Баку і Анкара провокують нову війну на Кавказі, – МЗС Вірменії

СВІТ
19 червня, 08:59
Чиновники вірменського МЗС
Чиновники вірменського МЗС
Фото: Verelq

Офіційний Єреван вважає провокаційною союзницьку угоду, днями підписану президентами Азербайджану і Туреччині у місті Шуша.

Відповідну інформацію оприлюднило видання "Ազատություն" із посиланням на заяву міністерства закордонних справ Вірменської республіки.

У дипломатичному відомстві наголошують, що зміст вказаного двостороннього міждержавного документа безпосередньо націлений проти вірменського народу.

«Ми суворо засуджуємо спільні відвідини президентів Туреччини та Азербайджану нині окупованого міста Шуші Республіки Арцах, розцінюючи його як очевидну провокацію проти реґіонального миру і безпеки. Це ніщо інше як пряма загроза для вірменського народу. Так звана "Шушенська декларація" має на меті покласти край вільному самовизначенню народу Арцаху і територіальній цілісності Республіки Вірменія», – йдеться у заяві МЗС.

Вірменські дипломати додають, що у тексті нібито прочитується бажання Баку й Анкари до реґіональної геґемонії за мовчазного потурання світових держав-ґарантів миру й стабільності: США, Франції та РФ.

«Ці домовленості повністю суперечать основним нормам міжнародного права. У такому випадку слід згадати, що за міжнародним правом, і, зокрема Віденській конвенції 1969 року про право міжнародних договорів, всі подібні декларації, що суперечать імперативним нормам міжнародного права, є недійсними й не можуть мати будь-якої леґітимності. Азербайджан і Туреччина вкотре продемонстрували, що для них важливі власні ґеополітичні амбіції, але не міжнародне право», – підсумовується у заяві МЗС Вірменії.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що цього тижня Ільгам Алієв та Реджеп Тайїп Ердоган підписали декларацію про встановлення тісних союзницьких відносин між обома їхніми країнами.

Р.Т. Ердоган (ліворуч) та І. Алієв (праворуч) на околиці м. Шуша
Р.Т. Ердоган (ліворуч) та І. Алієв (праворуч) на околиці м. Шуша
Читайте також:
Влада Туреччини продовжує демонструвати свою власну суб'єктність у міжнародній політичній арені; нам є чого повчитися у турків.
25 жовтня, 10:27
Дипломатка Робін Данніґан відповідатиме в Держдепартаменті США за політику щодо України та сусідів
08 вересня, 16:08
Не отримавши бажаного від спантеличеного старця Джозефа Байдена, "моторний" Володимир Зеленський гайнув по інвестиції до Кремнієвої долини.
04 вересня, 20:07
Американська влада обіцяє і надалі відстоювати сталу підтримку євроатлантичних прагнень українського народу.
02 вересня, 12:16
Туреччина готова співпрацювати з новою владою Афґаністану тільки після того, як рух "Талібан" доведе власну спроможність до діалоґу.
30 серпня, 08:48
Стратеґічний партнер України — Азербайджан — свідомо відмовився від участі у саміті "Crimea Platform" через вплив РФ.
27 серпня, 12:04