Бізнесмен Володимир Клименко ховає зв’язки з оточенням Януковича

ПОЛІТИКА
12 червня, 09:07
Бізнесмен Володимир Клименко ховає зв’язки з оточенням Януковича

До сьогодні Фонд гарантування вкладів намагається судитися з Клименком за «Укрінбанк»

Луганський бізнесмен, голова правління «Укрінком» Володимир Клименко, який зараз судиться з Фондом гарантування вкладів за «Укрінбанк», ховає свої зв’язки з оточенням колишнього президента-втікача Віктора Януковича.

Як вже писала редакція 368.media  банкір Володимир Клименко довів один з найперших комерційних банків України «Укрінбанк» до банкрутства.  У 2015 році НБУ визнав банк неплатоспроможним, а потім за одну ніч банк перейменували у ПАТ «Укрінком» і прописали у Сєвєродонецьку. До сьогодні Фонд гарантування вкладів намагається судитися з Клименком.

Володимир Клименко також має благодійний фонд «Сила єдності». З Facebook-сторінки банкіра-благодійника можна дізнатись, що зараз він багато допомагає ЗСУ, долучається до організації концертів та видання книжок українською мовою.

Сам Клименко хизується подяками від колишнього головкома Валерія Залужного та від Міноборони. Але його дії різко контрастують з тим, яким чином він вів діяльність десять років тому і кого має за найближчих друзів.

Бізнесмен Володимир Клименко ховає зв’язки з оточенням Януковича_1

У 2012 році луганчанин Володимир Клименко балотувався до Верховної Ради від округу на Тернопільщини. Місцева преса писала, що благословив його на висування в ідеологічно протилежному регіоні голова Партії регіонів та колишній очільник Луганщини Олександр Єфремов. Той самий Єфремов, який після окупації Донбасу був звинувачений судом у державній зраді та фінансуванні тероризму.  перемогу Клименка був кинутий чималий адмінресурс.

Зокрема, його активно піарили представники місцевої верхівки влади. Головним посилом його передвиборчої кампанії був ремонт доріг Тернопільщини. Офіційно все проводилося через благодійний фонд «Галичина-Волинь», який був створений якраз напередодні виборів. Це той самий фонд, який зараз називається «Сила єдності».

Поки передвиборча кампанія тривала, Клименко та його фонд хвалилися, що змогли відремонтувати деякі дороги. Однак, після того, як він програв «свободівцю» Михайлу Головку, з’ясувалось, що насправді ніяких доріг він не будував, а просто видавав кредити від його ж «Укрінбанку» місцевому автодору.

Ба більше, місцева преса писала і про те, що навіть на тих дорогах, які почали ремонтувати, діяльність припинилась одразу після дня виборів.

Тернопільський автодор був залучений для піар-кампанії Володимира Клименка не просто так. Мало того, що «Укрінбанк» видавав йому кредити під немаленькі відсотки, так ще й заробітні плати співробітників ДП «Тернопільський облавтодор» були переведені в цей банк.

Треба згадати, що за часів президента-втікача головою «Укравтодору» був Володимир Демішкан – багаторазовий депутат від Партії регіонів, який з 2014 року переїхав до росії і має російський паспорт. Демішкана ще в «регіоналівські» часи неодноразово підозрювали у розкраданнях коштів «Укравтодору», але після втечі до рф, про нього забули.

Хоча дарма, адже він, наприклад, є одним із засновників мисливського клубу «Кедр», яке прописалось у «Межигір’ї», що тоді окупував Янукович.

Бізнесмен Володимир Клименко ховає зв’язки з оточенням Януковича_3

Демішкан

Разом із ним членами клубу були всі видатні регіонали – від Юрія Бойка до Сергія Ківалова. І ще одна цікава персона – Сергій Євтушенков. Це російський олігарх, найбільш наближений до владіміра путіна.

За інформацією народного депутата сьомого скликання Володимира Бойка, Демішкан є кумом банкіра-благодійника Володимира Клименка. Це пояснює, чому головною темою передвиборчої кампанії були дороги, які насправді ніхто так і не відремонтував.

Благодійний фонд «Галичина-Волинь» протримався в Тернополі до 2014 року, але після виборів 2012-го фактично жодної активності не вів. Згодом він переїхав у самий центр Києва – на вулицю Інститутську в урядовому кварталі, та змінив назву на «Сила єдності».

Нагадаємо, що «Укрінбанк» заявив 22 травня про спробу нібито рейдерського захоплення активів компанії, до якого, на думку власників, сприяють статті журналістів.


 

Джерело: 368.media

Автор : Валерій Гонтар
Читайте також:
Кримінал
Безкарно тероризувати ціле місто не можна без «владного даху». Саме з кримінальних грошей походить «раптове» багатство прокурорів і слідчих.
12 липня, 20:35
Політика
Шабунін був визнаний непридатним до військової служби і тепер, як він заявляє, може в будь-який момент демобілізуватись
04 липня, 11:42
Політика
Настоятель єпархії УПЦ МП (РПЦ ФСБ) відмовляється звільняти Успенський собор у Володимирі через закінчення договору оренди
02 липня, 18:05
Кримінал
У результаті проведеного комплексу заходів були встановлені двоє фігурантів – чоловіки 21 і 33 років, обидва – жителі інших регіонів
01 липня, 18:28
Політика
Він має дати пояснення щодо розслідування щодо майна його заступника Вербицького
18 червня, 16:05