Азовське море може опинитися під загрозою повного вимирання

ВІЙНА
18.05.2022, 21:05
Азовське море може опинитися під загрозою повного вимирання

Через бомбардування окупантами Азовсталі є загроза повного вимирання біоресурсу Азовського моря.

«Є загроза повного вимирання Азовського моря. Бомбардування «Азовсталі» могло пошкодити технічну споруду, яка стримує десятки тисяч тонн концентрованого розчину сірководню», - йдеться у повідомленні Маріупольської міської ради у Telegram.

Як пояснили в Маріупольській міськраді, витік цієї рідини повністю вб'є флору та фауну Азовського моря. Далі небезпечні речовини можуть потрапити до Чорного та Середземного моря.

Азовське море може опинитися під загрозою повного вимирання_1

Мер Маріуполя Вадим Бойченко зазначив, що на об'єкт негайно потрібно допустити міжнародних експертів та ООН, щоб вивчити ситуацію та запобігти екологічній катастрофі світового рівня.

Довідково

Чорне море з'єднується з Азовським через Керченську протоку. Керченська протока має ширину 15 км і глибину – біля 18 метрів. Між тим Чорному морю сірководень не надто зашкодить, бо він там і так є.

Кримська протока
Кримська протока

Чорне море – один з найбільших водних резервуарів сірководню. Його тут біля 3 мільярдів тон. Саме тому живі організми у ньому живуть лише до глибини 200 метрів, а також у верхніх шарах води. Найбільша концентрація сірководню – на глибині 2 тисячі метрів – 9,7 мг на літр води. При чому ця концентрація дещо падає із подальшим збільшенням глибини. При таких концентраціях небезпечної речовини тут можуть жити лише деякі види бактерій.

Структура глибин Чорного моря.
Структура глибин Чорного моря.

Середземне море з'єднується з Чорним відносно вузькою Босфорською протокою. Ширина цієї протоки – 3700 метрів, глибина – 124 метрів, довжина – 30 км.

Потоку води у Босфорській протоці досі було не достатньо, щоб зашкодити Середземному морю та зменшити концентрацію сірководню у Чорному. Але після руйнування сховищ "Азовсталі" ситуація може погіршитись.

Босфорська протока
Босфорська протока

Читайте також:
Полтава
Байдужі до долі рідного краю — благословенної Полтавщини — громадяни плюють на могили своїх предків. Причому, навіть не фігурально.
05 квітня, 08:23
Полтава
У Скороходівській і Чутівській громаді жителі не визначаться із тим, хто і чому викидає відходи у поля та на узбіччя. Звалище збільшується.
03 квітня, 12:36
Війна
Це відбувається через активність ворожих субмарин і надводних човнів у тій частині Чорного моря біля Криму, Новоросійська
02 квітня, 09:03
Полтава
Стихійні звалища обабіч траси Решетилівка-Дніпро плюндрують неповторність нашого рідного краю. Громадяни засмічують, влада просто констатує.
29 березня, 06:03
Життя
Двоногі шкідники знищують усе, до чого зможуть доторкнутися. Спершу зрубуються ліси під забудову, потім настає черга водойм.
26 січня, 12:30
Полтава
Власники ділянок і орендарі з-поміж товаровиробників нехтують встановленими правилами та нормами. Підприємливі ділки здійснюють екозлочини.
16 січня, 12:31