Батальйон «Монако» в дії

29.08.2022, 14:37
Батальйон «Монако» в дії

Жеваго вступився за друга Суркіса – Баканова, який прикривав олігархів-побратимів від кримінального покарання

Як і більшість проросійських депутатів від ОПЗЖ олігарх Григорій Суркіс втік з України через повномасштабне вторгнення Росії. Щоправда, на відміну від своїх колег, які дали драпака в середині лютого, він накивав п’ятами з $17 млн (вибачте, пішов добровольцем в батальйон «Монако») вже після початку нападу – 26 лютого.

Кудись пропав із Києва у перші дні війни, як писала «Українська правда», і звільнений у липні голова Служби безпеки України Іван Баканов. Його вдень з вогнем не змогли знайти у самий гострий для України момент.

На відміну від них ще один олігарх та колишній народний депутат Костянтин Жеваго втік з України давно – у 2019 році. Мотиви його раптової пропажі, після програшу виборів у парламент, тоді були інші. Олігарх обікрав держбюджет, економіку та вкладників банку «Фінанси та кредит». Не повернувся він в Україну і після вторгнення росії. Зараз, коли пограбовані ним же українці хоробро боронять країну від атак рашистів, Жеваго у складі батальйону «Монако» розкошує біля Лазурового берегу на власній люксовій яхті, на якій викарбувана нацистська свастика «z».

Але цих трьох персонажів об’єднує далеко не тільки факт порятунку власної шкури у гарячу фазу війни з росією. За лаштунками – прикриття сідниць один одному у корупційних справах, грабунок українців, робота на російську економіку та можливо навіть державна зрада.

«Боєць» батальйону «Монако» Суркіс десантується з «БМП»
«Боєць» батальйону «Монако» Суркіс десантується з «БМП»
«Блок-пост» Суркісів на позиціях батальйону «Монако»
«Блок-пост» Суркісів на позиціях батальйону «Монако»

Епізод «Звільнення»

Одразу після звільнення Баканова Костянтин Жеваго почав інформаційну кампанію на його користь. Так звані експерти, що заробляють під вивіскою «політолог», розмістили в медіа замовні сміхотворні фантазії олігарха на тему версій вигнання Баканова.

Потужною за абсурдністю силою думки відзначився політтехнолог Олексій Голобуцький. З його слів, виявляється, що очільника СБУ звільнили тільки через один обшук, який пройшов за день до того, як Володимир Зеленський дав копняка колишньому другу. Ця маячня базувалась на звідкись взятому припущенні, що мовляв в офісах групи компаній «Інвестохіллс» слідчі СБУ знайшли компромат всіх часів на Андрія Єрмака. І тому, буквально менше чим за добу, президент прийняв рішення звільнити Баканова, бо той міг оприлюднити якісь дані проти голови Офісу президента. Ну і далі по тексту нагромадження про зради Єрмака, виступи американської конгресменки Спартц тощо.

Чому ж тоді важливі для країни дані проти Єрмака так і не були оголошені Бакановим? Експерти та Жеваго на такі дрібниці не відволікались. Як і не морочились з тим фактом, що при Баканові в СБУ та інших правоохоронних органах напередодні війни розвелось безліч зрадників, що працювали на ФСБ. Ворогу через провал роботи СБУ фактично за декілька днів був «злитий» південь України. А напередодні звільнення Баканова за зраду арештували очільника управління СБУ по Криму Олега Кулініча. Загалом Зеленський повідомив, що вже зареєстровано понад 600 кримінальних проваджень щодо державної зради серед правоохоронців.

Власне за таку злочинну бездіяльність (чи діяльність?) і звільнили Баканова. І про це вже багато місяців монотонно бубніли як в суспільстві, так і у владі. Але, на думку суперексперта та замовників, виявляється вся причина в тому, що СБУ провело обшуки у однієї з українських компаній, і якимось химерним чином приплів сюди Єрмака.

Втім гроші не пахнуть, а брехати Голобуцькому не звикати. Ось яскравий приклад, коли він з тих же фінансових мотивів написав наклеп на іншу компанію – IT-фірму MacPaw. Військові ЗСУ публічно звинуватили Голобуцького у брехні. Але головна проблема у цій історії звісно не в виконавцях.

