Військово-політичний союз Азербайджану і Туреччини став реальністю

СВІТ
16 червня, 11:56
Військово-політичний союз Азербайджану і Туреччини став реальністю
Фото: president.az

Ільгам Алієв та Реджеп Тайїп Ердоган підписали декларацію про встановлення тісних союзницьких відносин між обома їхніми країнами.

Відповідний фото- і відеозвіт зі звільненого від вірменських окупантів карабаського міста Шуша оприлюднила пресслужба президента Азербайджану.

Головним мотиваційним гаслом укладеної угоди став відомий вираз Гейдара Алієва про те, що турки з азербайджанцями є однією нацією, яка живе у двох споріднених державах.

«Сьогодні ці історичні слова, озвучені моїм батьком 20 років тому, стають дійсністю для обох наших країн. Ми будемо і надалі продовжувати сприяти національній безпеці та обороні один одного. Адже Туреччина з Азербайджаном мають багато спільного у стратеґічних і тактичних питаннях, які ми також будемо вирішувати разом», – прокоментував подію президент Ільгам Алієв.

Своєю чергою Реджеп Ердоган заявив, що його місія полягає у допомозі братському азербайджанському народу відновлювати інфраструктуру й історико-культурну спадщину понівеченого війною та окупацією Карабаху.

«Ми разом будемо вживати необхідних заходів для запобігання повторення тієї катастрофи, яку пережив увесь Азербайджан. Ми закликаємо всіх, хто має вплив на цей реґіон, побачити факти, визнати перемогу азербайджанського народу і заглянути у майбутнє. Туреччина, зі свого боку, обіцяє, що більше не буде стояти осторонь проблем на півдні Кавказу й оборонятиме єдиновірців та братній народ. Я звертаюся до Вірменії, ваше керівництво повинно добросовісно простягнути руку для співпраці та використати можливість спільного формування мирного майбутнього, досить жити минулим», – зазначив президент Туреччини.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", цієї весни у Шуші вперше за майже 30 років відбулися урочистості з нагоди традиційного для тюркських народів свята Навруз.

Читайте також:
Мілітаристсько-реваншистські сили в Єревані не можуть визнати свою поразку у торішній війні за Карабах, тому провокують новий конфлікт.
20 липня, 13:08
Роки вірменської окупації перетворили квітучу Карабаську землю на зруйноване попелище, що потребує негайного відновлення.
14 липня, 10:24
"Неблагонадійних" інгушів на високих посадах у правоохоронних органах замінюють на приїжджих етнічних росіян.
13 липня, 11:34
Але нав'язування так званих "цінностей" збоченців триває.
05 липня, 19:06
Керівництво Північноатлантичного альянсу продовжить допомагати Грузії протистояти гібридній російській аґресії, але триматиме на відстані.
03 липня, 14:34
Американські політики взялися переглядати підсумки торішньої 44-денної вірменсько-азербайджанської війни за Нагірний Карабах.
02 липня, 10:37