Біля місця загибелі двірнички в Полтаві замінять 200 м трубопроводу

ПОЛТАВА
05.04.2021, 12:15
Біля місця загибелі двірнички в Полтаві замінять 200 м трубопроводу

На місці загибелі двірнички в Полтаві по вул.23 Вересня замінять 200 м трубопроводу і встановлять 5 оглядових колодязів.

Зараз двірники бояться прибирати територію поблизу провалля, де торік загинула 65-річна працівниця ЖЕО №2 Надія Найдьон. Нині по вулиці працює багато техніки, стрічками обгородили кілька аварійних ділянок.

Нагадаємо, 4 листопада у Полтаві двірничка комунального підприємстві «ЖЕО № 2» 65-річна Надія Найдьон провалилася у яму на вул. 23 Вересня і загинула. 

«Полтававодоканал» обстежив місце трагедії і повідомив, що причина провалу, швидше за все, не в колекторі. Сам колектор розташований на глибині 7 метрів.

Територію, де загинула Надія Найдьон, зараз прибирає 67-річна Валентина Рибалко. Їй заборонили переходити за межі тротуару, де стався нещасний випадок із її колегою.

Біля місця загибелі двірнички в Полтаві замінять 200 м трубопроводу_1

На фото: Валентина Рибалко

– Я попросилась на цю роботу, як почула про загибель Наді. Звісно, страшнувато тут ходити, але ради немає, працювати треба, – каже жінка.

На місці загибелі двірнички провалля здається більшим, зараз воно загороджене тимчасовим парканом і стрічками. Трохи вище, метрів за 50, ведуться ремонтні роботи. 

Біля місця загибелі двірнички в Полтаві замінять 200 м трубопроводу_3

Повз техніку і працівників іде Маргарита Тойбіна. З вікон її квартири видно провалля, де загинула двірничка.

 – Мої вікна виходять на цю вулицю. Тут постійно гуркотять ці всі пристосування – ні спати, ні жити. Цілодобово було чути шум іще в листопаді-грудні. Зараз стало трохи тихіше. Двірничка бідна провалилась під землю.  Яму не закопали, вона росте. Згодом і біля ресторану навпроти того місця стався обвал. Там просідала земля і було страшно ходити. Хотілося б дізнатися, коли це все припиниться?

Маргарита Тойбіна
Маргарита Тойбіна

На початку вулиці, вище від місця загибелі двірнички, вулицю  замітає 71-річна Ганна Павлівна Медяник. 

–  Після смерті Надії Анатоліївни мені страшнувато тут працювати. Ми ж прибирали сусідні ділянки, разом із нею пропрацювали 15 років, товаришували, – розповідає Ганна Павлівна. – Ще за два тижні до біди ми разом згрібали каштани на тій алеї, де стався обвал. Мені її було жаль, мала хворі ноги, тому я і допомагала їй прибирати, як могла. Ми нагребли 4 великі купи каштанів із землею. Після такої роботи сідали на огорожі біля алейки й спілкувалися. Як вона провалилась, я не бачила, та люди розповідали. Вона була повна жінка. Йшла-йшла і раптово відкинула мітлу й пішла під землю, було чути, як кашляє там. Хлопець, який йшов повз, викликав рятувальників. МНС-ники прибули швидко, вони молодці. Її витягли неушкоджену, але вже мертву – задихнулась. Яма, в яку вона впала, була вузька і глибиною 5 метрів. Страшна смерть. Її донька Наталія мені дзвонила того дня, питала, чи я бачила маму. Згодом і я дізналася, що витягли Надю з провалля. Все було при ній – ключі, картки, гаманець із грошима. Накрили її ковдрою, яку викинула з балкона інша наша двірничка Ніна. Мені мій онук каже, щоб я кидала цю роботу. Та я хочу додатково заробити копійку. Хоч і страшно виходити за тротуар, на оту смугу землі  над колектором. До тополь, які далі ростуть, нам навіть і підходити забороняють.