Десантний катер Z «бійця» батальйону «Монако» Костянтина Жеваго
Десантний катер Z «бійця» батальйону «Монако» Костянтина Жеваго

Кримінальну справу, в рамках якої СБУ проводило згадані обшуки, коментували у міжнародному фонді «Інвестохіллс Хеліантус» та ГК «Інвестохіллс». За інформацією компанії, це провадження з процесуальними порушеннями відкрили якраз при Баканові ще осінню 2021 року. А вело розслідування СБУ на замовлення Костянтина Жеваго. Останнього не влаштовувало, що «Інвестохіллс» викупив на торгах Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) частину проблемних кредитів його ж збанкрутілого банку «Фінанси та кредит».

Епізод «Пограбування»

Про те як олігарх пограбував економіку та українців написано безліч статей. Якщо спрощено, то бізнес-імперія Жеваго тримається за рахунок шахрайської схеми:

1. Жеваго начебто на розвиток своїх підприємств бере кредити в банках, у тому числі у державних та раніше у своєму ж збанкрутілому «Фінанси та кредит»

2. Кредити не повертає, доводить ці підприємства до процедури банкрутства та/чи виводить майнові активи з під обтяжень на підконтрольні фірми

3. Через підконтрольні фірми з величезним дисконтом викупає арештоване майно збанкрутілих підприємств та/або права по кредитам, де майно було у заставі. І знову установлює контроль за ліквідними активами.

Там де це не спрацювало олігарх підключає продажних суддів та правоохоронців. У хід вступають самі безглузді судові процеси та замовні справи проти опонентів.

Оплачувати ж апетити продажних держслужбовців, при всій легендарній жадібності олігарха, є чим. Прибутки Жеваго по таких оборудкам складають десятки мільярдів гривень. Втрати економіки України складають ті ж самі суми. Одну з ключових ролей до 2015 року у цій схемі грав банк «Фінанси та кредит», який належав олігарху і був родзинкою його шахрайської однойменної групи «Фінанси та кредит».

У вересні 2015 року НБУ визнав банк неплатоспроможним та ввів тимчасову адміністрацію ФГВФО. Через банк було пограбовано українських вкладників (громадян та бізнес) на суму більше 30 млрд грн. Ось як цей алгоритм описував ФГВФО: «Групою… здійснено виведення коштів з AT «Банк «Фінанси та кредит» шляхом надання завідомо безнадійних кредитів юридичним особам… шляхом проведення кредитних операцій, завідомо збиткових для банківської установи, заволоділи коштами… З метою уникнення повернення кредитних коштів компанії-позичальники самостійно ініціювали процедури банкрутства…».

За даними Нацбанку, сукупний обсяг інсайдерських кредитів (тобто компаніям Жеваго, через які крались кошти та активи) у портфелі банку становив близько 22 млрд грн (понад 70% портфелю). $113 млн (біля 2,5 млрд грн. по курсу) були виведені (вкрадені) з «Фінанси та кредит» через шахрайські схеми з іноземними банками. За останнім епізодом Жеваго навіть оголосили підозру у кримінальній справі.

Акцептовані вимоги кредиторів (фактичний борг банку) склали 30 млрд грн. – це фактично вкрадені Жеваго кошти українців. З них 6,3 млрд грн – гроші виділені НБУ на рефінансування, які фактично Жеваго поцупив з держбюджету. Ще 10,45 млрд склали так звані гарантовані виплати Фондом вкладникам, які по факту теж здійснювались з держбюджету (на 01.01.2019 року виплатили 9,94 млрд. грн.). Решта з 30 млрд грн., це біля 17 млрд. грн., кошти фізосіб (понад гарантованих 200 тис грн), юросіб (бізнес), тощо.

Повернути в бюджет та/або людям/бізнесу в економіку ці 30 млрд грн без тотального арешту майна та бізнесу олігарха не можливо. Реальна вартість активів, які були в банку на момент визнання його неплатоспроможним, склала всього 9,9 млрд грн. Це в 4,5 разів менше балансової (тобто задекларованої) вартості активів банку (45,1 млрд. грн.). Тобто Жеваго сильно завищив вартість заставного майна по інсайдерським кредитам та вивів (вкрав) частину активів з банку на підконтрольні фірми до того як Фонд ввів у «Фінанси та кредит» тимчасову адміністрацію.

