Білоруські прикордонники обшукали багажник автомобіля посла України

ПОЛІТИКА
11.09.2020, 18:00
Білоруські прикордонники обшукали багажник автомобіля посла України
Фото: bbc.com

Автівку оглянули з порушенням  Віденської конвенції про дипломатичні відносини.

Автомобіль посла України в Білорусь Ігоря Кизима обшукали білоруські прикордонники, коли той повертався з Києва до Мінська. Посол заявив, що автівку оглянули з порушенням норм міжнародного права про дипломатичні відносини.

Таку поведінку прикордонників Кизим назвав провокацією, про це він сказав в інтерв’ю TYT.BY.

«У минулі вихідні я перетнув українсько-білоруський кордон і приступив до виконання своїх обов’язків. Треба сказати, що мій в'їзд до Білорусі був, м'яко кажучи, не дуже дружнім і почався, як я це розцінюю, з провокації», – сказав посол України. 

Як пояснив Кизим, вчинок прикордонників видався йому дивним, з огляду на дружні двосторонні відносини між Україною та Білоруссю. Також Кизим додав, що керівник прикордонного пункту не дав жодних пояснень щодо огляду автівки.

Посол України й сам не зрозумів, що намагалися знайти в багажнику його автомобіля. Можливо шукали купу зброї, а можливо – споряджений бойовик. За словами дипломата, такий вчинок прикордонників був заздалегідь підготовлений, тому що начальника пункту пропуску Нова Гута проінструктували так зробити. Він розповів, що посольство після цих подій направило відповідну ноту в МЗС Білорусі.

Як відомо, у Віденській конвенції про дипломатичні відносини мовиться, що особистий багаж дипломатичного агента звільняється від огляду, якщо немає серйозних підстав припускати, що він містить небезпечні предмети, або предмети ввезення або вивезення яких заборонено законом держави перебування. Але й у цьому випадку огляд можуть проводити тільки в присутності дипломатичного агента або його уповноваженого представника.

Попри інцидент,  дипломат відзначив, що перспектива подальших дружніх взаємовідносин між країнами зберігається.

«Ми, як кажуть, сусіди, і приречені жити разом. Якісь відносини у нас в будь-якому випадку будуть, питання – наскільки конструктивні і дружні. У нас відносини багатогранні, але, думаю, все-таки корективи в них будуть внесені. Все залежить від того, як буде розвиватися ситуація в Білорусі, а також інтеграційні процеси Білорусі та Росії. А також і від риторики стосовно України й дій, які керівництво Білорусі буде робити відносно України», –  вважає Ігор Кизим. 

Нагадаємо, раніше Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що наразі всі взаємовідносини України із Білоруссю «поставили на паузу». За словами міністра, зупинка контактів із Мінськом – це відповідь на дії влади щодо мирних протестувальників.  
 

Читайте також:
У Швеції є далекобійна зброя, яка дає можливість уражати бази в Росії.
17 червня, 22:12
Раніше нейтральні Швеція та Фінляндія заявили про плани створити двосторонній військовий союз.
21 травня, 16:33
Всі заарештовані раніше воювали проти України в складі російських банд на сході країни.
23 квітня, 21:16
Головними загрозами для державної стабільності та національної безпеки Фінляндії є діяльність шпигунів РФ і КНР у кіберпросторі.
07 квітня, 12:13