Азербайджан має повернути Грузії її релігійну спадщину, – Синод Грузинської Православної Церкви

СВІТ
13 лютого, 19:56
Азербайджан має повернути Грузії її релігійну спадщину, – Синод Грузинської Православної Церкви
Фото: iPress.ge

Монастирі Чічхітурі та Удабно храмового комплексу Давид-Ґареджі, що знаходяться в Азербайджані, повинні перейти під юрисдикцію Грузії.

Відповідне розпорядження Священного Синоду оприлюднено на офіційному сайті Грузинської Автокефальної Православної Церкви.

Головуючий на засіданні Католікос-Патріарх Ілія II виступив із закликом до урядів двох кавказьких республік негайно вирішити проблему шляхом нової делімітації та демаркації державного кордону.

Зазначається, що вказані культові християнські споруди – невіддільна частина культурної спадщини Грузії, їх було незаконно передано Азербайджану наприкінці 1930-х років більшовицькими окупантами.

«Монастирі Чічхітурі та Удабно комплексу Давид-Ґареджі – свідчення історичної, релігійної й культурної самобутності грузинського народу. Попри це сьогодні вони перебувають на спірній ділянці кордону між Грузією і Азербайджаном. Головним юридичним документом, що розмежовує наші дружні країни, до тепер є протокол від 13 червня 1996 року, підписаний уповноваженими особами державних комісій, створених президентами Грузії й Азербайджану. У документі чітко визначено, що, виходячи з принципу справедливості, кордон необхідно провести за станом на 1938 рік, передавши монастирі Чічхітурі та Удабно законному власнику», – йдеться у розпорядженні Священного Синоду.

Ієрархи Грузинської Православної Церкви також відзначили, що готові ініціювати відповідні двосторонні переговори між урядовцями задля відновлення status quo у регіоні.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", Вірменія звинуватила Азербайджан у знищенні християнських храмів Карабаху.

Монастир Чічхітурі комплексу Давид-Ґареджі на території Азербайджану
Монастир Чічхітурі комплексу Давид-Ґареджі на території Азербайджану
Читайте також:
Родина ключового свідка у резонансній справі про тортури у правоохоронних органах Чечні Магомеда Гадаєва втратила з ним зв'язок.
03 травня, 12:33
Кремль готується розпочати медичний експеримент на непідконтрольній грузинському уряду території Абхазії.
01 травня, 15:47
На контрольованій вірменськими окупантами території Нагірного Карабаху стався черговий інцидент із миротворчим контингентом РФ.
30 квітня, 10:33
36% опитаних мешканців Грузії повністю підтримують діалог і дружні відносини з РФ, натомість ворожість проявляють тільки 14%.
07 квітня, 10:37
Уряд Грузії розпочав готувати пакет документів, необхідних для подачі заявки на повноправне членство у Європейському союзі.
29 березня, 12:34
Кремль був, є і залишиться окупантом, тому будь-які його "миротворчі" ініціативи ніщо інше як приховане загарбання чужих територій.
27 березня, 18:04