Баку і Анкара провокують нову війну на Кавказі, – МЗС Вірменії

СВІТ
19 червня, 08:59
Чиновники вірменського МЗС
Чиновники вірменського МЗС
Фото: Verelq

Офіційний Єреван вважає провокаційною союзницьку угоду, днями підписану президентами Азербайджану і Туреччині у місті Шуша.

Відповідну інформацію оприлюднило видання "Ազատություն" із посиланням на заяву міністерства закордонних справ Вірменської республіки.

У дипломатичному відомстві наголошують, що зміст вказаного двостороннього міждержавного документа безпосередньо націлений проти вірменського народу.

«Ми суворо засуджуємо спільні відвідини президентів Туреччини та Азербайджану нині окупованого міста Шуші Республіки Арцах, розцінюючи його як очевидну провокацію проти реґіонального миру і безпеки. Це ніщо інше як пряма загроза для вірменського народу. Так звана "Шушенська декларація" має на меті покласти край вільному самовизначенню народу Арцаху і територіальній цілісності Республіки Вірменія», – йдеться у заяві МЗС.

Вірменські дипломати додають, що у тексті нібито прочитується бажання Баку й Анкари до реґіональної геґемонії за мовчазного потурання світових держав-ґарантів миру й стабільності: США, Франції та РФ.

«Ці домовленості повністю суперечать основним нормам міжнародного права. У такому випадку слід згадати, що за міжнародним правом, і, зокрема Віденській конвенції 1969 року про право міжнародних договорів, всі подібні декларації, що суперечать імперативним нормам міжнародного права, є недійсними й не можуть мати будь-якої леґітимності. Азербайджан і Туреччина вкотре продемонстрували, що для них важливі власні ґеополітичні амбіції, але не міжнародне право», – підсумовується у заяві МЗС Вірменії.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що цього тижня Ільгам Алієв та Реджеп Тайїп Ердоган підписали декларацію про встановлення тісних союзницьких відносин між обома їхніми країнами.

Р.Т. Ердоган (ліворуч) та І. Алієв (праворуч) на околиці м. Шуша
Р.Т. Ердоган (ліворуч) та І. Алієв (праворуч) на околиці м. Шуша
Читайте також:
Київ і Бразиліа мають багато спільного – це не тільки окремі події минулого, але, що найголовніше, стратеґічні цілі на майбутнє.
06 липня, 11:45
Українці можуть сподіватися, що дружні стосунки з країною-аґресором можливі тільки за умови повної деокупації всіх наших територій.
12 червня, 17:04
Спікер естонського парламенту запевнив президента частково визнаної Республіки Косово у всебічній підтримці на шляху до євроінтеґрації.
11 червня, 10:34
Чемпіонат світу з дзюдо, який невдовзі відбудеться у Будапешті, може стати місцем, де у спаринґу зійдуться не тільки атлети, але й політики.
01 червня, 11:24
Туреччина посилює свій вплив у країнах Північної Африки; у найближчих планах — будівництво власної військової бази у Хартумі.
31 травня, 10:34
Звільнити журналіста також вимагають найвпливовіші держави світу.
25 травня, 16:47