Ганна Медяник
Ганна Медяник

У «Полтававодоканалі» пояснили, що провалля, де загинула Надія Найдьон, не збільшується і нових обвалів ґрунту по вулиці нема.

– Провалля абсолютно не збільшується, його розмір лишається незмінним. Насправді під дією погодних умов верхня частина набирає геометричної форми самого провалля за рахунок обвалу ґрунту верхнього склепіння, – розповіла Ірина Філоненко, речниця КП ПОР «Полтававодоканал». – Причина утворення провалля поки невідома. Працівники «Полтававодоканалу» допомагають слідству – наші фахівці обстежували провалля, проводили відеозйомку – ця порожнина абсолютно не характерна для провалів, які стаються на робочій каналізаційній мережі, де руйнується трубопровід, стоками виносячи певну частину ґрунту, що і спричиняє провал. Саме така ситуація виникла біля житлового будинку №21 по вул. 23 Вересня, у місці перетину зі зливовою каналізацією.

Біля місця загибелі двірнички в Полтаві замінять 200 м трубопроводу_9

Частина каналізаційного трубопроводу на місці нещасного випадку не аварійна. Аварія виникла за 50 м вище від місця, де стався нещасний випадок. Вона пов’язана з руйнуванням оглядового колодязя: його кільця розсипались і він пішов під землю, перекривши хід стокам. Саме тому там було влаштовано перекачку стоків. Нещасний випадок стався у тому місці, де колектор працював, і там ніщо не вказувало на негаразди: жодних передумов, які би давали підстави звернути увагу на цю частину, не було – ділянка працювала, технологічне обладнання проходило через неї без жодних перешкод.

Місце загибелі Надії Найдьон
Місце загибелі Надії Найдьон

–  Однак, аби уникнути аварійних ситуацій у подальшому, не зважаючи на те, що ділянка, про яку йдеться, не є аварійною, ухвалено рішення замінити частину каналізаційного колектора від вулиці Ціолковського до провулку Стешенка. Роботи щодо укладання 200 метрів трубопроводу підрядна організація «Полтавабудкомплекс» уже розпочала, також там буде збудовано 5 нових оглядових колодязів, – додає Ірина Філоненко. – Вартість робіт – 3,3 млн грн, це обігові кошти КП ПОР «Полтававодоканал». Роботи виконають за допомогою установки горизонтально-спрямованого буріння, одночасно затягуючи нову поліетиленову трубу. Згідно з умовами договору, укладеного з підрядною організацією, роботи триватимуть 75 днів.

Зараз триває розслідування загибелі працівниці ЖЕО №2.

Слідчі внесли відомості про подію до Єдиного реєстру досудових розслідувань за двома статтями Кримінального кодексу України: умисне вбивство (ч. 1 ст. 115) з позначкою «нещасний випадок» та службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367).

Санкція статті про недбалість передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 2 до 5 років, або ж штраф 12 700 гривень.
 

Читайте також:
Політика
Районний центр у південно-східній частині Харківщини підготувався до опалювального сезону. Запуск мережі для споживачів відкладається.
22 жовтня, 19:22
Полтава
Доки полтавські «зелені ямщики» розмірковують, в які/чиї кишені покласти гроші платників податків, інші громади турбуються про населення.
16 червня, 08:12
Полтава
Добре, що нині не зима, бо взагалі ніякої надії у мешканців громади не було б. Чиновники обіцяють оперативно відремонтувати водогін за добу.
28 травня, 14:45
Полтава
Міська рада намагається виправдати своє рішення надзвичайними умовами в енергосистемі країни. Жителів громади сповістили post factum.
23 травня, 12:31
Полтава
Головна причина зниження тиску води у мережах – масове використання важливого ресурсу для поливу присадибних ділянок.
16.06.2022, 08:09
Полтава
Полтавські комунальники взялися за капітальні аварійно-ремонтні роботи на повітрянокабельній лінії по вулиці Колійній.
02.02.2022, 11:05