Байден дивиться прагматично на «російську проблему», – держсекретар Блінкен

СВІТ
10 квітня, 12:23
Байден дивиться прагматично на «російську проблему», – держсекретар Блінкен
Фото: Atlantic Council

Найближчі 4 роки зовнішня політика Вашингтону спиратиметься на пошук балансу між американськими інтересами й цінностями.

Таку думку в інтерв'ю виданню "The Washington Post" нещодавно висловив державний секретар США Ентоні Блінкен.

За його словами, в адміністрації Джозефа Байдена хочуть крок за кроком просувати "заснований на правилах і законах" світовий порядок, особливо це стосується відносин із РФ і КНР.

«Президент чудово розуміє дві речі: по-перше, він повинен змусити Росію відповідати за будь-які безрозсудні або ворожі дії, але при цьому він відкритий для співпраці у сферах, де у нас можуть бути спільні інтереси. По-друге, що до Китаю, наша мета не стримувати й не гальмувати Пекін, але донести до китайських лідерів наступне повідомлення – дії у Сіньцзяні, Гонконґу, Тайвані або Південно-Китайському морі не просто ваші внутрішні справи, а загроза всесвітнього масштабу, з якою ніхто не миритиметься», – заявив очільник американського дипломатичного відомства.

Ентоні Блінкен також додав, що у Вашингтоні пильно стежать за останніми пересуваннями багатотисячного російського війська до українських кордонів і готові за будь-якої нагоди надати підтримку офіційному Києву.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що США обіцяють оточенню Путіна санкції та можуть вислати російських шпигунів-розвідників.

Читайте також:
Розбудова кількасоткілометрової огорожі на американсько-мексиканському кордоні є затратною справою для державного бюджету США.
01 травня, 11:24
Законотворці штату Нью-Йорк досягли паритетної згоди у питанні легалізації так званої "рекреаційної марихуани".
29 березня, 11:46
51-річний Меттью МакКонагей має намір наступного року позмагатися за губернаторське крісло штату Техас.
12 березня, 10:33
Вашингтон сьогодні виглядає як місто, що окуповане або планує відбиття ворожої інтервенції, наче Берлін часів Карибської кризи.
19 січня, 10:37
У власника фінансово-промислової групи "Приват" Ігоря Коломойського конфіскують майно, незаконно придбане у штатах Огайо, Кентуккі та Техас.
31.12.2020, 10:32
Під час археологічної експедиції у каліфорнійських горах Сан-Еміджіо дослідники знайшли наскельну піктограму квітки "священний дурман".
28.11.2020, 11:37