Біда Зе-влади: слова завжди розходяться з ділами

Опінії
21.09.2022, 19:12
Біда Зе-влади: слова завжди розходяться з ділами

Добре, що ПреЗеДент не втік... а інвестиції. Ну, певно, інвестиції в Україну від західних бізнесів для нього – то таке.

інвестиційний банкір

Володимир Зеленський поговорив із головою найбільшої інвестиційної компанії світу "Blackrock" і... закликав інвестувати в Україну. І це прекрасно, але...

Апеляційний Суд в Україні сказав, що компанія "Ferrexpo", акції якої торгуються на лондонській біржі, незаконно 20 років тому купила 40% Полтавський гірничозбагачувальний комбінат у якихось росіян і тому має віддати все назад. Відіграти назад по-українськи, тобто, повернути росіянам.

Хоча після російських паспортів у суддів Верховного Суду, чи маємо ми дивуватись таким рішенням... (Питання риторичне).

Як ви думаєте, який сигнал більш зрозумілий для інвесторів? Купа іноземних інвесторів купувала акції української компанії, а тепер вони з подивом дізнаються, що українські суди вирішили відіграти назад угоду 20-річної давності і тепер цим іноземним інвесторам належить лише дуля з маком.

Не через кремлівського бункерного щура на ім'я Владімір Путін і не через війну, а через рішення українського суду. Суду, який винайшов машину часу і відправився у минуле.

І на цю мить будь-який іноземний інвестор буде дивитися на будь-яку українську компанію, акції якої він купляв чи думав купити, як на бомбу уповільненої дії. А сотні фондів, які володіють акціями "Ferrexpo" подумають, що інвестувати в Україну – то завжди погана ідея.

Україна сплачує кров'ю свою незалежність. Україна отримає шанс на крові українських воїнів стати іншою країною, стати у тому числі заможною країною.

Ми отримали шанс стати східноєвропейським тигром, але ми можемо втратити цей шанс, якщо:

  • після війни не змінимось;
  • у країні не буде верховенства права;
  • право приватної власності не стане святим для держави.

Ми можемо любити або не любити Жеваго, але інвестиційний клімат важливіший. Це рішення не про Жеваго, це рішення про економіку України, власне, про інвестиції в Україну.

Можна провести безліч телефонних розмов з провідними інвесторами світу. І зараз вони будуть з радістю говорити, бо Україна у тренді, бо Україна творить дива.

Але далі вони будуть дивитися не на слова, проте на дії. А такі дії говорять самі за себе і не спонукають до інвестицій в Україну, а без них не буде економічного зростання.

Читайте також:
Війна
Говорити правду — шкодить і роз'єднує українське суспільство. Красти та брехати — об'єднує і допомагає перемогти. Не переплутай-те!
16 травня, 07:19
Політика
Конґресвумен Марджорі Тейлор Ґрін пішла va banque в очікуванні, що її шеф знову займе Овальний кабінет. На берегах Потомаку політична буря.
03 травня, 07:01
Політика
Потужний віцепрем'єр-міністр із Зе-команди профанів просуває російський порядок денний. Юлія Свириденко воліє винищити українське жіноцтво.
01 травня, 12:36
Опінії
Жодні тимчасові перемир'я, виходи на межі та фіксації ЛБЗ, цю війну не закінчать.
24 квітня, 10:11
Опінії
Чи може держава мститися своїм громадянам? А виявляється, може.
24 квітня, 09:06
Політика
46-й президент США доводить свою професійну непридатність на займаній посаді. Дарма, що його попередник також нічим не кращий.
24 квітня, 08:28