Бразилія на шляху до визнання Голодомору геноцидом українців

СВІТ
28.04.2022, 09:27
Алвару Діаш виступає перед Сенатом Бразилії
Алвару Діаш виступає перед Сенатом Бразилії

26 квітня на засіданні Федерального Сенату Бразилії схвалили доленосний для України законопроєкт народного обранця Алвáру Дíаша.

Документ має на меті визнати Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу, інформує медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на канцелярію Національного Конґресу південноамериканської республіки.

Станом на ранок 28 квітня відомо, що законопроєкт сенатора Діаша одностайно підтримали своїми голосами всі присутні на засіданні верхньої палати парламенту.

Водночас задля того, щоби Бразилія офіційно визнала Голодомор актом геноциду необхідна ще й цілковита підтримка (нижньої) Палати Депутатів.

«Ми солідарні з українським народом, як щодо збереження історичної пам'яті, так і з приводу поточних трагічних подій. Ми з самого початку засуджуємо російське вторгнення, ми засуджуємо цю війну і рішуче відкидаємо її. У межах наших можливостей, як Федеральний Сенат і Національний Конґрес, ми будемо на боці українського народу», – виступив з трибуни голова бразильського Сенату Родріґу Пашеку.

Натомість за словами Алвару Діаша, передбачається, що кожна четверта субота листопада стане у південноамериканській республіці Днем пам'яті жертв Голодомору.

Також слід додати, що активну проукраїнську позицію у Палаті Депутатів займає третій син президента Бразилії Жаїра Мессіаша Болсонару – Едуарду, торік він особисто відвідав Київ, де зустрівся з представниками вітчизняної влади.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що нещодавно, а саме 6 квітня поточного року чеські обранці також визнали Голодомор геноцидом українців.

Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Війна
У Києві на Аскольдовій могилі вшанували пам’ять Дмитра «Да Вінчі» Коцюбайла
02 листопада, 10:35
Війна
Світлій пам'яті героя-захисника України Сергія Сімчишина.
01 листопада, 15:35
Історія
Комітет гуманітарної й інформаційної політики здійснив виїзне засідання. Полтаву обрано не випадково, бо вона потребує якісної українізації.
18 жовтня, 19:25
Історія
Не забудемо подвигів українських героїв, які у боротьбі за Батьківщину, за вільне майбутнє рідних і близьких, віддали найцінніше
29 серпня, 09:25
Політика
Рідні та близькі мовознавиці запрошують усіх українців віддати шану пані Ірині Фаріон.
24 серпня, 07:13
Історія
Минуле неможливо змінити, але образ піддається перероблюванню. Його контури задаються потребами сьогодення, майбутнє ж невизначене.
12 серпня, 13:41