Найнебезпечніший музейний експонат

18.07.2023, 17:53
Найнебезпечніший музейний експонат
Фото: Google

"Мати сучасної фізики" Марія Кюрі померла від апластичної анемії. Це – рідкісний стан, пов'язаний із впливом радіоактивних елементів.

Конкретно, полонію і радію, з якими працювала видана польська дослідниця. Тепер її біографіст Вільям Брайсон розкриває таємницю смерті у розлогій книзі "Коротка історія майже всього".

Після понад 100 років більшість особистих речей пані Складовської-Кюрі, включаючи її одяг, меблі, куховарські книги та лабораторні записи, як і раніше, радіоактивні. «Це ніби відвідати Чорнобиль, але на Заході Європи», – переконаний Брайсон.

Сьогодні всі доступні лабораторні записники Кюрі, які вважаються національним і науковим надбанням, зберігаються у Національній бібліотеці Франції. Причому перебувають вони в ящиках зі свинцевою підкладкою.

Працівники бібліотеки надають відвідувачам доступ для перегляду рукописів Кюрі лише після того, як усі гості підпишуть відмову від відповідальності. А ще – надягнуть захисне спорядження.

Побоювання очевидні: записи Марії Кюрі забруднені радієм-226. Важливо розуміти, що період напіврозпаду цього елементу складає близько 1600 років!

Знаково, але навіть тіло померлої дослідниці вже після похорону навмисно помістили у труну, облицьовану майже дюймом свинцю. За твердженням Брайсона, останки пані Кюрі також випромінюють радіацію.

Крім того, медіаагенція "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати, що перший керівник Академії Фінляндії був лауреатом Нобелівської премії. А ще, залучений у процес створення "коктейлю для Молотова".

Найнебезпечніший музейний експонат_1
Найнебезпечніший музейний експонат_3
Читайте також:
Життя
Найближчі родичі бджіл діляться знаннями так само як люди чи шимпанзе. Ймовірно, їхній колективний розум більш особистий, ніж вважалося.
20 червня, 08:21
Історія
У долині Нілу робили спроби лікувати пухлини мозку хірургічним шляхом понад 4000 років тому. Проте невідомо, чи допомогло це пацієнтам.
14 червня, 21:43
Історія
Предки українців були різного етнічного походження. І тільки за княжої влади у престольному Києві змогли перетопитися на єдину спільноту.
13 червня, 07:09
Історія
Цього дня народився відомий угорський єврей-винахідник Дéнніш (Ґюнсцберґ) Ґáбор. Він знаний у світі як «батько голографії».
05 червня, 21:43
Політика
Що відбувається з антарктичною наукою і чи потрібна вона нам?
01 червня, 17:34
Історія
За збігом обставин після 24.II.2022 серед українців поширилася ненависть до фіно-угорських народів. І це велика помилка, яку виправлятимемо.
29 травня, 21:37