Будівництво кілометра дороги Н-31 у 2020 році раптово подорожчало втричі - Омелян

ЕКОНОМІКА
29 березня, 14:15
Будівництво кілометра дороги Н-31 у 2020 році раптово подорожчало втричі - Омелян

Зростання вартості будівництва у 2-3 рази протягом року не пояснити нічим, окрім як корупцією, упевнений ексміністр інфраструктури

Під час "Великого будівництва" у 2020 році вартість робіт на 30-кілометровій ділянці траси Н-31 перевищила 10 млрд гривень, при цьому у 2019 році 80-кілометрова ділянка тієї ж траси обійшовся в 12 млрд гривень. Про це в ефірі ток-шоу "Прямим текстом з Юрієм Луценком" розповів міністр інфраструктури України (2016-2019) Володимир Омелян.

"У нас є позиція" Укравтодору ", що у 2020 році вони будували більше і дешевше. У той же час чомусь всі незалежні спостерігачі, всі незалежні аналітики - "Наші гроші", журналісти Deutsche Welle, "Радіо Свобода" вказують, що вартість ремонту істотно зросла. Істотно - це у 2-3 рази ", - зазначив він.

"Більш того, члени команди пана Зеленського - той же колишній міністр фінансів, колишній радник пана Єрмака пан Уманський, багато інших чиновників високого рангу вказують, що корупція зросла до 30-50% в дорожньому будівництві, і це критичні цифри", - додав ексміністр.

"Приклад - дорога Н-31, яка у нас пролягає в Дніпропетровській і Полтавській областях. При нашій каденції був проведений тендер на ремонт 80 км - насправді, це будівництво з нуля в бетоні зі складними естакадами, там мостові переходи, багато інших споруд гідротехнічних. Роботи коштували близько 12 млрд гривень ", - навів приклад Омелян.

"Ми маємо з повною кошторисною документацією влітку минулого року проведений тендер на Дніпропетровщині. І там раптом 30 кілометрів починають коштувати понад 10 мільярдів. Тобто, я так розумію, що це улюблена цифра "Укравтодору" - 10 плюс, але насправді це подорожчання не пояснюється нічим, тому що технічно дорога та ж", - підкреслив він.

"Таких доріг у нас в Україні досить багато і ми маємо низку таких історій дуже і дуже тривожних по всій Україні, коли люди чітко вказують, що зростання протягом одного календарного року на 90-200%, тобто в півтора-два рази - це не є нормальним. І це пояснити неможливо нічим, особливо з огляду на той фактор, що бітум у 2020 році був істотно дешевше через падіння ціни на бітум на світових ринках ", - додав політик.

"Мені важко було говорити, коли я був один - тому що "це ж колишній міністр каже, йому вигідно критикувати". Але зараз про це говорить вже маса людей і маса компаній, які досліджують ситуацію на ринку. Я можу судити лише по тому, що є в пресі, а в пресі чітко вказують, що куратор "Великого будівництва", і він цього не приховує - пан Кирило Тимошенко, заступник керівника Офісу президента. Ми бачимо, що пан Тимошенко - близький друг пана Зеленського, який неодноразово лобіював ті або інші дорожні компанії для будівництва. Тому я думаю, що кінцевим бенефіціаром цього є пан Зеленський ", - вважає Омелян.

Тим часом "Останній Бастіон" нагадує читачам, що куратор програми "Велике будівництво" і заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко придбав маєток під Києвом за 10 млн грн.

Читайте також:
Змусити гоїв сплатити непомірні податки, а потім ще їх вигнати на ремонт доріг власним коштом.
вчора, 16:10
Хто отримає 12,5 мільйонів гривень ?
22 березня, 15:38
Фактичні виплати грошей Укравтодором сильно пригальмували. З числа фаворитів випали минулорічні фаворити «Онур» та «Альтком».
19 березня, 10:25
Збитковість державних підприємств аж ніяк не впливає на рівень зарплат і премій їх керівників, які сягають мільйонів гривень в місяць.
19 квітня, 20:58
Загибель птахів сталась внаслідок отруєння речовиною бродіфакум, що використовувалася місцевими фермерами.
15 квітня, 15:31