Додаткова проблема у тому, що Фонд не може продати навіть ці активи за якоюсь більш-менш вигідною ціною. Як вже було сказано, Жеваго довів частину своїх підприємств (які були в заставах) до банкрутства, за частину активів треба воювати в судах і т. д., і т. п. Через ці складнощі ФГВФО доводиться продавати пули активів «Фінанси та кредит» з великим дисконтом (95-98%).

І тут олігарх і отримує основний джекпот!!! Підконтрольні йому ж структури і викупають за значно зниженими цінами його ж борги (по факту права на заставне ліквідне майно). Тобто він спочатку вивів з банку мільярди гривень під заставу своїх підприємств, а потім викупив ці підприємства умовно за мільйони гривень (на порядок менше). Зокрема таким викупом займаються його фірми «Фінтакт», «Фін-Інвест» та деякі інші. Вони ж безперервно блокують в судах можливість продажу низки підприємств для повернення державі вкрадених з банку «Фінанси та кредит» коштів.

Але от біда. Оскільки мова йшла про відкриті торги на «Прозорро», то Жеваго не вдалось таким чином викупити назад геть всі свої активи. Частину їх на електронних торгах придбали й інші компанії, у тому числі загадана ГК «Інвестохіллс». Зокрема мова йде про права на несплачені кредити де заставою є шинний завод «Росава» та «Білоцерківська ТЕЦ». До речі «Росаву» Жеваго довів до банкрутства ще у 2018 році.

Бійця батальйону «Монако» такий розвиток подій не задовільнив. Так з’явилась кримінальна справа СБУ імені Баканова проти опонентів Жеваго. Як зазначив з цього приводу у офіційному повідомленні «Інвестохіллс», ситуація дійшла до абсурду. Групу компаній та міжнародний фонд виконавці від СБУ звинуватили у державній зраді за купівлю на торгах ФГВФО проблемних кредитів, а також за зрив поставок для армії автомобілів заводу «Автокраз». При цьому СБУ не побачило державну зраду в аналогічних купівлях компаніями Жеваго на торгах Фонду своїх активів. Наприклад, згаданий «Фінтакт» з дисконтом 98% викупив борги по кредиту банків «Фінанси та кредит» й «Дельта банк», за якими в заставу якраз і попав завод «Автокраз».

Тобто, увага! Жеваго спочатку вивів зі свого банку мільярди гривень під заставку свого ж заводу «Автокраз». Попутно взяв заздалегідь шахрайський кредит ще у одного згодом збанкрутілого великого банку «Дельта банк». Згодом зробив «Автокраз» банкрутом. Зірвав постачання автомобілів КрАЗ у великих об’ємах українській армії під час війни з росією. Потім викупив за безцінь майно заводу з устаткуванням. А тепер за допомогою СБУ звинувачує у всіх цих епізодах своїх опонентів, які до «Автокразу» не мають жодного відношення.

Головне питання у всьому цьому: яким чином Жеваго вдається настільки віртуозно уникати покарань за очевидні злочини та до чого тут Баканов та Суркіс?

Епізод «Прикриття»

Тут треба зрозуміти, що Жеваго завжди поклонявся тільки одному ідолу – Грошам. Відповідно товстосум та третій номер в списку Forbs, вправно користуючись формулою «бабло завжди перемагає», почував себе як риба у воді при будь-якій владі. Знайшлись йому покровителі і після Порошенка – з приходом команди Володимира Зеленського.

Із очевидного та відомого громадськості – це Андрій Богдан, який будучи ще головою Офісу президента, в інтерв’ю РБК Україна в липні 2019 року визнав, що є адвокатом групи «Фінанси та кредит» Жеваго. Конфлікт інтересів? Не чули! «Я є адвокатом, захищаю інтереси своїх клієнтів, якісно виконувати свою роботу. Мої клієнти платять мені гроші», – пояснив Богдан. І невдовзі стало відомо як він відпрацьовує платню Жеваго на посаді голови ОП.

