Вірменія звинуватила Азербайджан у знищенні християнських храмів Карабаху

СВІТ
27.11.2020, 13:57
Вірменія звинуватила Азербайджан у знищенні християнських храмів Карабаху
Фото: 168.am

Збройні Сили Азербайджану навмисно зруйнували низку історико-культурних пам'яток Нагірного Карабаху за час 44-денної війни.

Відповідні докази оприлюднили представники вірменської Генеральної прокуратури, інформує видання "Ազատություն".

У правоохоронному відомстві зазначають, що азербайджанське військово-політичне керівництво через пропаганду спонукало особовий склад армії до навмисного пошкодження або осквернення християнських храмів на території нещодавно звільнених районів Карабаху.

«Клан Алієвих санкціонував знищення майна, цивільних, гуманітарних і культурних об'єктів. У нас є неспростовні докази актів вандалізму щодо тих пам'ятників, які мають особливу історичну та культурну цінність. Зокрема, регулярні війська Азербайджану частково зруйнували собор Христа Всеспасителя у місті Шуша, а потім сплюндрували його стіни різними нецензурними написами. У місті Джебраїл азербайджанська артилерія повністю знищила єдину місцеву церкву разом із навколишніми надгробними хрестами», — прокоментували у вірменській генпрокуратурі.

У Баку всі подібні звинувачення відкидають, зазначивши, що саме представники окупаційної влади за протекції Єревана тривалий час систематично знищували азербайджанські мечеті.

Станом на тепер генпрокуратура Вірменії проводить необхідні слідчі та інші процесуальні дії для розслідування виявлених фактів паплюження християнської історико-культурної спадщини на території Карабаху.

Читайте також:
36% опитаних мешканців Грузії повністю підтримують діалог і дружні відносини з РФ, натомість ворожість проявляють тільки 14%.
07 квітня, 10:37
Уряд Грузії розпочав готувати пакет документів, необхідних для подачі заявки на повноправне членство у Європейському союзі.
29 березня, 12:34
Кремль був, є і залишиться окупантом, тому будь-які його "миротворчі" ініціативи ніщо інше як приховане загарбання чужих територій.
27 березня, 18:04
Монастирі Чічхітурі та Удабно храмового комплексу Давид-Ґареджі, що знаходяться в Азербайджані, повинні перейти під юрисдикцію Грузії.
13 лютого, 19:56
Терористичне угруповання "Ісламська держава" привласнило вбивство "кадировця" у середмісті Джохара (Грозного).
01 січня, 09:56
Вірмени не можуть примиритися з поразкою у конфлікті за Нагірний Карабах, тому вирішили перейти до тактики партизанської боротьби.
28.12.2020, 12:14