ATACMS — не «чарівна паличка» для України

05 травня, 17:30
ATACMS — не «чарівна паличка» для України

Будь-якої системи озброєнь замало, щоби змінити хід війни. Особливо, коли мова заходить про російсько-український конфлікт.

Про це заявив заступник керівника Генерального штабу Сил оборони Естонії полковник Март Вендла. Виступаючи на щотижневій пресконференції у міністерстві оборони, він сказав, що РФ намагається скористатися перевагою до прибуття західної зброї.

Однак за минулий тиждень окупаційно-терористичному контингенту не вдалося досягти великих успіхів, і їх не передбачається. Єдиноможливим «тріумфом» стане загарбання московитами містечка Часів Яр на плоскогір'ї центральної частини Донецької області.

Говорячи про вплив поставлених американцями ракет ATACMS, які можуть долати відстань до 300 кілометрів, полковник Вендла зазначив: «Ракети із такою дальністю дещо змінять театр воєнних дій. Це доволі реальний сценарій».

Відповідаючи на запитання, чи можливо знищити Керченський міст, який поєднує окуповані московитами Крим із Кубанню, заступник керівника Генерального штабу Сил оборони Естонії підкреслив, що це один із найбільш захищених об'єктів інфраструктури. Тож для його знищення необхідна комплексна атака із застосуванням різних систем зброї.

«Кількість вибухівки, яку несуть у собі ракети типу ATACMS, може виявитися недостатньою для руйнування опор та балок мосту. Також знадобляться морські безпілотники та інші засоби нападу», — додав полковник Вендла.

Говорячи про міцність ліній оборони, які будуються в Україні, кадровий військовик зазначив, що вони можуть дати нашим захисникам більше часу, але спорудження вимагає дуже великих ресурсів: «Їх українці, на відміну, наприклад, від росіян, не мають і це критично».

Крім того, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що МЗС Німеччини працює над таємним планом передачі «Taurus» Україні. Анналена Бербок хоче обійти перепону в особі федерального канцлера.

Читайте також:
Війна
Україна використовуватиме німецьку зброю «відповідно до міжнародного права» для захисту від російських ударів.
31 травня, 15:10
Війна
До нового пакету допомоги ввійшли ракети для Himars, снаряди до артилерії 155 мм і 105 мм калібру та протитанкова зброя
25 травня, 07:25
Війна
Оновлене озброєння вже застосували проти окупантів на Кінбурнській косі.
22 травня, 11:25
Війна
Ракети ATACMS були частиною поставки озброєння Україні в березні вартістю 300 млн доларів.
25 квітня, 11:50
Війна
Схвалений США пакет військової допомоги для України не допоможе зупинити новий російський наступ. Однак може сповільнити його.
22 квітня, 14:54
Війна
А де мільйон дронів Зеленського?
05 квітня, 16:21