Борис Джонсон вражений застосуванням Bayraktar TB2 проти російських танків
Британія хоче надати наступальне озброєння Україні
Борис Джонсон заявив кабінету міністрів, що хоче надати Україні «смертоносну» військову допомогу, оскільки він попередив, що володимир путін спробує «вкрутити ніж у рану», - повідомляє агенція "Останній Бастіон" з посиланням на The Times.
Начальник штабу оборони Великобританії адмірал Сер Тоні Радакін провів брифінг для міністрів, у якому сказав, що конфлікт переріс у «більш традиційну війну», оскільки Україна перейшла від спроби дати відсіч російським військам до утримання та відвоювання території.
За його словами, Велика Британія переходить до «нової фази» підтримки України, і уряд розглядає, яке військове обладнання вона може надати.
Джонсон не уточнив, яку зброю може надати Велика Британія, але джерело з міністерства оборони заявило, що Україні потрібні озброєння для ведення «дальнього глибокого вогоню», щоб спробувати витіснити російські війська на сході країни. Сюди входить важка артилерія.
Вони сказали, що таке обладнання є складним і операторів потрібно навчати. Уряд також стурбований ескалацією конфлікту.
Говорять, що Джонсон був вражений використанням турецьких озброєних безпілотників Bayraktar TB2 українськими силами проти російських танків.
Він сказав міністрам, що не вірить, що Україна та росія близькі до врегулювання. Він сказав, що існує небезпека, що путін спробує «вкрутити ніж у рану» і стане «менш передбачуваним і більш мстивим».
На відміну від тисяч легких протитанкових систем для оборони, які надала Великобританія, складніші системи вимагатимуть від українських солдатів відійти з лінії фронту для навчання в сусідніх країнах.
Одним з варіантів може бути армійська артилерія AS-90 Vickers, але джерело вказало, що це старі системи. Заміну AS-90 планували зробити у 2026 році, але це було відкладено через інтегрований огляд, кажуть аналітики.
Джастін Крамп, військовий аналітик, сказав, що вони мали радіус дії 15 [миль] «за лінією фронту».
Він зазначив, що Велика Британія мала «значну слабкість», коли мова йшла про їх високоточні можливості на великій відстані. Цього тижня західні держави мають провести конференцію донорів, щоб обговорити, яку зброю надати, яка може змінити війну на виснаження.
Кажуть, Джонсон зацікавлений у тому, щоб США надали Україні протикорабельні ракети та більш досконалі системи протиповітряної оборони.
На засіданні Кабінету міністрів Тереза Коффі, міністр праці, запропонувала Заходу відповісти, якщо росія використовує хімічну зброю. Вона сказала, що невдала спроба втрутитися в сирійський конфлікт у 2013 році після того, як режим Асада застосував таку зброю, була «одним із найбільших ганебних днів у моєму житті». Вона сказала: «Ми не можемо допустити, щоб це повторилося».
Сер Саймон Гасс, голова об’єднаного комітету з розвідки, сказав, що російську кампанію продовжує охоплювати поганий моральний дух, оскільки члени режиму намагаються поділити провину за його невдачі.
Прессекретар прем’єр-міністра сказав, що уряд розглядає «всі можливі варіанти», щоб забезпечити Україну необхідним обладнанням, уникаючи будь-яких «ескалаційних ефектів».
Він не спростував повідомлення про те, що Велика Британія разом з Туреччиною та США могла б виступити гарантом української безпеки, якщо погодиться на нейтралітет у рамках мирного врегулювання.
«Ми дуже уважно вислухали б будь-який запит щодо участі Великобританії в довгостроковому мирному врегулюванні, але на цьому фронті не було нічого офіційного».