У листопаді 2019 року опублікували так звані «плівки Труби». На них записана розмова (відбулась у першій половині вересня 2019 року), в ході якої колишній голова ДБР Роман Труба коригує з Богданом по телефону як саме проводити саме в компаніях Жеваго. Тоді група правоохоронців з різних відомств виїхали на підприємства олігарха. Спочатку Труба вимагає від своїх підлеглих зупинити обшук у Жеваго. Одразу дзвонить ймовірно до Богдана порадитись і отримує згоду провести обшуки по тихому без залучення поліції: «…термінове питання, по Жеваго. Там ми ще завчасно запланували кілька незначних обшуків. Там просто задіяні і поліція, і інші, може я б їх тихенько провів?». І дійсно ніяких гучних новин в ЗМІ про ці обшуки не було.

Але на той момент фігура Жеваго була настільки токсичною для суспільства, а нова влада настільки потребувала гучних та швидких покарань олігархів, що його доля була вирішена наперед. У кінці вересня ДБР заочно вручило колишньому нардепу підозру у організації злочинної схеми розкрадання коштів банку «Фінанси та кредит» (епізод про виведення 2,5 млрд грн через іноземні банки). Йому також інкримінують легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом в особливо великих розмірах.

Підозру вручали заочно через те, що Костянтин Жеваго вчасно втік з України (був попереджений?). І хоча ЗМІ рясніли повідомленнями про те, що ось нарешті нова влада добралась до одного з найбільш одіозних злочинців, ніхто нічого робити не збирався. Олігарха банально доїли на кошти. Як стверджують наші джерела в Офісі президента, просто Андрій Богдан вирішив додатково пощипати свого клієнта, ускладнивши йому життя кримінальною справою та керованим вигнанням за кордон. Стратегія працює до сих пір. Після того як Андрія Богдана вигнали з ОП, колишній «друг» Зеленського самовіддано заробляє на адвокатських послугах для Жеваго. Зокрема Богдан корумпує суддів для винесення рішень на користь свого клієнта.

Але ж читачі справедливо зауважать, що це не одне й те ж саме, що й мати адміністративний ресурс у владних кабінетах. Абсолютно вірно. Але хто сказав, що такого ресурсу у Жеваго до останнього часу не було? Адже якщо потрібно, то олігарх здатен породичатись з самим чортом.

У вересні 2019 року журналісти програми «Схеми: корупція в деталях» фільмували як ще один «друг» Зеленського – голова СБУ Іван Баканов – відвідав день народження проросійського нардепа від ОПЗЖ Григорія Суркіса. Скандал вийшов знатний. Згодом Суркіс у коментарі «Радіо свобода» навіть назвав Баканова своїм другом: «Я не дружу з кріслами. Я дружу з людьми. Ми люди чи нелюди?». І добавив, що знайомий з Бакановим вже давно.

Як писали ЗМІ, у лютому 2021 року Іван Баканов мав особисту зустріч з нардепом від ОПЗЖ Віктором Медведчуком, яку організував Григорій Суркіс: «На зустрічі Баканов пообіцяв, що СБУ буде домагатися пом’якшення санкцій і навіть відмови від їх введення. Іван Геннадійович слово дотримав, домагався, але його ніхто не послухав...». Для розуміння – санкції на подання в РНБО готують саме в СБУ. Так от, «Дзеркало тижня» тоді повідомляло, що в СБУ дійсно хотіли пом’якшити санкції проти Медведчука. Але фокус не пройшов, і їх впаяли по максимуму.

Зате Баканов згодом зміг захистити інших своїх підопічних – Суркіса та Жеваго.

Епізод «Побратими»

Про так звані успіхи Жеваго у бізнесі написано багато піар-публікацій. Мовляв, це перший бізнесмен в Україні, який вивів свою групу компаній Ferrexpo (видобуток залізної руди) на Лондонську фондову біржу. Але менш охоче у його Ferrexpo згадують про сумнівні джерела зародження фінансово-промислової групи «Фінанси та кредит» та інші оборудки.

