Авдіївка

Опінії
17.04.2021, 13:34
Авдіївка
Фото: Дмитро Савченко

Наріжний кут Авдіївки обрамлено перехрестям на Ясинуватському переїзді. Тут джгут дороги перекинуто через занедбані колії у старе місто...

Видавець, політв'язень, публіцист, речник НВР "Правий сектор"

До війни Авдіївку трактували як спальний район Донецька. Але з появою артилерійських воронок та випаленої трави місто перетворилося на останній бастіон підконтрольних Києву територій.

Як і більшість населених пунктів Донеччини воно пережило окупацію і спазми вуличних боїв. Активності 2015-2017 років лишили по собі надщерблені кути кількох висоток в новій частині міста.

Тоді по них вели прицільний вогонь ворожі танки з Ясинуватського напрямку.

З міського пагорба, через який стелиться маршрут до авдіївської промзони просочується тонка смуга окупованих територій. Її присутність у полі зору слугує нагадуванням про межу, за якою починається потойбіччя.

У його нутрощах впевнено вицвітає декадансний-радянський краєвид з ефірним простором титрованим фразою – «Московское время 18:00». На південному фланзі Авдіївки пролягає межова вулиця крайнього кварталу, нею курсують розваландані автівки місцевих жителів і маршрутки з написом "Метінвест".

По один бік вулиці Воробйова прокопчені силікатні "хрущівки", по інший – ворсисте поле. Віднині, його віковічну гладь заміновано на випадок наступу "бурятських визволителів".

Таблички із зображенням черепів вздовж тротуару нагадують про це.

До появи зеленого листя крізь пунктир придорожньої лісосмуги можна завважити у гортані горизонту контури "башт-близнюків". Вони кільцевою діадемою замикають укріплені околиці Донецька.

У ході активної фази ці паралелепіпеди слугували потаємною схованкою ворожих снайперів та навідників. Позиції у Пісках потерпали від їхньої осатанілої заповзятості.

Видимість ворожого боку дає очевидне пояснення, чому місто звикло жити під звуки рапсодії артилерійських канонад. До шахти Бутівки та Спартака – як рукою сягнути; їхні руїни слугують чорним передпокоєм лігва окупантів…

Усупереч звукам війни цитринові відтінки вечорів накладають латки на битий асфальт шляхів. Починається гра світлотіней, що нанизує міжбудинковий простір мікрорайонів.

У цій великій пневмоподушці з присмаком коксохіму, кимось зашиті руїни будівель і посічені снарядами фасади. Наріжний кут Авдіївки обрамлено перехрестям на Ясинуватському переїзді.

Тут джгут дороги перекинуто через занедбані колії у старе місто. На узвишші пролягає залізнична артерія, яку перекрито тромбом складених пісочних мішків; цей мур блокує шлях на Донецьк і служить символом розірваних зв’язків із "землею триколорів".

Тут вже давно не сунули тулуби товарняків. А тому рейки пудряться іржею і вздовж усієї залізничної гілки німіють обірвані спагеті електродротів.

Авдіївка_1
Читайте також:
Війна
Підрозділ "вовків" Героя України Дмитра Коцюбайла (відомого на псевдо "Да Вінчі") захопив у російських окупантів справну бронетехніку.
22 травня, 20:43
Війна
Лиш той, хто борець, той здобуває світ... Доведено українськими захисниками на передовій!
15 травня, 17:01
Опінії
Щодня ми знищуємо ворога. І це буде продовжуватися допоки останнього російського окупанта не вивезуть у чорному мішку додому!
01 травня, 11:13
Війна
Ми робитимемо свою роботу до переможного кінця! Інакше не буде.
12 квітня, 17:35
Опінії
1 Окрема штурмова рота Добровольчого Українського Корпусу "Правий сектор" не припиняє смалити орків на Донеччині.
31 березня, 09:24
Опінії
Десь посеред буремного Донецького степу лунає гучний постріл. Другий. П'ятий у ціль. Ворога знищено...
23 березня, 15:41