БЕБ оголосило про підозру керівникам компаній-виробників консерв для Міноборони

ВІЙНА
03.11.2023, 20:14
БЕБ оголосило про підозру керівникам компаній-виробників консерв для Міноборони

Державному бюджету України було завдано збитків у розмірі понад 32 млн ₴.

Попри тиск, звернення до громадських організацій, скарги та численні публічні звинувачення детективи Бюро економічної безпеки повідомили про підозру в ухиленні від сплати 32 млн грн податків двом керівникам товариств, що виготовляли консервну продукцію.

Про це повідомила пресслужба БЕБ.

Працівники БЕБ викрили групу компаній в ухиленні від сплати податків. А також встановили, що вони співпрацювали з виробником напівфабрикатів, бенефіціарним власником якого є громадянин російської федерації.

Зазначені компанії працювали на території Київської області та виготовляли консервну продукцію, яка через посередників постачалася на замовлення Міністерства оборони України.

Аби ухилитись від сплати податків, їх службові особи залучили до незаконної діяльності діючих та колишніх керівників товариств та фізичних осіб-підприємців (ФОП). Всі компанії використовували одні й ті ж самі приміщення та оформлювали одних і тих самих працівників.

Схема виглядала наступним чином: товариства перераховували кошти на рахунки ФОПів за нібито надані транспортні та інші послуги. Своєю чергою ФОПи за готівку закуповували м’ясну сировину та постачали її цим же товариствам для виготовлення консервної продукції. Водночас виробники не дотримувалися санітарних норм, що могли мати негативні наслідки для замовників та споживачів консерви.

БЕБ оголосило про підозру керівникам компаній-виробників консерв для Міноборони_1

Господарська діяльність по реалізації та придбанні м’ясної продукції з реальним сектором економіки не відображалася в податковій звітності.

Під час слідства підозрювані всіляко намагались дискредитувати роботу детективів: звертались до громадських організацій, залучали ЗМІ та публічно безпідставно звинувачували Бюро у тиску, спекулюючи співпрацею з Міноборони.

Однак, за рішенням суду, консервну продукцію без документального походження, яка знаходилася поза балансом товариств арештовано. А двом керівникам товариств повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 212 КК України.

Досудове розслідування триває. Процесуальне керівництво здійснюють прокурори Офісу Генерального прокурора.

Читайте також:
Опінії
І всі вони вносились у ЄРДР через суд, шляхом оскарження бездіяльності слідчого Романа Коломійця.
вчора, 09:25
Опінії
Якби Шабунін не оформився, нехай і фіктивно, на військову службу, до нього зараз не було б претензій у кримінально-правовому сенсі
22 липня, 15:35
Опінії
18 липня в Дніпровському районному суді Києва будуть судити Віталія Шабуніна. Запрошую на виставу. Вхід безкоштовний.
16 липня, 11:32
Світ
Його звинувачують у ненавмисному вбивстві українки Галини Гатчинс
12 липня, 09:05
Полтава
Особам, які викидали туші патраної худоби, загрожує позбавлення волі. Наразі триває процес ідентифікації тварин за виявленими бирками.
10 липня, 14:53
Опінії
Поки цього не сталось і так зване «Татарівське ДБР» продовжує бездіяти.
05 липня, 11:45