Лівий уряд Фінляндії докерувався до закриття шкіл і звільнення вчителів

СВІТ
05 серпня, 13:26
Лівий уряд Фінляндії докерувався до закриття шкіл і звільнення вчителів
Фото: Google

Розрекламована фінська система освіти увійшла в затяжну кризу і тривалий період невизначеності.

Десятки середніх навчальних закладів Фінляндії цієї осені не відкриють двері для своїх вихованців через фінансові труднощі.

Про це йдеться у матеріалі журналістів провідного видання "Yle", оприлюдненого вранці 5 серпня.

Головною причиною кризового явища у профспілці вчителів (фін. Opetusalan Ammattijärjestö) назвали відсутність необхідних коштів у державному і місцевих бюджетах, спричинену пандемією коронавірусу.

«Педагоги по всій країні отримали песимістичний прогноз від Державного управління освіти. Документ передбачає, що до 2040 року закриється кожна друга загальноосвітня школа. Відповідно скорочення очікуються й на вчителів, хоча кількість учнів аж ніяк не зменшиться від такого кроку», — наголосив голова профспілки Оллі Лууккайнен

Наразі відомо, що так звана оптимізація закладів середньої освіти, що пережили карантин, торкнеться 20 муніципалітетів Центральної та Північної Фінляндії. 

Своєю чергою профільний міністр і лідерка "Союзу лівих сил" Лі Андерссон вже заявила про свою стурбованість прогнозованим звільненням вчителів.

Але при цьому вона наголосила, що уряд немає можливості виділити додаткові кошти, аби профінансувати муніципальні школи, які опинилися на межі закриття. 

Між тим, варто зауважити, що з наступного тижня у Фінляндії розпочнеться новий навчальний рік і заклади середньої освіти мають повернутися у докарантинний режим роботи без застосування дистанційного навчання.

Автор : Денис Ковальов
Читайте також:
Спалах коронавірусу завдав збитків фінляндській економіці сильніше, ніж очікувалося, чим сприяв зміні політичних вподобань громадян.
31 серпня, 10:04
Громадянам Фінляндської Республіки варто перейти на скорочений графік роботи задля поліпшення продуктивності праці.
26 серпня, 13:41
Теперішньому "гаранту" важко впоратися з політичним порядком денним в Україні, тому про порятунок економіки йому взагалі ніколи думати.
23 липня, 14:36
Українцям доведеться адаптуватися до цього вірусу, виробити імунітет.
14 липня, 16:55
2020 рік відзначиться для України найбільшим економічним обвалом з 2014 року.
07 липня, 17:10
За п'ять місяців 2020 року виробництво хліба скоротилося майже на 14%.
28 червня, 13:08