Біда Зе-влади: слова завжди розходяться з ділами

Опінії
21 вересня, 19:12
Біда Зе-влади: слова завжди розходяться з ділами

Добре, що ПреЗеДент не втік... а інвестиції. Ну, певно, інвестиції в Україну від західних бізнесів для нього – то таке.

інвестиційний банкір

Володимир Зеленський поговорив із головою найбільшої інвестиційної компанії світу "Blackrock" і... закликав інвестувати в Україну. І це прекрасно, але...

Апеляційний Суд в Україні сказав, що компанія "Ferrexpo", акції якої торгуються на лондонській біржі, незаконно 20 років тому купила 40% Полтавський гірничозбагачувальний комбінат у якихось росіян і тому має віддати все назад. Відіграти назад по-українськи, тобто, повернути росіянам.

Хоча після російських паспортів у суддів Верховного Суду, чи маємо ми дивуватись таким рішенням... (Питання риторичне).

Як ви думаєте, який сигнал більш зрозумілий для інвесторів? Купа іноземних інвесторів купувала акції української компанії, а тепер вони з подивом дізнаються, що українські суди вирішили відіграти назад угоду 20-річної давності і тепер цим іноземним інвесторам належить лише дуля з маком.

Не через кремлівського бункерного щура на ім'я Владімір Путін і не через війну, а через рішення українського суду. Суду, який винайшов машину часу і відправився у минуле.

І на цю мить будь-який іноземний інвестор буде дивитися на будь-яку українську компанію, акції якої він купляв чи думав купити, як на бомбу уповільненої дії. А сотні фондів, які володіють акціями "Ferrexpo" подумають, що інвестувати в Україну – то завжди погана ідея.

Україна сплачує кров'ю свою незалежність. Україна отримає шанс на крові українських воїнів стати іншою країною, стати у тому числі заможною країною.

Ми отримали шанс стати східноєвропейським тигром, але ми можемо втратити цей шанс, якщо:

  • після війни не змінимось;
  • у країні не буде верховенства права;
  • право приватної власності не стане святим для держави.

Ми можемо любити або не любити Жеваго, але інвестиційний клімат важливіший. Це рішення не про Жеваго, це рішення про економіку України, власне, про інвестиції в Україну.

Можна провести безліч телефонних розмов з провідними інвесторами світу. І зараз вони будуть з радістю говорити, бо Україна у тренді, бо Україна творить дива.

Але далі вони будуть дивитися не на слова, проте на дії. А такі дії говорять самі за себе і не спонукають до інвестицій в Україну, а без них не буде економічного зростання.

ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Політика
Підлеглі "сірого кардинала" Андрія Єрмака взялися висувати вимоги та забаганки нашим західним партнерам, не виконавши обов'язкових умов.
04 жовтня, 17:27
Політика
Громадянам України на вільній від російської окупації території слід учергове пройти курс щеплення проти коронавірусної хвороби.
27 вересня, 09:12
Політика
Чим ближче проміжні вибори до Конґресу США, тим активніше працює кремлівське лобі всередині Республіканської та Демократичної партій.
26 вересня, 09:18
Політика
Жителі тимчасово окупованого росіянами регіону і ті, кому вдалося виїхати з Луганщини, звинуватили Сергія Гайдая у брехні заради піару.
20 вересня, 06:51
Світ
Проросійський олігархічний режим Бідзіни Іванішвілі взявся маніпулювати суспільством Сакартвело і всіляко уникати теми війни.
17 вересня, 07:50
Політика
Натомість будь-яке виправдання, особливо публічне, вбиває імідж тих, хто виправдовується і намагається зберегти електоральний рейтинг.
23 серпня, 07:09