Британські хіміки створили новий тип льоду у лабораторії

22.07.2023, 20:07
Британські хіміки створили новий тип льоду у лабораторії
Фото: Google

На Землі ця речовина доволі рідкісна, але натомість часто зустрічається у відкритому космосі, про що неодноразово сповіщали зонди NASA.

Інноваційні дослідження провели в одній з лабораторій Університетського коледжу Лондона, чиї співробітники й оприлюднили відповідні результати, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Винайдений ними лід – аморфний; тобто, його молекули знаходяться у неорганізованій формі, а не чітко впорядковані як у звичайному кристалічному льоді.

Науковці стверджують, що у природі аморфний лід рідкість і буває тільки у верхніх надхолодних шарах земної атмосфери, але поширений у космосі, де йому не вистачає теплової енергії для утворення кристалів.

Дослідницька група використовувала процес, названий "кульовим млином", енергійно струшуючи звичайний лід разом зі сталевими кульками у контейнері, охолодженому до -200°C.

«Замість невеликих шматочків звичайного льоду у результаті була отримана нова аморфна форма, яка мала ту ж щільність, що й рідка вода. Нову субстанцію назвали "аморфним льодом середньої щільності" (medium-density amorphous ice).

Відверто кажучи, до нас американські хіміки вже створювали пробний аморфний лід, але середньої щільності – вперше. Ми спромоглися на інновацію, яка може існувати всередині крижаних супутників зовнішньої Сонячної системи», – відзвітували дослідники з Університетського коледжу Лондона.

А проте медіаагенція "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати, що японські медики нещодавно навчилися робити неможливе – вирощувати нові зуби у людей

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Особливості людської пам'яті знову серед головних тем сучасних досліджень у галузі психології та нейробіології. Важливо фіксувати зміни.
вчора, 08:27
Життя
Друга чи третя мова легко піддається засвоєнню, коли є із ким нею спілкуватися. Без розмовної практики з носіями це вкрай складно.
08 грудня, 18:41
Життя
«Червона планета» ще має, чим здивувати кожного із нас. Астрономи із планетологами докладають зусиль, щоби дізнатися більше про Марс.
26 листопада, 08:28
Історія
Повний переклад ієрогліфічних рукописів майя був опублікований 1975 році.
19 листопада, 09:28
Історія
Свідомий саботаж, відверта диверсія чи «спеціальна історична операція»? Дізнаємося разом.
18 листопада, 20:30
Життя
Так уже повелося, що люди вважають найкрасивішими тіла жінок із дотриманням співвідношення між талією і стегнами. Показник на рівні 0,7.
14 листопада, 06:00