Найнебезпечніший музейний експонат

18.07.2023, 17:53
Найнебезпечніший музейний експонат
Фото: Google

"Мати сучасної фізики" Марія Кюрі померла від апластичної анемії. Це – рідкісний стан, пов'язаний із впливом радіоактивних елементів.

Конкретно, полонію і радію, з якими працювала видана польська дослідниця. Тепер її біографіст Вільям Брайсон розкриває таємницю смерті у розлогій книзі "Коротка історія майже всього".

Після понад 100 років більшість особистих речей пані Складовської-Кюрі, включаючи її одяг, меблі, куховарські книги та лабораторні записи, як і раніше, радіоактивні. «Це ніби відвідати Чорнобиль, але на Заході Європи», – переконаний Брайсон.

Сьогодні всі доступні лабораторні записники Кюрі, які вважаються національним і науковим надбанням, зберігаються у Національній бібліотеці Франції. Причому перебувають вони в ящиках зі свинцевою підкладкою.

Працівники бібліотеки надають відвідувачам доступ для перегляду рукописів Кюрі лише після того, як усі гості підпишуть відмову від відповідальності. А ще – надягнуть захисне спорядження.

Побоювання очевидні: записи Марії Кюрі забруднені радієм-226. Важливо розуміти, що період напіврозпаду цього елементу складає близько 1600 років!

Знаково, але навіть тіло померлої дослідниці вже після похорону навмисно помістили у труну, облицьовану майже дюймом свинцю. За твердженням Брайсона, останки пані Кюрі також випромінюють радіацію.

Крім того, медіаагенція "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати, що перший керівник Академії Фінляндії був лауреатом Нобелівської премії. А ще, залучений у процес створення "коктейлю для Молотова".

Найнебезпечніший музейний експонат_1
Найнебезпечніший музейний експонат_3
Читайте також:
Історія
Повний переклад ієрогліфічних рукописів майя був опублікований 1975 році.
19 листопада, 09:28
Історія
Свідомий саботаж, відверта диверсія чи «спеціальна історична операція»? Дізнаємося разом.
18 листопада, 20:30
Життя
Так уже повелося, що люди вважають найкрасивішими тіла жінок із дотриманням співвідношення між талією і стегнами. Показник на рівні 0,7.
14 листопада, 06:00
Світ
Раптово на Заході викрилася справді гучна історія, яка переростає у глобальний скандал. Фейкові публікації заполонили галузь біомедицини.
04 листопада, 08:25
Життя
Переважна більшість лауреатів — діти забезпечених і високоосвічених батьків. Вони належать до топ-10 у глобальному розподілі за доходами.
14 жовтня, 21:49
Історія
Під час мусульманської експансії у VIII столітті на терени сучасної України прийшли чужинці. То були онуки Ноєвого сина Сіма.
29 вересня, 09:27