Грабувати українську економіку він почав ще в 1990-х роках. Як йдеться в журналістських розслідуваннях, тоді Костянтина Жеваго, молодого студента, який підробляв міняйлом, по дружнім та родинним зв’язками поставили до керма та дали долю в АТЗТ «Фінанси та кредит». Згодом ця структура сформувалась в однойменні ФПГ та банк. В «Фініках», як скорочено називали цю компанію, Жеваго фактично виконував роль касира та схемщика по крадіжці промислових підприємств, які булі у власності держави.

Кошти в цей бізнес вкладали Ігор Бакай, брати Суркіси та інші їх однопартійці із СДПУ(о), у тому числі Медведчук. Зокрема, тоді Суркіс та Медведчук через класичну фінансову трастову піраміду «Омета» обікрали довірливих українських вкладників. Гроші пішли на розвиток «Фініків». Паралельно за схемою Жеваго та за допомогою вже опального прем‘єр-міністра Павла Лазаренка Суркіси довели до банкрутства Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат. Підприємство за безцінь через структури Суркіса передали під контроль ФПГ Жеваго.

Побратимами у батальйоні «Монако» брати Суркіси та Жеваго стали ще у 1990-х роках. У 2020-х нардеп від проросійської ОПЗЖ через голову СБУ Баканова забезпечив Жеваго операцію «Прикриття»
Побратимами у батальйоні «Монако» брати Суркіси та Жеваго стали ще у 1990-х роках. У 2020-х нардеп від проросійської ОПЗЖ через голову СБУ Баканова забезпечив Жеваго операцію «Прикриття»

Згодом Полтавський ГЗК став одним з центральних гравців групи Жеваго, з якої він окремо виділив холдинг Ferrexpo. Але мова йде не про високотехнологічний бізнес. Комбінат добуває корисні копалини та у процесі їх збагачення виготовляє залізорудну сировину (окатиші), на які у світі завжди є великий попит. Тобто олігарх просто за безцінь присмоктався до українських надр, що по ідеї належать народу, якого він же і обікрав. При цьому до 2021 року, як і інший олігарх Ахметов, наш герой в бюджет України платив копійки як ренту за видобуток залізної руди, маніпулюючи мінімізацією бази оподаткування.

Більше того, навіть свої сировинні виробництва (крім Полтавського ГЗК в Ferrexpo входять Єристівський та Біланівський ГЗК) він не зміг розвивати без шахрайських схем. По-перше, ці комбінати брали активну участь у виведенні коштів з банку «Фінанси та кредит» напередодні його банкрутства.

По-друге, у 2019 році міжнародна аудиторська компанія Deloitte звинуватила Ferrexpo у відмиванні $33 млн через благодійний фонд «Квітучий край». Фонд як і Ferrexpo підконтрольні Жеваго.

Примітивна операція добування із землі дорогоцінної залізної руди – майже єдиний вагомий актив, який у Жеваго не став банкрутом. І той втримався тільки завдяки схемам крадіжки коштів українців та бюджету через банк «Фінанси та кредит».

Ще одним стовпом бізнесу Жеваго стала фірма «Укренергозбут», через яку прокручувались схеми з постачанням природного газу. Завдяки ним Жеваго свого часу і взяв під контроль низку інших промислових підприємств. Серед яких згадані «Автокраз», шинна «Росава», Білоцерківська ТЕЦ і ще добрих два десятки підприємств. Один зі здобутків «Укренергозбуту» – судові суперечки за поставлений газ з державною НАК «Нафтогаз України», які продовжувались біля двадцяти років (про цей епізод далі).

Історія з привласненням активів Жеваго важлива, так як вона дає розуміння ключових зав’язків олігарха з давніми друзями та бізнес-партнерами – братами Суркісами та зрадником Медведчуком. Хоча публічно про ці обставини олігарх воліє не згадувати.

Епізод «Прикриття» (продовження)

За даними джерел в СБУ, саме Іван Баканов і забезпечував прикриття оборудок Жеваго. Останнього з головою безпекового відомства звели нардепи від партії-зрадників ОПЗЖ – Суркіс та Медведчук. У нас немає інформації скільки за такі послуги міг отримати друг Суркіса Баканов, але це вже питання до розслідувань нинішнім керівництвом СБУ.

