримала купу нерозв'язаних неприємностей.
12 січня, 12:54
Війна
Українські інновації в галузі радіоелектронної боротьби також дозволяють ЗСУ більш ефективно відбивати удари «Шахедів»
28.12.2024, 10:58
Війна
Окупаційно-терористичний контингент сунуть живою масою на Україну. Замість танків росіяни масово перейшли на самокати й ґольфкари.
24.12.2024, 14:57