Військово-політичний союз Азербайджану і Туреччини став реальністю

СВІТ
16 червня, 11:56
Військово-політичний союз Азербайджану і Туреччини став реальністю
Фото: president.az

Ільгам Алієв та Реджеп Тайїп Ердоган підписали декларацію про встановлення тісних союзницьких відносин між обома їхніми країнами.

Відповідний фото- і відеозвіт зі звільненого від вірменських окупантів карабаського міста Шуша оприлюднила пресслужба президента Азербайджану.

Головним мотиваційним гаслом укладеної угоди став відомий вираз Гейдара Алієва про те, що турки з азербайджанцями є однією нацією, яка живе у двох споріднених державах.

«Сьогодні ці історичні слова, озвучені моїм батьком 20 років тому, стають дійсністю для обох наших країн. Ми будемо і надалі продовжувати сприяти національній безпеці та обороні один одного. Адже Туреччина з Азербайджаном мають багато спільного у стратеґічних і тактичних питаннях, які ми також будемо вирішувати разом», – прокоментував подію президент Ільгам Алієв.

Своєю чергою Реджеп Ердоган заявив, що його місія полягає у допомозі братському азербайджанському народу відновлювати інфраструктуру й історико-культурну спадщину понівеченого війною та окупацією Карабаху.

«Ми разом будемо вживати необхідних заходів для запобігання повторення тієї катастрофи, яку пережив увесь Азербайджан. Ми закликаємо всіх, хто має вплив на цей реґіон, побачити факти, визнати перемогу азербайджанського народу і заглянути у майбутнє. Туреччина, зі свого боку, обіцяє, що більше не буде стояти осторонь проблем на півдні Кавказу й оборонятиме єдиновірців та братній народ. Я звертаюся до Вірменії, ваше керівництво повинно добросовісно простягнути руку для співпраці та використати можливість спільного формування мирного майбутнього, досить жити минулим», – зазначив президент Туреччини.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", цієї весни у Шуші вперше за майже 30 років відбулися урочистості з нагоди традиційного для тюркських народів свята Навруз.

Читайте також:
Залізничний монополіст РФ — корпорація "РЖД" — спромігся занапастити інфраструктуру своєї вірменської філії та заборгувати чималу суму.
17 вересня, 07:59
На грузинсько-російському кордоні у горах почалося будівництво найбільшого у реґіоні тунелю.
11 вересня, 16:45
Вірменський прем'єр-міністр висловив бажання у найближчі місяці відновити продуктивний діалог із владою сусідньої Туреччини.
08 вересня, 13:29
На території звільненого від вірменських окупаційних сил Лачинського району Карабаху тривають чергові планові військові навчання.
07 вересня, 11:28
6 вересня 1991 року Джохар Дудаєв проголосив відновлення незалежної Чеченської держави, розірвавши зв'язки з російськими окупантами.
06 вересня, 13:31
Чим ближче день виборів до Державної Думи РФ, тим рішучіше путінська банда вдається до різного роду махінацій.
31 серпня, 13:39