Байден не планує дозволяти Україні бити американською зброєю по Москві та Кремлю

ВІЙНА
06 червня, 15:05
Байден не планує дозволяти Україні бити американською зброєю по Москві та Кремлю

Президент США Джо Байден заявив, що не має наміру дозволяти Україні бити американською зброєю по Москві та Кремлю.

Президент США Джо Байден непохитний у тому, що американська зброя не повинна використовуватися для завдання ударів по Москві або Кремлю після того, як він дозволив Україні використовувати її в Росії.

Про це повідомляє ABC.

У Байдена запитали, чи застосовувалася вже зброя американського виробництва в росії відтоді, як він дозволив її використання, обмеживши застосування районами поблизу Харківської області. Президент не дав прямої відповіді, але ясно дав зрозуміти, що удари не будуть дозволені по Москві або Кремлю.

«Вони дозволені для використання поблизу кордону, коли вони використовуються по інший бік кордону для атаки конкретних цілей в Україні. Ми не дозволяємо наносити удари на 200 миль (322 км, - ред.) углиб росії і не дозволяємо наносити удари по Москві, по Кремлю», - заявив Байден.

Водночас американський лідер відреагував на заяви російського диктатора владіміра путіна, що постачання зброї для нанесення ударів по рф є «прямою участю у війні».

«Я знаю його понад 40 років. Він турбує мене вже 40 років. Він не порядна людина. Він диктатор, і йому доводиться боротися за те, щоб утримати свою країну і водночас не припинити напад. Ми не говоримо про те, щоб дати їм зброю для нанесення ударів по Москві і Кремлю, для нанесення ударів прямо через кордон, де вони отримують значні обстріли зі звичайної зброї, яку використовують росіяни для того, щоб потрапити в Україну і вбивати українців», - заявив він.

Нагадаємо, що спікер Палати представників Джонсон вважає, що нинішніх дозволів для ЗСУ на використання зброї США від адміністрації Байдена, недостатньо.

«Я не вважаю, що ми повинні займатися мікроменеджментом воєнних зусиль в Україні. Я вважаю, що нам потрібно дати їм зброю, необхідну для захисту, і для того, аби дати відсіч росіянам. Я не погоджуюсь з президентом у цьому. Я вже говорив про це, і буду говорити знову. Ми будемо вести розмови з Білим домом про це», – заявив спікер, відповідаючи у кулуарах Конгресу на питання кореспондентки Голосу Америки Катерини Лісунової, ввечері у вівторок 4-го червня.

Читайте також:
Політика
Міністрів закордонних справ ЄС шукають спосіб уникнути ще одного «пропагандистського шоу Орбана».
11:06
Війна
Аналітики скептично ставляться до того, що нові заходи можуть переломити ситуацію на полі бою.
13 липня, 15:55
Світ
Генерал Пентагону вважає, що оборонна угода московії з Північною Кореєю може спричинити тертя з Китаєм
24 червня, 15:03
Опінії
Чому так сталося?
22 червня, 16:39
Війна
В адміністрації президента Байдена заявили, що Україна має виграти війну, яку проти неї веде росія, щоб вступити в НАТО.
18 червня, 10:36
Війна
Байден заявив, що не планує змінювати свою політику.
15 червня, 20:33