Британський суд відмовився розморозити рахунки російського олігарха Авена
Натомість в Україні "Альфа-Банк" Петра Авена отримав режим найбільшого сприяння від Зеленського
Британський суд відхилив прохання російського мільярдера Петра Авена, який просив скасувати наказ про заморожування двох рахунків, на яких зберігалося близько 1,5 мільйона фунтів стерлінгів.
Ці кошти є предметом розпочатого щодо Авена розслідування через порушення санкцій, накладених через його зв’язок із владіміром путіним, пише видання The Evening Standard.
Накази про заморожування рахунків були винесені після того, як британське Національне агентство з боротьби зі злочинністю отримало докази, що рахунки використовувалися від імені Авена для купівлі та продажу розкішних автомобілів та інших операцій, що порушують накладені на нього санкції.
Водночас у суді з’ясувалося, що дружина олігарха Катерина Козіна не маючи власних доходів оплачувала близько 140 тисяч фунтів стерлінгів на місяць на "основні потреби" олігарха після того, як 15 березня проти нього ввели санкції. Тепер вона також перебуває під слідством.
"Вважається, що Катерина Козіна фінансувала основні потреби пана Авена з березня, але немає інформації, яка б підтверджувала, що вона мала власні кошти для покриття щомісячних витрат пана Авена в розмірі 140 000 фунтів стерлінгів", – сказав суддя на слуханні у Вестмінстерському магістратському суді.
Заморожені рахунки – це корпоративні рахунки, які Авен використовував для утримання свого елітного будинку в Сурреї. У суді також стало відомо, що він отримав дозвіл Урядового офісу з питань виконання санкцій на використання частини грошей для оплати комунальних послуг та низки інших витрат.
Як повідомлялося, у березні Петро Авен, статки якого місяць тому оцінювалися в 4,5 млрд фунтів стерлінгів, заявив, що не знає, як оплатити послуги прибиральниці чи особистого водія через запроваджені щодо нього санкції.
У березні США, Велика Британія та Євросоюз запровадили санкції проти Петра Авена та його бізнес-партнерів по "Альфа-груп". Після цього його права володіння нерухомістю було заморожено, як і банківські рахунки та інші активи.
Довідково:
Петро Авен: російський політик та підприємець. Президент ВАТ Акціонерний комерційний банк «Альфа-Банк». За версією Forbes, у 2021 році посів 30-е місце у списку 200 найбагатших бізнесменів Росії, володіючи особистим статком у $5,3 млрд.
Попри санкції з боку Європи та США, «Альфа-Банк» продовжує працювати в Україні.
Після війни Нацбанк України вимагатиме від російських олігархів Михайла Фрідмана, Германа Хана, Петра Авена та Олексія Кузьмичова продати свої частки в Альфа-Банку Україна. Про це в інтерв'ю LB.ua розповіла перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.
Чому цього не можна зробити зараз, що заважає ? І хто у Фрідмана, Авена, Хана та Кузьмичова викупить ці частки ? Це зробить Кабінет Міністрів, Володимир Зеленський чи Ігор Коломойський ? Чи їх продадуть черговим "фунтам", а управлятимуть фактично старі власники ?
В березні повідомлялося, що в "українському" "Альфа-Банку" триває пошук довіреної особи, яка має отримати права за акціями Михайла Фрідмана та Петра Авена, Германа Хана та Олексія Кузьмичова яких НБУ позбавив права голосу.
Попри це, рефінансування банку виділяють.
Ми не розуміємо, як на дев'ятому році війни можна фінансувати московітських олігархів ? Чому Володимир Зеленський не вирішив питання з "Альфа Банком" починаючи з 2019 року ? Чому це питання не було вирішено після початку повномасштабного вторгнення московії в Україну ?
Чи, акторе Зеленський, гроші не пахнуть, навіть скроплені кров'ю українців