Азовське море може опинитися під загрозою повного вимирання

ВІЙНА
18.05.2022, 21:05
Азовське море може опинитися під загрозою повного вимирання

Через бомбардування окупантами Азовсталі є загроза повного вимирання біоресурсу Азовського моря.

«Є загроза повного вимирання Азовського моря. Бомбардування «Азовсталі» могло пошкодити технічну споруду, яка стримує десятки тисяч тонн концентрованого розчину сірководню», - йдеться у повідомленні Маріупольської міської ради у Telegram.

Як пояснили в Маріупольській міськраді, витік цієї рідини повністю вб'є флору та фауну Азовського моря. Далі небезпечні речовини можуть потрапити до Чорного та Середземного моря.

Азовське море може опинитися під загрозою повного вимирання_1

Мер Маріуполя Вадим Бойченко зазначив, що на об'єкт негайно потрібно допустити міжнародних експертів та ООН, щоб вивчити ситуацію та запобігти екологічній катастрофі світового рівня.

Довідково

Чорне море з'єднується з Азовським через Керченську протоку. Керченська протока має ширину 15 км і глибину – біля 18 метрів. Між тим Чорному морю сірководень не надто зашкодить, бо він там і так є.

Кримська протока
Кримська протока

Чорне море – один з найбільших водних резервуарів сірководню. Його тут біля 3 мільярдів тон. Саме тому живі організми у ньому живуть лише до глибини 200 метрів, а також у верхніх шарах води. Найбільша концентрація сірководню – на глибині 2 тисячі метрів – 9,7 мг на літр води. При чому ця концентрація дещо падає із подальшим збільшенням глибини. При таких концентраціях небезпечної речовини тут можуть жити лише деякі види бактерій.

Структура глибин Чорного моря.
Структура глибин Чорного моря.

Середземне море з'єднується з Чорним відносно вузькою Босфорською протокою. Ширина цієї протоки – 3700 метрів, глибина – 124 метрів, довжина – 30 км.

Потоку води у Босфорській протоці досі було не достатньо, щоб зашкодити Середземному морю та зменшити концентрацію сірководню у Чорному. Але після руйнування сховищ "Азовсталі" ситуація може погіршитись.

Босфорська протока
Босфорська протока

Читайте також:
Життя
Без жодних дозвільних документів спритні на руку ділки взялися забруднювати вітчизняну природу. Для них Україна — лише терен споживання.
14 січня, 20:31
Опінії
Рада прийняла закон, що дозволяє місцевим радам скасовувати охоронні зони об'єктів природно-заповідного фонду без громадського обговорення.
11 січня, 09:56
Життя
Влада окремих областей України на свій розсуд (і особистий зиск) вирішує долю народних багатств. Полтавщина серед тих, де нищать природу.
08 січня, 14:54
Життя
Міська влада Фукушіми вирішила розкривати імена мешканців, які неправильно сортують відходи. Там дуже серйозно ставляться до утилізації.
20.12.2024, 21:49
Життя
Минулими вихідними річка Чутівка раптово набула рожево-бурякового відтінку. Жителі б'ють на сполох через погіршення природного стану води.
16.09.2024, 19:21
Полтава
Правоохоронні органи звернулися до вітчизняних слуг Феміди щодо бездіяльності чиновників. Бюрократам вказали на їхнє місце та обов'язки.
04.09.2024, 21:49