Про активне піклування колишнього очільника СБУ справами Жеваго публічно проговорився ексголова «Нафтогаз України» Андрій Коболєв. За його словами, саме Баканов у 2020 році виступив посередником у переговорах між вже згаданою фірмою «Фін-Інвест» та «Нафтогазом». Мова йде про так звану справу «газу Жеваго». «Укренергозбут» ще в нульових роках сумнівним способом відсудив в «Укртрансгазу» (дочірня структура «Нафтогазу») біля 300 млн кубометрів газу. У 2020 році «Фін-Інвест», якій «Укренергозбут» поступився правами на спірний газ, через замовне рішення суду почала стягувати з державної компанії 2 млрд грн.

«Вона встигла списати більше 200 млн грн із загальної суми близько 2 млрд грн… Про те, що гроші списуються і треба терміново щось робити, добре знали на Банковій, у Мінʼюсті, про неї знав голова СБУ Іван Баканов», – розказав Коболєв.

Ситуація загрожувала зупинкою газотранспортної системи. Оборудку зупинили. І згодом через мирову угоду (якій сприяв Баканов як посередник між Жеваго та Коболєвим) все ж домовились про схему передачі цих об’ємів газу на користь структур олігарха.

Щоправда, як виявилось патологічного скупердяя Жеваго обкрутили навколо пальцю не менш вправні пройдисвіти. Його колишні менеджери, які на той момент номінально контролювали «Фін-Інвест» та «Укренергозбут», схоже «кинули» шефа. Вони вирішили з ним не ділитись прибутком від цієї схеми. Одразу після підписання мирової угоди, восени 2020 року, прес-служба та юристи Жеваго раптом почали звинувачувати Коболєва та «Укренергозбут» в махінаціях. Був підключений його медіа-ресурс – телеканал «Еспресо». До цього моменту ніякого невдоволення за вже отримані Жеваго 200 млн грн ніхто з його боку не висловлював.

У 2021 році президент Володимир Зеленський почав масово застосовувати механізм санкцій РНБО, як швидкий інструмент боротьби з корупцією, криміналітетом та державними зрадниками. Почав він, нагадаємо, якраз з Віктора Медведчука, санкції проти якого намагався пом’якшити Іван Баканов. СБУ у цьому процесі відігравала одну з ключових ролей, готуючи списки та види заходів. Фактично Баканов постійно підставляв президента у цьому питанні. Всі пам’ятають скандали то з кричущими помилками, то зі злиттям списків контрабандистам, напередодні їх введення.

А чи чув хтось про санкції проти Суркіса або його компаній? А проти Жеваго? Проти підприємства Жеваго їх такі ввели, але ці заходи більше нагадали черговий акт вистави боротьби з олігархами. У червні 2021 року президент ввів в дію рішення РНБО про застосування санкцій проти 538 фізичних та 540 юридичних осіб. В перелік попав Біланівський ГЗК Жеваго. Мова йшла про зупинення дії спецдозволу №3571 на розробку Галещинського родовища заліза (Полтавська обл.). Звучить гучно. Але, по-перше, у цього ГЗК залишилось без санкцій ще одне, більше родовище – Біланівське, на якому розробку планують вести відкритим способом. На анульованому Галещинському – шахтним (це більш затратно). По-друге, на обидвох родовищах тільки планувався видобуток. Основний же заробіток Жеваго отримує з інших діючих родовищ, які належать Полтавському та Єристівському ГЗК.

Подібну імітацію боротьби з одним з самих токсичних та багатих олігархів проводили й правоохоронні органи. ДБР, яке ще восени 2019 року заочно оголосило Жеваго підозру, в липні 2021 року зробило гучну заяву в пустоту: Інтерпол оголосив олігарха у міжнародний розшук. Згодом ця інформація більше ніде не знайшла підтвердження. Станом на зараз, інформація про те, що Жеваго офіційно оголошений у внутрішній розшук, є тільки на сайті МВС України. За кордоном його ніхто не шукає (що і підтвердив сюжет УП про Монако).

