Білоруський нафтопереробний гігант планує зупинити виробництво

СВІТ
04 червня, 09:42
Білоруський нафтопереробний гігант планує зупинити виробництво
Фото: Deutsche Welle

"Економічна стабільність", створена на показ Олександром Лукашенком, починає тріщати по швах; американські санкції виявилися дієвими.

Невдовзі білоруський державний нафтопереробний завод "Нафтан", який є одним із трьох найбільших платників податків і роботодавців країни, припинить свою роботу.

Таку інформацію у коментарі для незалежного телеканалу "Белсат" надав член страйкового комітету заводу Ігор Валяєв.

За словами чоловіка, економіка Білорусі може втратити до третини експорту, адже Європейський союз і Україна, куди йде продукція "Нафтану", підтримали санкції, запроваджені США.

«Ми говоримо з вами про бензини, дизпаливо, розчинники, мастила... А це більше, ніж половина нашої продукції, яку купували країни ЄС і Україна. З одного боку у нас зараз немає дешевої нафти. З іншого — збільшення переробки явно показує, що завод збирається зупинятися. Керівництво готується до зупинки й, мабуть, тривалої. Виходить, що те, чого свого часу не змогли зробити страйкарі, зроблять санкції», — зазначив Ігор Валяєв.

Зауважимо, що довготривале припинення виробництва або падіння обсягів експорту, а значить і доходів, очікує й на інші стратегічні підприємства Білорусі: "Бєлнафтохім", "Бєлшина", "Гродно Азот", "Гроднохімволокно", "Лакокраска" тощо.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що чинна влада України доклалася до фінансування нового Чорнобиля у Білорусі.

Читайте також:
Швейцарський промисловий гігант, що спеціалізується на залізничному транспорті, може перенести виробничий підрозділ із Білорусі до України.
08 червня, 08:48
Вводиш до ради директорів стратегічних держпідприємств представників ніби "західних реформаторів" і voilà – контролюєш цілі галузі.
10 лютого, 08:58
Законопроєкт пропонує ввести реєстр та дозволи на викиди для підприємств.
01.10.2020, 14:08
В Україні системна криза авіаперевезень і літаковиробництва, на яку роками закривала очі влада.
29.09.2020, 12:56
Дніпровський електровозобудівний завод (ДЕВЗ) перетворять на акціонерне товариство з правом подальшої приватизації.
18.08.2020, 13:34
Заклади середньої освіти України невдовзі зможуть придбати нову вітчизняну техніку малого класу для перевезення школярів.
05.07.2020, 11:01