Азербайджан має повернути Грузії її релігійну спадщину, – Синод Грузинської Православної Церкви

СВІТ
13 лютого, 19:56
Азербайджан має повернути Грузії її релігійну спадщину, – Синод Грузинської Православної Церкви
Фото: iPress.ge

Монастирі Чічхітурі та Удабно храмового комплексу Давид-Ґареджі, що знаходяться в Азербайджані, повинні перейти під юрисдикцію Грузії.

Відповідне розпорядження Священного Синоду оприлюднено на офіційному сайті Грузинської Автокефальної Православної Церкви.

Головуючий на засіданні Католікос-Патріарх Ілія II виступив із закликом до урядів двох кавказьких республік негайно вирішити проблему шляхом нової делімітації та демаркації державного кордону.

Зазначається, що вказані культові християнські споруди – невіддільна частина культурної спадщини Грузії, їх було незаконно передано Азербайджану наприкінці 1930-х років більшовицькими окупантами.

«Монастирі Чічхітурі та Удабно комплексу Давид-Ґареджі – свідчення історичної, релігійної й культурної самобутності грузинського народу. Попри це сьогодні вони перебувають на спірній ділянці кордону між Грузією і Азербайджаном. Головним юридичним документом, що розмежовує наші дружні країни, до тепер є протокол від 13 червня 1996 року, підписаний уповноваженими особами державних комісій, створених президентами Грузії й Азербайджану. У документі чітко визначено, що, виходячи з принципу справедливості, кордон необхідно провести за станом на 1938 рік, передавши монастирі Чічхітурі та Удабно законному власнику», – йдеться у розпорядженні Священного Синоду.

Ієрархи Грузинської Православної Церкви також відзначили, що готові ініціювати відповідні двосторонні переговори між урядовцями задля відновлення status quo у регіоні.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", Вірменія звинуватила Азербайджан у знищенні християнських храмів Карабаху.

Монастир Чічхітурі комплексу Давид-Ґареджі на території Азербайджану
Монастир Чічхітурі комплексу Давид-Ґареджі на території Азербайджану
Читайте також:
Терористичне угруповання "Ісламська держава" привласнило вбивство "кадировця" у середмісті Джохара (Грозного).
01 січня, 09:56
Вірмени не можуть примиритися з поразкою у конфлікті за Нагірний Карабах, тому вирішили перейти до тактики партизанської боротьби.
28.12.2020, 12:14
На території Нагірного Карабаху, підконтрольного вірменським окупаційним силам, підірвався російський офіцер.
19.12.2020, 13:27
Збройні Сили Азербайджану навмисно зруйнували низку історико-культурних пам'яток Нагірного Карабаху за час 44-денної війни.
27.11.2020, 13:57
Реджеп-Тайїп Ердоган закликав Великі національні збори Туреччини пришвидшити виряджання військ до Азербайджану.
17.11.2020, 10:33
Влада Вірменії оговталась після погрому у центрі Єревану, вчиненого противниками підписання мирної угоди з Азербайджаном і РФ.
11.11.2020, 13:06