Британські хіміки створили новий тип льоду у лабораторії
На Землі ця речовина доволі рідкісна, але натомість часто зустрічається у відкритому космосі, про що неодноразово сповіщали зонди NASA.
Інноваційні дослідження провели в одній з лабораторій Університетського коледжу Лондона, чиї співробітники й оприлюднили відповідні результати, передає медіаагенція "Останній Бастіон".
Винайдений ними лід – аморфний; тобто, його молекули знаходяться у неорганізованій формі, а не чітко впорядковані як у звичайному кристалічному льоді.
Науковці стверджують, що у природі аморфний лід рідкість і буває тільки у верхніх надхолодних шарах земної атмосфери, але поширений у космосі, де йому не вистачає теплової енергії для утворення кристалів.
Дослідницька група використовувала процес, названий "кульовим млином", енергійно струшуючи звичайний лід разом зі сталевими кульками у контейнері, охолодженому до -200°C.
«Замість невеликих шматочків звичайного льоду у результаті була отримана нова аморфна форма, яка мала ту ж щільність, що й рідка вода. Нову субстанцію назвали "аморфним льодом середньої щільності" (medium-density amorphous ice).
Відверто кажучи, до нас американські хіміки вже створювали пробний аморфний лід, але середньої щільності – вперше. Ми спромоглися на інновацію, яка може існувати всередині крижаних супутників зовнішньої Сонячної системи», – відзвітували дослідники з Університетського коледжу Лондона.
А проте медіаагенція "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати, що японські медики нещодавно навчилися робити неможливе – вирощувати нові зуби у людей