Автомобілі шпигують за водіями та пасажирами, – незалежні дослідники

09.09.2023, 18:16
Автомобілі шпигують за водіями та пасажирами, – незалежні дослідники
Фото: Gizmodo

Якщо у вас нова машина західного виробництва, вона – ваш нічний кошмар, який не гарантує безпеки та конфіденційності особистих даних.

До такого невтішного висновку прийшли технологи з відомої корпорації "Mozilla Group", повідомляє медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Gizmodo".

Незалежні дослідники виявили, що сучасні автомобілі, зокрема "Volkswagen", "Nissan", "BMW", "Ford", "Toyota", "Tesla", "Subaru" негласно шпигують за своїми власниками.

«Нові моделі з підключенням до мережі Інтернет усіх великих автомобільних брендів провалили тести конфіденційності та безпеки. Нашій команді вдалося з'ясувати, що вони збирають особисту інформацію, включаючи дані про сексуальну активність та діагностику здоров'я. Багато людей думають про машину як про особистий простір, де можна зателефонувати лікарю, поговорити з дитиною чи виплакатися через розставання.

Але це сприйняття більше не відповідає реальності. Зауважимо, у сучасних автомобілях використовуються різні інструменти збирання даних, включаючи мікрофони, камери та телефони, які водії підключають під час поїздки, навіть не знаючи, що все фіксується і передається у сервісні центри», – повідомили фахівці з "Mozilla Group".

Окремо медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує, як в Японії створять безпілотні канатні дороги для боротьби із постійними заторами на автошляхах.

Читайте також:
Життя
У майбутньому не буде смартфонів і планшетів. Людство спілкуватиметься в інакший, прогресивніший спосіб, як у фантастичних фільмах.
вчора, 07:00
Життя
Данський виробник іграшок-конструктору здивував новинкою. Презентовано «космічні цеглинки» із метеорита віком 4,5 мільярда років.
12 липня, 21:48
Війна
Результативність роботи мобільних вогневих груп має бути тепер ще вищою .
06 липня, 09:38
Життя
У деяких випадках ШІ вже виявляється точнішим, ніж випробування на тваринах, кажуть дослідники.
06 червня, 17:35
Війна
Ні для кого не таємниця, що західні партнери передають Силам України старі зразки озброєння. Це одна із причин поразок на фронті.
29 травня, 13:43
Життя
Наступна ера квантових технологій залежатиме від точного транспортування квантової інформації, підкреслюють учені.
11 травня, 16:40