Японські медики навчилися вирощувати нові зуби у людей

СВІТ
03.07.2023, 19:33
Японські медики навчилися вирощувати нові зуби у людей
Фото: The Mainichi

Співробітники Медичного науково-дослідного інституту Кітано в Осаці розробили унікальні препарати, які дозволяють вирощувати нові зуби.

Такі приголомшливі відомості із посиланням на результати низки лабораторних експериментів оприлюднило видання "The Mainichi", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За твердженням японських науковців, винайдені ліки призначені виключно для тих, хто не має повного набору дорослих зубів через вроджені фактори та відхилення у здоров'ї організму.

«Ідея виростити нові зуби – мрія кожного дантиста. Я працював над цим, коли був аспірантом. Я був упевнений, що зможу це здійснити. Тварини, у тому числі акули та деякі види рептилій, постійно відрощуують зуби. Тож, ми припустили, що люди теж можуть мати таку здатність. Ми провели експерименти на гризунах, під час яких ліки успішно стимулювали зростання зубів "третього покоління" після молочних, а потім і постійних дорослих зубів», – розповів дослідник Катсу Такахаші.

Станом на цю мить здійснюють роботи з підготовки препарату для використання людиною; у майбутньому ліки будуть спрямовані насамперед на лікування дітей з анодонтією.

Насамкінець медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що японські науковці також навчилися вбивати ракові клітини одним тільки щепленням.

Читайте також:
Життя
Смартфони й планшети — вже невіддільна частина нашого повсякденного життя. Безліч людей постійно тримає їх у руках чи принаймні у кишенях.
08:18
Життя
Штучний інтелект допоміг американським науковцям виявити до 300 виразів морди чотирилапих улюбленців. Вивчення лицьових сигналів тривають.
17 січня, 21:47
Життя
Під час експерименту з'ясовано вплив часток синтетичного полімеру на різних етапах життя гризунів. Людей виявлені зміни теж стосуються.
13 січня, 12:34
Життя
Завдяки імунній системі ми маємо шанс протистояти прихованим загрозам.
01 січня, 11:27
Життя
Скільки саме нейронів, кровоносних судин і інших елементів роблять нас такими, якими ми є?
31.12.2024, 11:07
Життя
Мозок представників виду Homo sapiens sapiens опрацьовує інформацію зі швидкістю близько 10 біт на секунду. Науковцям вдалося з'ясувати це.
29.12.2024, 18:41