Байден має намір постачати в ЄС газ із Катару у разі вторгнення РФ в Україну

СВІТ
01 лютого, 12:13
Байден має намір постачати в ЄС газ із Катару у разі вторгнення РФ в Україну
Фото: google

Катар – другий у світі експортер зрідженого природного газу

Президент США Джо Байден прагне домовитися з Катаром про постачання газу до Європи. Ця домовленість розглядається на випадок вторгнення російських військ в Україну та відмови від російських енергоносіїв.

«Катар бачить це як можливість ще більше покращити відносини зі США після Афганістану, але це буде важко зробити, оскільки надлишку пропозицій немає», – заявив економіст з питань енергетики в Інституті Близького Сходу Ешар Аль-Малекі, повідомляє АР.

Катар – другий у світі експортер зрідженого природного газу – прагне допомогти, але може запропонувати лише обмежену допомогу, якщо Москва зупинить потік енергоносіїв у країни Європи.

На думку енергетичних аналітиків, Катар вже постачає максимально можливі для себе обсяги газу, переважно в країни Азії. І навіть якщо деякі американські союзники США, такі як Індія, Японія та Південна Корея погодяться відмовитися від певних обсягів газу на користь країн Європи, це вплине на пом’якшення удару від припинення енергопостачання.

Байден також обговорить з лідером Катару зусилля США з відновлення ядерної угоди з Іраном.

Спроби розробити плани на випадок надзвичайних ситуацій, якщо буде припинено постачання російського газу до Європи, є, мабуть, найактуальнішим питанням порядку денного, йдеться у повідомленні.

 

Читайте також:
Опінії
І тоді перше що треба зробити - ліквідувати Нафтогаз!
29 липня, 13:48
Опінії
Санкції проти росії повільно душать Кремль і допомагають нам виграти війну на виснаження. Так, маємо визнати, що ця війна затягується.
23 липня, 19:27
Опінії
Санкції – це спосіб об'єднання Європейського союзу і спосіб колективного захисту від енергетичної атаки Кремля.
18 липня, 19:12
Економіка
Федеральний уряд Республіки Австрії почав процес переходу до державної власності одного з євросховищ блакитного палива на своїй території.
08 липня, 18:18
Опінії
Росія різко скоротила постачання газу до Європейського союзу. Ціни на блакитне паливо нині знову захмарні.
21 червня, 19:23
Опінії
Де Владіміру Путіну все ж зберегли обличчя – так це на ринку газу. Зберегли так, що нíде крани перекривати, поки що...
02 червня, 17:09