Восени 2021 року у ЗМІ з’явилась інформація, що РНБО готує санкції власників банків, банкрутство яких завдало величезну шкоду національній безпеці України. Серед кандидатів (крім власників «Приватбанку», «Дельта банку», VAB, «Фінансова ініціатива» та «Надра») називався і Костянтин Жеваго з його «Фінанси та кредит». Але далі розмов дії СБУ не дійшли.

Всі подібні факти підтверджують нашу інформацію про те, що Баканов через друга Суркіса домовився про прикриття Жеваго (його активів) від правосуддя. І уміло цим користувався. З одного боку, імітуючи боротьбу з ним. З іншого, – створюючи такі проблеми, які б дозволяли пояснити олігарху, чому постійно зростає абонплата за недоторканість.

Комфорт був створений всім. Одним доїти опального олігарха на відстані. А самому Жеваго безкарно розсікати на яхті зі свастикою «Z» у Середземному морі з німбом мученика. Та зустрічатись у Монако з побратимом з однойменного батальйону Григорієм Суркісом. Паралельно у медіа придумувати нісенітниці на захист Баканова проти його конкурента Єрмака. А заодно і відкривати через СБУ Баканова самі фантастично безглузді справи проти конкурентів.

Безумовно, подібну діяльність попередника повинен перевірити новий очільник СБУ. Зараз його обов’язки тимчасово виконує Василь Малюк, який вже точно може відповісти хто, чому та як розвів безліч шпигунів та колаборантів у правоохоронних органах.

І тут якраз дуже цікавими можуть виявитись зв’язки Жеваго з нардепом проросійської ОПЗЖ Суркісом. Олігарх всілякими силами намагається відмежуватись від росії. Але нагадаємо він поклоняється тільки одному ідолу – грошам. При цьому Жеваго не тільки патологічний скупердяй, а ще й закоренілий брехун.

Тільки на десятий день вторгнення росії журналісти «Української правди» змогли видушити з нього зізнання: як він відноситься до війни? Відповідь пресслужба Жеваго готувала аж добу, зокрема, заявивши, що «наші підприємства не ведуть бізнес з рф вже понад 10 років».

Так мистецькі сця…и в очі українцям вміє тільки цинічний «боєць» батальйону «Монако». Ось діаметрально протилежна інформація: за даними ДП «Держзовнішторг», доля експорту в росію «АвтоКрАЗа» з 2013 по 2017 рік зросла 30% до 65%. Дохід від експорту в рф підприємства тоді складав 150-200 млн грн. щорічно. Якраз у той період Жеваго масово зривав постачання автомобілів заводу українській армії, було провалене формування кількох військових з’єднань.

І це публічно доступна будь-якому читачу інформація. Але тільки не Баканову.

Зараз у Зеленського, якому Жеваго схоже оголосив війну, є чудовий шанс швидко розібратись з одним з бійців батальйону «Монако» без складних юридичних конструкцій зі з’ясуваннями хто, чому та як покинув (зрадив) Україну під час війни. Достатньо включити олігарха у санкційний список, добитись арешту через Інтерпол та анулювати спецдозволи його паразитуючому бізнесу з видобутку руди.

Джерело

Автор : Олег Бойко
Читайте також:
Кримінал
Такого немає бути у демократичній, європейській державі, де є Конституція, є закони, є державні інституції. Україна справжі вражає!
10.10.2024, 07:09
Полтава
Орган місцевого самоврядування de facto керується безпосередньо із Полтави. Представники каґалу Кулініча-Біленького узурпували владу.
14.08.2024, 19:24
Полтава
Спритні на руку ділки підстрахувалися — запросили допомогу у «важкої артилерії» на посадах. Жителі громади нарікають на корупційну схему.
07.08.2024, 19:24
Кримінал
Друг путіна, послідовний прибічник ХАМАС і однодумець Лули да Силви на посаді колумбійського президента у центрі скандалу. Причина — кокаїн!
23.07.2024, 19:22
Кримінал
У той час, поки одні мешканці обласного центру оговтувалися після трагедії, інші намагалися нажитися. Поліція у ситуацію не втручалася.
19.06.2024, 12:29
Кримінал
Нащадки катів ЧК-ОГПУ-НКВД-МГБ-КГБ досі мають владу в Україні. Але місця їхнього зосередження обмежені колючим дротом і високим парканом.
31.05.2024, 07:18