Лукашенківські прокурори хочуть допитати експрезидента Литви у справі геноциду

СВІТ
03.06.2021, 07:59
Лукашенківські прокурори хочуть допитати експрезидента Литви у справі геноциду
Фото: Google

Колишнього голову Литовської республіки Валдаса Адамкуса підозрюють в участі у каральній операції нацистів на території Мінська у 1944 році.

Про це йдеться у відповідному повідомленні, оприлюдненого на офіційному сайті Генеральної прокуратури Білорусі.

Підконтрольні Олександру Лукашенкові силові органи одразу наголосили: їхня мета обмежується виключно допитом експрезидента Адамкуса; притягувати його до відповідальності поки не збираються.

«Генеральна прокуратура звернулася до компетентної установи Литви з проханням про надання правової допомоги у справі про геноцид населення Білорусі у роки Другої світової війни та після неї. Ми маємо у своєму розпорядженні інформацією, що Валдас Адамкус був порученцем Антанаса Імпулявічюса — командувача батальйону допоміжної поліції (12-го батальйону шуцманшафту), — який під час війни проводив каральні операції на території Білорусі. Наразі слідство перевіряє, чи пов'язаний як-небудь пан Адамкус із діяльністю вказаного батальйону, членами якого були литовські колабораціоністи», — йдеться у повідомленні Лукашенківських прокурорів.

Також у тексті вказується, що Валдас Адамкус міг мати за тогочасними нацистськими документами інше ім'я — Вольдемарас Губертас Лаймутіс Адамкавічюс, — яке він імовірно змінив після імміґрації до Німеччини.

«У розпорядженні слідства є перелік із прізвищами та іменами членів 12-го литовського батальйону шуцманшафту, а також фото його окремих учасників. Серед них є матеріали, які підтверджують, що пан Адамкус перебував у лавах вказаного бойового підрозділу на території Білорусі у роки Другої світової війни», — додають Лукашенківські прокурори.

Натомість сам колишній голова Литовської республіки вже назвав абсурдом підозри білоруських силовиків стосовно його причетності до геноциду.

«Я вважаю подібні заяви марною спробою відвернути увагу від боротьби білорусів за свободу. Думаю, що це аж ніяк не бажання щось з'ясувати, а просто формальна провокація, щоби залучити трохи більше людей в їх внутрішні проблеми», — прокоментував ситуацію Валдас Адамкус.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що литовський міністр закордонних справ Ґабріелюс Ландсберґіс звернувся до білоруського диктатора з вимогою припинити репресії.

Читайте також:
Історія
Червневого дня 1945-го року із будинку на вулиці Пушкінській, що у Харкові, вийшла молода жінка.
05.08.2021, 15:01
Історія
У бою зійшлися дивізійники з Галичини та совєтські війська 1-го Українського фронту.
13.07.2021, 18:57
Світ
Депутати литовського Сейму хочуть внести 17 вересня 1939 року до списку пам'ятних дат як День агресії СССР проти Європи.
11.05.2020, 10:08
Світ
У місті Твер демонтували меморіальні дошки у пам'ять про жертв сталінських репресій, які з 1991 року висіли на колишній будівлі НКВД.
09.05.2020, 10:56
Історія
Литва і її сусіди одностайні у думці, що Третій Райх і СРСР, які напали на Польщу, є винуватцями Другої світової війни.
04.02.2020, 11:40