Кити можуть відігравати важливу роль у подоланні кліматичної кризи

16.12.2022, 18:12
Кити можуть відігравати важливу роль у подоланні кліматичної кризи
Фото: google

Оскільки зростає потреба в рішеннях, які б допомогти подолати кліматичну кризу, важливо розуміти здатність китів утримувати вуглець.

Найбільші кити в світі — це не просто дивовижні істоти. Подібно до океану, ґрунту та лісів, кити можуть допомогти врятувати людство від прискорення кліматичної кризи, поглинаючи та накопичуючи викиди вуглецю, що нагрівають планету, кажуть дослідники.

У статті, опублікованій у четвер у журналі Trends in Ecology & Evolution, дослідники клімату припускають, що кити є важливими, але недооціненими поглиначами вуглецю. Величезні розміри цих морських ссавців, які можуть досягати 150 тонн, означають, що вони можуть накопичувати вуглець набагато ефективніше, ніж менші тварини.

Оскільки кити живуть довше, ніж більшість тварин, вони можуть бути «одним із найбільших стабільних резервів живого вуглецю» в океані. Навіть коли кити гинуть, їхні трупи спускаються в найглибші частини моря і осідають на дні, затримуючи вуглець, який вони накопичили у своїх великих тілах. Це допомагає пом’якшити зміну клімату, оскільки блокує вуглець, який інакше нагрівав би планету протягом сотень, якщо не тисяч років.

У 2019 році економісти з Міжнародного валютного фонду спробували кількісно оцінити економічну вигоду від китів. Перший у своєму роді аналіз було спрямовано на ринкову ціну вуглекислого газу, а потім розраховувалася загальна грошова вартість кита на основі того, скільки вуглецю він вловлює, на додаток до інших економічних переваг, таких як екотуризм.

Середня вартість великого кита становить 2 мільйони доларів.

Гайді Пірсон, провідний автор і дослідник Південно-Східного університету Аляски зазначає: «Кити — це не срібна куля для порятунку планети; це лише один маленький компонент, який може допомогти у боротьбі зі зміною клімату». 

Дослідники вважають, що захист китів має подвійну користь — допомагає зупинити кризу біорізноманіття, а також зміни клімату, що спричинені антропічним фактором.

Читайте також:
Життя
Минулими вихідними річка Чутівка раптово набула рожево-бурякового відтінку. Жителі б'ють на сполох через погіршення природного стану води.
16 вересня, 19:21
Полтава
Правоохоронні органи звернулися до вітчизняних слуг Феміди щодо бездіяльності чиновників. Бюрократам вказали на їхнє місце та обов'язки.
04 вересня, 21:49
Політика
Дохла риба, неживі качки й смердюча ряска. Саме такий нині вигляд має басейн річки Десна, яку свідомо отруїли російські окупанти на Курщині.
03 вересня, 06:02
Полтава
Соціальними мережами ширяться приголомшливі знімки висохлих Пушкарівських ставків. Місцева флора й фауна — цілковито вимерла.
06 серпня, 14:54
Полтава
Наслідки аномальної спеки найбільше відчувають у населених на березі Дніпра й Сули пунктах області. Природа також страждає.
31 липня, 21:42
Кримінал
Станом на цю мить відомо, що правоохоронці розслідують нові випадки порушення ветеринарних правил. Зловмисників уже розшукують.
31 липня, 14:55