Близько 100 співробітників ЦРУ і членів їх сімей стали жертвами російської атаки новою зброєю
Робочою групою з розслідування синдрому керує високопоставлений співробітник ЦРУ.
Наслідки цих атак названі «Гаванським синдромом», тому що вперше вони були зафіксовані в столиці Куби.
А Директор ЦРУ Вільям Бернс вже заявив, що за атаками може стояти Росія.
Тим часом близько 100 агентів ЦРУ і членів їх сімей перебувають в числі приблизно 200 співробітників американських урядових установ та їхніх родичів, які постраждали від «Гаванського синдрому» - дивного захворювання з такими симптомами як мігрень, нудота, запаморочення та ін.
Відомо, що колишній кар'єрний дипломат, Бернс був призначений на пост глави ЦРУ президентом Джо Байденом у березні цього року. В інтерв'ю радіостанції NPR він розповів про подробиці розслідування, яке ЦРУ веде для визначення причин і можливих джерел появи «Гаванського синдрому».
Бернс повідомив, що робочою групою з розслідування синдрому керує високопоставлений співробітник ЦРУ, який в минулому координував операцію проти «Аль-Кайди» і Усами бін Ладена.
Новий директор ЦРУ, за його словами, втричі збільшив склад медичної експертної комісії, яка бере участь в розслідуванні.
Бернс додав, що завдяки його зусиллям час очікування госпіталізації в Національному військово-медичному центрі Уолтера Ріда для постраждалих співробітників ЦРУ скоротився з восьми до двох тижнів.
«Вважаю, що турбота про своїх співробітників є найважливішим обов'язком будь-якого керівника, і я сповнений рішучості це зробити», - заявив Бернс в першому інтерв'ю відколи він прийшов в ЦРУ.
За словами Бернса, в грудні група Національної академії наук висунула правдоподібну теорію про те, що синдром може виникати через вплив променів «спрямованої енергії».
Глава ЦРУ відзначив, що існує «дуже велика ймовірність» того, що синдром викликається навмисно, і не виключив, що за цим може стояти Росія. Бернс зазначив, що остаточні висновки робити рано, тому що розслідування все ще триває.
Відділ моніторингу Останнього Бастіону.